Temat stary jak świat :) Buda dla leona...

Wszystko o zywieniu , zdrowiu i pielegnacji naszych milusinskich

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Ok, wbrew logice poszukałem drugi raz wpisując w googlach "drybed na sztywnym spodzie" :shock: i znalazło mi wątek na dogo o tym. Moze przypasi, dziękuję ;-)


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

yack pisze:Co Ty wozisz w tym bagażniku ?? :shock: :shock: Po wpisaniu w googlach "drybed" znalazło mi taki adres
http://www.jurgita.com/pictures-id105766.html

Sorry ale jak ten drybed tak wygląda to ja już wolę mieć słome.
:rotfl: no różne rzeczy zdarza mi się wozić w bagażniku

chodzi o coś takiego
Obrazek

takich jak mój już nie widzę, on jest chyba firmy vantapad na sztywnym spodzie, bo ten na miękkim będzie się zwijał - rozmiar największy, czyli chyba 100x70 cm


yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

no jutro będę czytał na dogo, dzis juz nie mam siły. Ale to nie nasiagnie jak koc ? W sensie ze bede to musial co jakis czas wyjac i obsuszyć czy moze osbie wtedy caly czas tam być ?


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

to przepuszcza wodę-nie jest nasiąkliwe, więc jeśli nie leży np. w wannie to ten jakby plusz jest zawsze suchy
drybed ma ciekawe zastosowanie podczas odchowu miotu - podkłada się pod spód podkłady higieniczne i maluchy leżą na suchym podłożu - praktykowałam z miotem A, tyle że spryciarze wciągają te podkłady robiąc z nich mokrą sieczkę i potem bywa więcej sprzątania niż z myciem co godzinę materaca obszytego sztuczną skórą


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

yack pisze:Co Ty wozisz w tym bagażniku ?? :shock: :shock: Po wpisaniu w googlach "drybed" znalazło mi taki adres
http://www.jurgita.com/pictures-id105766.html

Sorry ale jak ten drybed tak wygląda to ja już wolę mieć słome.
:rotflik: :rotflik: :rotflik: Tobie sie nie dziwie,ale ja tez bym chetnie powodziła taki i to nie tylko w bagazniku....... :rotflik:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

:rotfl:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Jola+leony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1096
Rejestracja: 2008-07-04, 21:32
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Jola+leony »

yack pisze:Co Ty wozisz w tym bagażniku ?? :shock: :shock: Po wpisaniu w googlach "drybed" znalazło mi taki adres
http://www.jurgita.com/pictures-id105766.html

Sorry ale jak ten drybed tak wygląda to ja już wolę mieć słome.
nooooo taki drybed to mi sie podoba :rotflik: :rotflik: :rotflik:


Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

gdzie takie dają? :eyebrow: :rotflik:
eee... jakby co to ja- Grażka (by na Sławka nie było :lol: )


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

Temat dawno zapomniany, ale odkopuję go, bo od dwóch tygodni mój Leo też ma budę. Co prawda tylko dzienną, ale ma :-P Jak już się żaliłem Leo nie jest w stanie zdzierżyć żadnego drzewa, krzewu, a i trawa mu przeszkadza. Doły, a w zasadzie studnie, jakie kopie już Wam pokazywałem. Popełniłem taktyczny błąd, bo odgrodziłem dla niego przednią część ogrodu. Teraz postanowiłem zrekultywować pole minowe po Leo z przodu domu i odgrodzić mu część z boku. I ponieważ nie będzie miał dostępu na zadaszony ganek, więc kupiłem mu budę. Zdaję sobie sprawę, że raczej nie będzie za wiele z niej korzystał (jak wracamy z pracy to Leo jest z nami, w domu), ale chodziło mi o to, by miał się gdzie schronić przed deszczem.
Długo szukałem, w końcu znalazłem. Tyle, że w Internecie jakoś nie wyglądała na tak wielką. Za to od razu było widać, że solidna i to mnie przekonało. Jak przyjechała i trzech chłopa musiało ją wnosić (bez dachu, bo ten - ze względu na gont - był jeszcze cięższy) to trochę zwątpiłem :o: Ale sam zamówiłem, więc nie było odwrotu :-D
Na razie Leo traktuje budę jako TOITOI - sika na niego z każdej strony. Ale ostatnio zauważyłem, że jak przyjeżdżam po pracy to tylko łeb ma mokry, a więc przynajmniej siedzi na tarasie :-P


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Sławek i Leo vel Satir
Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

PS Zdjęcia z Leo oczywiście pozowane. Normalnie siedzi wszędzie, ale nie w budzie :-P


Sławek i Leo vel Satir
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Wygląda na ogromną :haha: Ile to kosztowało i gdzie kupiłeś?


Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

ania3miasto pisze:Wygląda na ogromną :haha: Ile to kosztowało i gdzie kupiłeś?
Bo jest ogromna - kupiłem rozmiar opisany jako "dla bernardyna", a sądząc po tych gabarytach starczyłby "dla labradora" ;-) Kosztowała jeszcze znośnie zważywszy, że wziąłem full opcję (z dociepleniem wełną, gontem na dachu itd) - 1200 pln. A namiary są chyba najprostsze z możliwych :mrgreen: budadlapsa.com


Sławek i Leo vel Satir
Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

No to kupiłeś taką jaką ma nasz Amigo. Tylko w innej bejcy :)
Nasz nawet się chowa do niej, ale wtedy gdy nikt inny nie patrzy śpi z ukochaną jamnicą Psotą :) Wyglądają wtedy przeuroczo _04_


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

SiL pisze:No to kupiłeś taką jaką ma nasz Amigo.
No widzisz jaki świat jest mały ;-) Z drugiej strony wbrew pozorom wcale niełatwo znaleźć producenta dobrej budy zwłaszcza dla leosiów. W sumie poświęciłem sporo czasu na reaserch i nie znalazłem zbyt wiele propozycji o dobrym stosunku ceny do jakości.


Sławek i Leo vel Satir
KINGA
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 275
Rejestracja: 2010-01-19, 09:24
Lokalizacja: duszniki wlkp

Post autor: KINGA »

Mój psior od niedawna śpi na dworze bo trochę mu się poprzestawiało w głowie od pojawienia się naszej maludy.Buda świetna ale mój jednak woli sen pod gołym niebem a szczególnie kiedy pada (bo super przemoczyć się do ostatniego suchego kłaka :mrgreen: )Kiedys też myślałam o budzie ale już wiem że byłby to zbędny wydatek.Problem będzie zimą, chyba że znowu coś mu sie przestawi w głowie i będzie spał tak jak kiedyś w garażu :-/


XENON
ODPOWIEDZ