BidżeJ

Zdjecia naszych zwierzakow

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

dzięki Yack :-) loczkami się nie przejmuj, pewnie na jesień zanikną, a potem znów się pojawią, jak u artusa, BJ w ogóle podobny do półbrata, kufka ciut inna, ale postura + te loczki identyko, i ma sympatyczny wyraz twarzy, nawet nie widzę, żeby nadal odstawiał przednią łapę, w ogóle przednie łapki ma lepsze niż moje niuty w tym wieku


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

tu jest artus w wieku 10 miesięcy, jak już się zaczynał prostować (jego włos) i wybarwiać, w listopadzie był prosty, w styczniu go znowu pokręciło
Obrazek


fredzia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1070
Rejestracja: 2007-11-15, 00:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fredzia »

o kurniawa...jaka łapecka :upss:
rośnie Bidzejek _04_ ...a loczki jeszcze pewnie 10 x zmienią swoją formę ;-) :mrgreen:


yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

abrus pisze:tu jest artus w wieku 10 miesięcy, jak już się zaczynał prostować (jego włos) i wybarwiać, w listopadzie był prosty, w styczniu go znowu pokręciło
No rzeczywiscie podobny jakiś taki. A może te loczki zaleza od temperatury albo wilgotnosci powietrza ? Taki barometr czy coś ? Ciekaw jestem co sie z nim zrobi po kąpieli w jeziorze jak sie dobrze wymocza, narazie dzisiaj podlewałem ogródek i tam gdzie lałem wężem tam pojawiał się BJ. Suszył się sam bez ręcznika i zrobiły mu się za głową takie karbowane te wloski ale po czesaniu zrobily sie normalne. A loczki są nadal :-/


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

W galerii mojego "Ciapka" pytałeś mnie o jasny ogon. Otóż typowymi miejscami występowania jasnej sierści u leonbergerów są: ogon, "portki" i "skrzydełka". BJ-owi też takie wyrosną...
:smoke:


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

embe pisze:W galerii mojego "Ciapka" pytałeś mnie o jasny ogon. Otóż typowymi miejscami występowania jasnej sierści u leonbergerów są: ogon, "portki" i "skrzydełka". BJ-owi też takie wyrosną...
:smoke:
albo i nie :-) .Moje psy z reguly tak maja i to sie mi wlasnie podoba :-D


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

BJ-owi też się pewnie zrobi jasne na spodniej części ogona, moje wszystkie tak mają (z wyjątkiem abysi aktualnie, bo to wylatuje po ciąży), to jest to, co obok portek najtrudniej wyczesać


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

Tak :lol: to sie swietnie czesze :lol: :dizzy:


sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

przepraszam, ze sie wtracam w nie swojej galerii, ale jak mowa o porteczkach..... to my mamy :rotfl:

Obrazek


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

:lol: a "szelki",czy "skrzydełka"jak to nazwał Embe tez macie? :rotfl:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

yack pisze:
abrus pisze:tu jest artus w wieku 10 miesięcy, jak już się zaczynał prostować (jego włos) i wybarwiać, w listopadzie był prosty, w styczniu go znowu pokręciło
No rzeczywiscie podobny jakiś taki. A może te loczki zaleza od temperatury albo wilgotnosci powietrza ? Taki barometr czy coś ? Ciekaw jestem co sie z nim zrobi po kąpieli w jeziorze jak sie dobrze wymocza, narazie dzisiaj podlewałem ogródek i tam gdzie lałem wężem tam pojawiał się BJ. Suszył się sam bez ręcznika i zrobiły mu się za głową takie karbowane te wloski ale po czesaniu zrobily sie normalne. A loczki są nadal :-/
Mojemu szczeniorowi z 11 gr. FCI = Oli (na wystawach i w szkole ksywka "pudel") włosy na głowie prostują się w czasie wyżu meteorologicznego, natomiast już na dobę przed deszczem, czy burzą zaczynają się kręcić - ona jest lepszym barometrem niż moja stara połamana noga :chmmm: :mrgreen: :shock:
:smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

danuta pisze::lol: a "szelki",czy "skrzydełka"jak to nazwał Embe tez macie? :rotfl:
"Skrzydełka" to są większe lub mniejsze kępy jasnych kłaków w okolicy łopatek. Sava pokaż swoje psiuty nie tylko od strony dupska!
Z innych barwnych dodatków charakterystycznych:
- według dokładnej charakterystyki rasy dopuszczalna jest biała plama w kształcie litery "T" na przedpiersiu, ale "nie większa od dłoni" :chmmm: Czyjej dłoni? Sędziego? Akromegalicznego właściciela o dłoniach wielkości bochna chleba?? Czy jego np. 3-letniej wnuczki o łapkach jak u kota???
- charakterystyczną cechą jest też podobno czarna kropa u nasady ogona... Ramzes i owszem takową miał i to bardzo wyraźną... Od roku bardziej rośnie mu sierść na tylnej, niż na przedniej (jak to opisywała Danuta) okolicy cielska, więc - wobec obfitego narastania u niego jasnej sierści w tej okolicy - ma ten "ślad" bardzo symboliczny...
:smoke:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

u mnie wszystkie dorosle maja biale doly ogona .i Wszystkie swego czasu mialy te "motylki" -nawet czorna kaja :lol: .mloda bajeczka ma rudawe portki i mam nadzieje ze jej tak zostanie :mrgreen:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Wczoraj bylismy w stajni i Bidzejo z konmi chyba sie lubi choć trzymam go na smyczy coby jednak od zadu gdziestam nie podbiegł. No i jedynie obawiałem sie czy koza stajenna nie zacznie mu fikac bo byla wyraznie zainteresowana. A z końcmi to same buziaczki były.I nawet pili z jednego pojemnika razem. Sorki za jakosc ale nie mialem aparatu, tylko telefon :-(
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

A dziś bylismy na jeziorkiem i Bidżejek pierwszy raz plynął. Narazie tylko 2 razy zapedzil sie tak ze stracil grunt i zaraz zawracał ale płynięcie było :mrgreen:
Pozatym to biegał po patyczek i spodobalo mu sie stanie w wodzie i gapienie się w dal

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po kąpieli i spacerku po okolicy czas na odpoczynek na zimnych płytkach :-)
Obrazek


ODPOWIEDZ