Czeszemy leosie

Wszystko o pielegnacji naszych zwierzakow

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Jako ze BJa czeszę ostatnio co jakieś 2 dni z nadzieja ze wyczeszę go więcej i będzie mu chłodniej to zastanawiam się nad jego loczkami na grzbiecie - czy Wasze też takie mają ? Tak właśnie oglądałem zdjęcia Ramzesa i on ma jakieś takie krótkie futerko i chyba niema takich, zkolei pamiętam że mama BJa miała. Da się to jakoś naprostować ? Mam dziwne wrażenie że już kiedyś o to ale szukajka nic nie znajduje. Prostować to czy tak ma być i ten typ tak ma ?


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

yack kochany juz mialam priv slac :lol: ale piszesz to daj fotki mojego wnuczka :lol: :lol: co do loczkow to tak mamusia czasem sie lokuje ale BJ mlodziutki i moze sie lokuje jak
Eni moja kiedys ,polsiostra balootka :-) .


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

półbrat artus też się lokuje okresowo i raczej nic nie zdziałasz, trzymaj go z dala od wilgoci :hahah: , a mamusię pokręciło dopiero w wieku ok. 3, 4 lat, w dzieciństwie była prosta
i faktycznie dawaj zdjęcia ;-)
jak do tej pory tylko jeden sędzia się przyczepił do loków i to jeszcze w młodzieży


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

yack pisze:Jako ze BJa czeszę ostatnio co jakieś 2 dni z nadzieja ze wyczeszę go więcej i będzie mu chłodniej to zastanawiam się nad jego loczkami na grzbiecie - czy Wasze też takie mają ? Tak właśnie oglądałem zdjęcia Ramzesa i on ma jakieś takie krótkie futerko i chyba niema takich, zkolei pamiętam że mama BJa miała. Da się to jakoś naprostować ? Mam dziwne wrażenie że już kiedyś o to ale szukajka nic nie znajduje. Prostować to czy tak ma być i ten typ tak ma ?
Włos falisty na grzbiecie to to u leonów normalka. Nie może być tylko zbyt kędzierzawy. Nie przesadzaj z "krótkością" okrywy Ramzesa, bo się na Ciebie obrazimy! Kłaków wyczesywanych to on ma o tej porze roku aż za dużo. Ten typ tak ma... I to wcale nie jest brzydki typ! _ow_
:smoke:


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

:lol: No faktycznie... Ramzes na tułowiu nie ma baaardzo długiej siersci,za to ma piekne pióra na nogach i zadzie łacznie z ogonem,a moze wydawac sie ta jego siersc jeszcze krótsza,bo ma idealnie prosta i przylegajacą :mrgreen:


ania_tomek
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 463
Rejestracja: 2008-10-16, 11:10
Lokalizacja: Warlubie, Kuj-Pom

Post autor: ania_tomek »

a słyszał ktoś może o czymś takim jak trasowanie sierści?nie wiem czy dobrze zapamiętałam nazwę. Wczoraj w pracy był u mnie taki Pan, a że ja mam na tapecie w komputerze Ramba to temat szybko zszedł na psy :lol: i mówił mi, że jego syn ma jakiś salon dla psów i tam własnie taki zabieg można wykonac, polega to na usuwaniu martwej sierści, przy leonku dosyć długo by to trwało ale podobno zupełnie bezbolesne i skuteczne. Nigdy nie myślałam, żeby psa po salonach kosmetycznych prowadzać :roll: ale jeśli jeden zabieg miałby zastąpić niekończące się wyczesywanie to może warto?


ania&tomek
Mariblue
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 366
Rejestracja: 2008-12-28, 18:01
Lokalizacja: Dolny Śląsk ;)

Post autor: Mariblue »

ania_tomek pisze:a słyszał ktoś może o czymś takim jak trasowanie sierści?
może miało być trymowanie, czyli usuwanie martwej sierści (głównie podszerstka) trymerem albo palcami. Trymuje się np. sznaucery i chyba wszystkie szorstkie teriery w celu uzyskania twardej okrywy ;-) Czy u leona się sprawdzi? :chmmm: trochu łysy byłby po takim zabiegu :upss: :rotfl:

tu masz definicję z wikipedii
Ostatnio zmieniony 2009-04-07, 10:58 przez Mariblue, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam ;)
ania_tomek
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 463
Rejestracja: 2008-10-16, 11:10
Lokalizacja: Warlubie, Kuj-Pom

Post autor: ania_tomek »

:oops: no to mi się udało :hahah: dzięki, będę musiała temu Panu powiedzieć, żeby jakichś innych zabiegów kosmetycznych dla leonka wyszukał :rotfl:


ania&tomek
Balcikowa
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 2009-02-27, 17:42
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Balcikowa »

nie wiem jak to by się w przypadku leosiów sprawdziło...ale mam i uzywam na swoim Grillku-i to jest rewelacja!naprawdę!ten filmik dołączony to nie pic na wodę :mrgreen: naprawdę kłaki wręcz się sypią!5 minut i pełno podszerstka wokoło! ;-) i mozna pogłaskac piesa--->bez obsyoywania sie kłaków :mrgreen: ja gorąco polecam! (hyhy tylko w przypadku leona to raczej duży,bo się zamachać mozna tym średnim-ostrze jest małe ;) :haha: )


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

a na jakim filmiku????/ :oops:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Balcikowa
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 2009-02-27, 17:42
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Balcikowa »

o kurcze! zapomnialam linka! _04_ ;D juz daję ;-) http://www.sklep-zoo.pl/product_info.ph ... ts_id=4095


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

a to czytalam o tym na dogomanii i sie zastanawialam czy kupic bo opinie sa podzielone co do tego czy na ten rodzaj siersci to jest skuteczne,ale moze sie jednak skusze-najwyzej bedzie kolejna szczotka do kolekcji :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

a moze ktos wie gdzie kupic taka gumowa szczotke (do podlogi) ktora latwo sprzatac kudly??? :roll: czytalam o czyms takim i zgubilam linka-wiem ze to watek o czesaniu ale i o kudlach :hahah: bylabym wdzieczna za jakiegos linka,normalna szcotka sprzatanie to masakra a odkurzacz mam notorycznie zapchany-do tej pory mialam sprzataczke :hahah: ale w nowym domu musze sama sprzatac :roll:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Balcikowa
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 2009-02-27, 17:42
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Balcikowa »

jeśłi nie będzie działało-to na pewno uda Ci sie sprzedać na allegro czy gdzieś ;-) chociaz mam nadzieję,ze pomoże,bo naprawde mi strasznie ułatwiła życie i zastanawiam się,gdzie to było pare lat temu!! :wh:
gumowa szczotke? mam zacmienie i nie moge sobie jej nawet wyobrazić :-P sa takie? :oops:
(naprawdę jakaś zakrętka jestem dziś,bo tam wyżej to miało być to -> :oops: ,a nie " _04_ " :roll: )


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

no gdzies kiedys widzialam na jakims forum porady i byly szczotki do sprzatania siersci i mialy cos tam z gumy czy plastiku..zapisalam sobie linka ale niestety komp poszedl do kasacji i nie moge tego znalezc :lol: .a normalna szczotka to chyba kazdy wie jak to jest te kudly zamiatac-czesc sie czepia szczotki,czesc zostaje i syzyfowa praca :roll:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
ODPOWIEDZ