Temat stary jak świat :) Buda dla leona...

Wszystko o zywieniu , zdrowiu i pielegnacji naszych milusinskich

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

gingerheaven pisze:wsadziles mojego wnuka do budy????? :shock:
Ja go tam nie wsadzałem, on sam tam włazi. Dzisiaj znowu tam spał, widocznie mu tam wygodniej niz na mokrej trawie czy na betonie. A co - a to zle ze ma taki domek ? W domu on sam nie chce spac bo mu poprostu za cieplo


yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

abrus pisze:Bidżej będzie miał gdzie chować skarpetki
:rotfl:

Bardzo prosiłbym jednak o nie krakanie :shhh: Narazie raz narobil halasu i myslalem ze bedzie ją burzył ale okazało się ze pakował do niej taką wieelką kość z intermarche. Ciekawe czy ktos wpadl na pomysl zeby w budzie zainstalowac kamerę z podgladem online :chmmm:


Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

yack pisze:W domu on sam nie chce spac bo mu poprostu za cieplo
No właśnie - mój Leo już sam nie wie co ma zrobić. Gdy jesteśmy w domu, a on na ogrodzie lata między drzwiami wejściowymi i bramą garażową czekając aż go wpuścimy. Gdy już jest w środku to z kolei męczy się i ewidentnie jest mu za gorąco. W efekcie wybiera kompromis - trochę z nami posiedzi, a później złazi do piwnicy, gdzie nie włączam ogrzewania i tam się kładzie.
Gdy kładziemy się spać to najpierw jak na dobrego psa przystało zawsze kładzie się przy łóżku swojego państwa :-P Za to, gdy tylko gasimy światło śmiga na dół do piwnicy.


Sławek i Leo vel Satir
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

yack pisze: co zrobic zeby ta słoma byla w budzie
Słoma to takie dziwne tworzywo, które samo z budy "wyjeżdża" :hahah:
yack pisze:
Ostatnio zmieniony 2009-12-10, 11:59 przez embe, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

yack pisze:Dziadka Embe
Dostaniesz kiedyś za to ode mnie w trąbę!!!

:smoke:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

slawik pisze:
yack pisze:W domu on sam nie chce spac bo mu poprostu za cieplo
No właśnie - mój Leo już sam nie wie co ma zrobić. Gdy jesteśmy w domu, a on na ogrodzie lata między drzwiami wejściowymi i bramą garażową czekając aż go wpuścimy. Gdy już jest w środku to z kolei męczy się i ewidentnie jest mu za gorąco. W efekcie wybiera kompromis - trochę z nami posiedzi, a później złazi do piwnicy, gdzie nie włączam ogrzewania i tam się kładzie.
Gdy kładziemy się spać to najpierw jak na dobrego psa przystało zawsze kładzie się przy łóżku swojego państwa :-P Za to, gdy tylko gasimy światło śmiga na dół do piwnicy.
ja mam to w wersji kilkakrotnej :lol: i uwazam ze zeby leon byl szczesliwy to trzeba by bylo dom na dwor wyniesc :mrgreen: u nas ogrzewanie chodzi maks 6 godzin na dobe a ja ze zmarzlaka przeobrazilam sie w niedzwiedzia polarnego-jak ogrzewanie jest wlaczone to otwieram okno bo mi goraco :shock: :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

gingerheaven pisze:uwazam ze zeby leon byl szczesliwy to trzeba by bylo dom na dwor wyniesc
W książce "Autostopem przez galaktykę" facet zamieszkał w domy wywróconym wnętrzem na zewnątrz (żeby nie mieszkać w domu wariatów, za który uznał cały świat po tym jak przeczytał instrukcję obsługi wykałaczki) :mrgreen:


Sławek i Leo vel Satir
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

slawik pisze:Gdy kładziemy się spać to najpierw jak na dobrego psa przystało zawsze kładzie się przy łóżku swojego państwa Za to, gdy tylko gasimy światło śmiga na dół do piwnicy.
No u nas tez tak jest, moze nawet spac sobie ale jak sie zgasi swiatlo to zaraz piszczy i nie daje spac i trzeba go na dwor wypuscic. A my niestety w piwnicy mamy piece gazowe i tam jest cieplej niz w sypialni wiec sie tak niesty nie da.
embe pisze:Słoma to takie dziwne tworzywo, które samo z budy "wyjeżdża"
Czyli tez tak masz, tak ?
A co ile wymieniasz tą słomę ? Poprostu jak sa jakies deszczowe dni i zrobi się mokra od psa czy na podstawie czego to stwierdzic czy ja wymienic ?
A jak czesto zrobic mu tam w srodku generalny porzadek - wyczyscic odurzaczem, umyc podloge, przetrzec kurze itp ?? :mrgreen:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

yack pisze:Czyli tez tak masz, tak ?
Mam, mam... :rotfl:
:smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

yack pisze:A co ile wymieniasz tą słomę
Pirwszą "kostkę" rozkładam w listopadzie, potem sprzątam i drugą w lutym.
yack pisze:i zrobi się mokra od psa
Szybko wysycha i nie śmierdzi
yack pisze:wyczyscic odurzaczem
Aż tak bardzo nie oszalałem jeszcze
:smoke:


yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Zima zima i po zimie. Za to słomę to mam wszędzie na podwórku. Śnieg się stopił i czas to poogarniać. Ale pytanie co w budzie. Moge wywalić tą słomę całkowicie ? Bo zimno mu nie będzie to napewno ale może powinien mieć miękko ? Albo może powinna być by go osuszać ? Bo nie przychodzi mi do głowy nic innego co spełniałoby te dwie role a jednocześnie było bezpieczne. Więc moge bezkarnie oproznic mu budziochę i zostawić tam gołe dechy ?


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Ja sie nie znam ale wsadzilabym tam nowa slome :chmmm:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

No tylko chodzi o to że taka słoma robi straszny syf a jednak zima zimą ale latem chciałbym miec ladnie a tego cholerstwa nawet wygrabic z trawnika(no..pseudotrawnika) dokladnie nie idzie. Pomijam juz to ze masę tego wnosi do domu ale tutaj to odkurzacz i po sprawie. Przez całą zimę wrzuciłem mu tam ok 4 czy 5 worków słomy i w sumie teraz w budzie ma tyle co nic bo wcyiaga to na futrze. I do tego jeszcze te koncowki (ta część zyta gdzie jest ziarno) czasem się trafi i zaplatuje mu w futrze :-P
Ostatnio zmieniony 2010-03-14, 21:51 przez yack, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

to może na "nie-zimę" kup BJowi drybed na sztywnym spodzie, to cóś przepuszcza wodę i ładnie wyciera psa ;-) Wożę taki w bagażniku - przed wyjazdem na wystawę psy często wsiadają ubłocone, bo u nas poza okresem śniegowym zawsze błotny teren dostępny, po przejechaniu ok 200km psy wysiadają suche i wizualnie czyste :hahah:


yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Co Ty wozisz w tym bagażniku ?? :shock: :shock: Po wpisaniu w googlach "drybed" znalazło mi taki adres
http://www.jurgita.com/pictures-id105766.html

Sorry ale jak ten drybed tak wygląda to ja już wolę mieć słome.


ODPOWIEDZ