sposoby zapobiegania pseudohodowli -dyskusja o umowie

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

umowa jest cywilno-prawna i podlega egzekucji.Wg polskiego prawa pies jest przedmiotem (w umowie) i taka umowa jest do wyegzekwowania jak kazda inna umowa.Trzeba tylko chciec ja egzekwowac.....Przeciez nie wydalabym kilkaset zl na skonstruowanie swistka bez znaczena :-?


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Parys
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: 2007-11-20, 15:46
Lokalizacja: Frankfurt Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Parys »

:->
Ostatnio zmieniony 2009-01-16, 16:13 przez Parys, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Parys
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: 2007-11-20, 15:46
Lokalizacja: Frankfurt Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Parys »

:->
Ostatnio zmieniony 2009-01-16, 16:13 przez Parys, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Parys
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: 2007-11-20, 15:46
Lokalizacja: Frankfurt Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Parys »

:->
Ostatnio zmieniony 2009-01-16, 16:13 przez Parys, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

uwierz mi ze moja umowa chroni rowniez nabywce ;-) .A wcale nie musialaby poniewaz duzo wlascicieli psow nie wie ze obowiazuje prawo rekojmi az 2 letnie na zakupione szczenie i umowa ze strony hodowcy na ten temat wcale nie jest potrzebna-ale skoro sie cos wymaga od nabywcy to nalezy sie tez do czegos zobowiazac...
Ostatnio zmieniony 2009-01-16, 15:31 przez gingerheaven, łącznie zmieniany 1 raz.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

i w przypadku Parysa moglas wystapic o zwrot pieniedzy lub wymiane szczeniecia na "pelnowartosciowe".....tylko kto by swojego psa wymienial :roll:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

gingerheaven pisze:tylko kto by swojego psa wymienial
Daga miałaś ostatnio przykład z Francji, sa i tacy " ludzie".
Rozmnożenie mojego Ala bez papierów kosztowało by mnie 10 000 zł, taka umowę mam z Psią Psotą. Abiśka nie pamiętam, Daga wie ja nie muszę bo i tak głupoty mi nie w głowie.


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

Parys pisze:Umowę można sporządzić,a czy mieliście sytuację ,że wygraliście z ta umową w Sadzie. Mnie chodzi przede wszystkich o słabym lub braku możliwości wykonalności takiej umowy.
a co sie tak uparłas?To jest umowa jak kazda inna


fredzia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1070
Rejestracja: 2007-11-15, 00:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fredzia »

Parys pisze:A jak już to umowa, ma dwa końce. Nie tylko powinna chronić hodowce, ale powinna chronić również nabywcę. Ponieważ,żeby traktować psa jako przedmiot, to ten przedmiot powinien być wolny od wad ( wrodzony) choroba , ..............Szkoda że ja takiej umowy nie podpisałam, wystąpiłabym o odszkodowanie.
dlacezgo uwazasz,ze Ty mogłabys wystąpic o odszkodowanie do hodowcy podpisując taka umowe...a hodowca podpisując umowe z nabywcą juz nie ma szans na wyegzekwowanie punków zawartych w w/w umowie???


MrokMara
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 298
Rejestracja: 2008-07-14, 10:27
Lokalizacja: Boża Wola

Post autor: MrokMara »

No, to jeżeli kiedyś zostanę hodowcą- prawdziwym i miałabym w sprzedaży szczenięta, to chyba nikt ode mnie nie kupi. Napiszę jasno, że chcę potwierdzenia od weterynarza o sterylizacji, kastracji niehodowlanego psa, czy suki, albo u suk przesyłania zaświadczeń, że dostaje hormony, a raz w roku będę robiła przegląd i pojadę na kontrolę i to też będzie w umowie. Nasze Państwo powinno nałożyć obowiązek sterylizacji zwierząt niehodowlanych! I mocno na tym byłoby wstanie skorzystać finansowo, bo znacznie spadłaby liczba schronisk i torturowanych zwierząt. :diablic:


Pati
fredzia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1070
Rejestracja: 2007-11-15, 00:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fredzia »

Parys ja nie wiem czy dobrze Cie rozumiem,ale mam wrazenie,ze chcesz za wszelka cene udowodnic ze umowa nic nie daje i tak naprawde kazdy moze sobie robic co zechce z zakupionym szczenięciem....a to nieprawda!! umowa do czegoś zobowiązuje,jak ktos zdecydował sie podpisac taka umowe to musi sie liczyc z tym,ze jesli nie dostosuje się do niej to moze ponieść tego powazne konsekwencje prawne!!
i mam nadzieje,ze masz swiadomość tego,ze ktos kto przeczyta Twoje posty moze uznac ,ze faktycznie mozna sobie olac taką umowe i teraz dopiero moze zacząć sie produkcja... :-?
Ostatnio zmieniony 2009-01-16, 16:01 przez fredzia, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

na Abiske bylo 1000 zl,teraz tez zmienilam na 10 tys i generalnie zaostrzylam cala umowe,bo psy z uprawnieniami i badane maja dodatkowo limity ilosci kryc takie jakie sa w niektorych klubach leonbergera-holandia ,czechy zdaje sie rowniez??:-D .No i na ewentualne krycia psow ja mam wplyw ;-) .dlatego maly jeszcze siedzi ze mna ,bo albo nie chca wogole wystawiac a jak chca wystawiac to im warunki nie pasuja :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
fredzia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1070
Rejestracja: 2007-11-15, 00:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fredzia »

MrokMara jakby tak sie stało jak piszesz to byłby rawdziwy cud !! niestety jak widac sterylizacja jest powaznym problemem...a przeciez to nie wyrwanie zębów psu :roll: ;-)


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

MrokMara pisze:..... albo u suk przesyłania zaświadczeń, że dostaje hormony
no tu akurat bym zastrzelila ,bo hormony moga powodowac chocby ropomacicze i inne powilania.suka jak ma byc niehodowlana powinna byc sterylizowana lub pilnowana .Mam 3 suki i samca i hormonow dawac nie musze a dzieci w mojej hodowli nie mial..........


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Kara w umowie ucina też szybciutko tematy, które zdarzają sie niestety " a czy nie chciałaby pani aby piesek miał szceniaczki z moja suczką" jak spytam " czy chciałby pan zapłacic za szczeniaczki z moim pieskiem 10 00 zł, bo tyle wynosi kara w umie za krycie bez papierów" temat kończy się natychmiast. Jest to bardzo dobry sposób na przekazanie komuś jasnej informacji, która go nie urazi.
Ostatnio zmieniony 2009-01-16, 16:18 przez ania3miasto, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ