Temat stary jak świat :) Buda dla leona...

Wszystko o zywieniu , zdrowiu i pielegnacji naszych milusinskich

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

yack pisze:Ty juz przestań narzekać bo do starosci to Ci jeszcze brakuje. Niewiem czy przeinwestowales, lepsza jedna konkretna i dobra dla psa niz kilka niedorobionych. Moj sasiad ma taka ze co chwila ją poprawia - tu daszek tu costam. Ja narazie z buda jeszcze sie wstrzymam bo poki co BJ jest troche w domu a trochę na dworze i moja poprzednia sunia Alma choc miala futra duzo mniej nigdy na brak budy nie narzekala, jak padalo to lezala pod balkonem a jak bylo jej za goraco to lezala pod drzewem gdzie kopala sobie dziurę i tam jej bylo dobrze. Co zadecyduje BJ to zobaczymy ale jak bedzie chcial budę to chcialbym miec wlasnie taką twierdzę jak Ramzes
W filmie "Sami swoi" padło hasło w dialogu: "...a do broni to od maleńkiego przyuczaj!". Tak samo jest z budą - jak młodziutki psiut nie nauczy się w niej mieszkać, to dorosłego już nie nauczysz; szczególnie, że leonbergery nie są zbyt wrażliwe na niepogodę... :chmmm: :smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

... no może nie Grażkowo-Sławkowa LUNA, ale ona to prawdziwa księżniczka... :chmmm: :smoke:


Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

Lunka ma bude w ktorej czasem pomieszkiwała. gdy wychodzilismy z domu psiak zostawał na ogrodzie i chceilismy by był zabezpieczony przed urokami jesieni i zimy. natomiast nie było sposobu by zachecic ja aby z niej kozystała. mielismy duzo rad od innych włascieli psów z wiekszym doswiadczeniem i zaden nie był skuteczny. deszcz czy snieg jej do budy nie wpedzał, potrafiła spac w kałuzy czy przysypana sniegiem az nagle ktoregos dnia..... wchodze na podwórko a Lunki nie widac, wołam a ona z budy sie gramoli :lol: okazało sie ze nie lubi zimnego i wilgotnego wiatru. mrozik, deszcz i snieg to za mało dla leosia by szukał schronienia.
za rada Embe zrezygnowalismy z materaców i Lunka ma w budzie słome. praktyczne to chociaz na podwórku słomiany bałagan.
od roku gdy nas nie ma, Luna zostaje i spi wyłacznie w domu lecz buda stoi nadal na podwórku. jest kilka powodów dla ktorych tak jest i zaden nie spowodowała buda.
tak wiec smiem twierdzic ze prawidłowej socjalizacji buda nie przeszkadza jesli psiak nie jest na stałe zamkniety np w kojcu a wlasciel stara sie by psiak przebywał z nim jak najwiecej oraz nie przeszkadza w utrzymaniu psiaka w czystosci.
=slawek=
Ostatnio zmieniony 2008-12-28, 01:05 przez Wroc_Luna, łącznie zmieniany 2 razy.


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

embe - zanim kolejny raz zabręczysz na swoje lata... spójrz na Schona Connery - jak wyglądał beznadziejnie jako James Bond, a jaki jest teraz :yoow: i tej wersji się trzymaj, bo jeszcze trochę czasu musisz poczekać na swą dostojność ;-)


Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

cicho, skromnie pojawiła sie nowa strona o leosiach :-D
www.ramzes-leonberger.pl
nie pamietam by własciel sie pochwalił ( chyba ze gdzies przeoczyłem )


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Nie chwalił się, a baner ma świetny :mrgreen: Bardzo podoba mi się wynik równania _04_ Zdjęć Ramcia tylko mało :hissyfit:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Na starcie tej strony jest napisane, że rozpoczęła ona działalność w dn. 24. 12., z czego wynika wniosek, że otrzymałem ją pod choinkę od św. Mikołaja = naszego syna. :-) Na razie jest to dopiero zaczyn strony i będzie ona systematycznie rozbudowywana a galeria uzupełniana (na razie są na niej tylko zdjęcia szczenięce) :smoke:
Ostatnio zmieniony 2008-12-28, 12:04 przez embe, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

abrus pisze:embe - zanim kolejny raz zabręczysz na swoje lata... spójrz na Schona Connery - jak wyglądał beznadziejnie jako James Bond, a jaki jest teraz :yoow: i tej wersji się trzymaj, bo jeszcze trochę czasu musisz poczekać na swą dostojność ;-)
Skończ z tym "kadzeniem" - ja po prostu już jestem starym "dziadkiem forumowym" i już cierpię na pospolity "SKS"... Od następnych spotkań na wystawach będę KOCHAAANYM WSPÓŁFORUMOWICZOM proponował - śladem Zagłoby - przejście na: "Mów mi WUJU"! Schon Connery to KLASA, a ja jestem po prostu zwykłym staruchem (z młodym psem)... Chociaż - z drugiej strony patrząc - moja żona z zawodu jest lekarzem-pediatrą - a opiekuje się po godzinach domem starców, aby średnia przyjęć była "uśredniona". Z tego wynika, że gdy na mnie przyjdzie ten moment utraty pewnych kontroli, to jednak będę miał fachową opiekę; tym bardziej, ze skrajni SKS-owcy dziecinnieją w miarę rozwoju tej ostatecznej przypadłości :-( :chmmm: :smoke:
Ostatnio zmieniony 2008-12-28, 22:57 przez embe, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

embe pisze:
abrus pisze:embe - zanim kolejny raz zabręczysz na swoje lata... spójrz na Schona Connery - jak wyglądał beznadziejnie jako James Bond, a jaki jest teraz :yoow: i tej wersji się trzymaj, bo jeszcze trochę czasu musisz poczekać na swą dostojność ;-)
Skończ z tym "kadzeniem" - ja po prostu już jestem starym "dziadkiem forumowym" i już cierpię na pospolity "SKS"... Od następnych spotkań na wystawach będę KOCHAAANYM WSPÓŁFORUMOWICZOM proponował - śladem Zagłoby - przejście na: "Mów mi WUJU"! Schon Connery to KLASA, a ja jestem po prostu zwykłym staruchem (z młodym psem)... Chociaż - z drugiej strony patrząc - moja żona z zawodu jest lekarzem-pediatrą - a opiekuje się po godzinach domem starców, aby średnia przyjęć była "uśredniona". Z tego wynika, że gdy na mnie przyjdzie ten moment utraty pewnych kontroli, to jednak będę miał fachową opiekę; tym bardziej, ze skrajni SKS-owcy dziecinnieją w miarę rozwoju tej ostatecznej przypadłości :-( :chmmm: :smoke:
ja nie kadzę - tylko uważam, ze przesadzasz, no chyba że to taka męska wersja kokieterii ;-)


yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Jaki tam SKS znowu ????? Na wystawie nawet skojarzyles moj nick wiec nie marudz :mrgreen:
Powinienes za takie gadanie dostawac ostrzezenia i po 3 ostrzezeniach miec jakas kare, np. stawiac piwo na jakiejs wystawie wszystkim forumowiczom. Kto jest za ?? :mrgreen:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

ja jestem za :mrgreen:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

też jestem "za" i koniecznie niech to będzie Lech Pils, za którym tak tęsknię :dramatic:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Embe-zbankrutujesz :mrgreen:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
UlaLeo
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 2008-07-04, 21:22
Lokalizacja: Kielce

Post autor: UlaLeo »

Dziękuję, właśnie o zdjęcia i dokładne info min. od Embe mi chodziło ;-) pamiętałam też o tym, że do budy najlepiej sianko. Czy jeśli znajdę coś ciekawego mogę liczyć na Twoją opinię Embe? :-D
Ostatnio zmieniony 2008-12-29, 10:18 przez UlaLeo, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

UlaLeo pisze:Dziękuję, właśnie o zdjęcia i dokładne info min. od Embe mi chodziło ;-) pamiętałam też o tym, że do budy najlepiej sianko. Czy jeśli znajdę coś ciekawego mogę liczyć na Twoją opinię Embe? :-D
Nie sianko! SŁOMA!!!
Siano gnije z czasem i śmierdzi.
:smoke:


ODPOWIEDZ