Karmy

Wszystko o karmach i zywieniu

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tsode
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 244
Rejestracja: 2007-12-15, 21:03
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: tsode »

Khaira pisze:A to śmierdzące mięso jest może nieco obrzydliwe ale zbawienne dla przewodu pokarmowego psa. Mięso jest generalnie ciężkostrawne a przewód pokarmowy psowatych dość krótki, przez co mało wydajny. Takie zleżałe mięso jest już nadtrawione przez bakterie co zwiększa jego strawialność i przywraca równowagę bakteryjną jelit.
Mój Nero ma chorą tzrustkę i czasem problemy z trawieniem.
Wetka, jak mówiłam jej, że pies nie ruszy surowego mięsa - powiedziała, że to świetnie.Działa u niego instynkt, nie powinien absolutnie jeść surowego, bo to tylko zwiększy problemy z trawieniem i spowoduje zaburzenia flory bakteryjnej jelit.
Czy jakiś hormon wtedy działa negatywnie z jakimis składnikami mięsa?


fredzia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1070
Rejestracja: 2007-11-15, 00:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fredzia »

o masz! to jak to jest w końcu? juz chciałam dzwonic do TZ zeby kupił kilo wołowiny :roll: ale teraz sie zastanawiam....a moze to dlatego ze dołączyłam surowizne do pozwyienia Madoxa.....i akurat na niego zle to podziałało
:chmmm:
Ostatnio zmieniony 2008-07-08, 19:43 przez fredzia, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Moze w przypadku Nero surowe mieso nie jest wskazane,ale generalnie pytalam wielu wetow zanim Gale wrzucilam na surowizne i zaden nie mial obiekcji tylko mnie ostrzegail przed gazami :oops: :lol: Ale Gala je surowizne glownie najczesciej i jest ok ;-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Fredzia, idź do dobrego weta i zrób badania, Daliigala doradzi ci jakie, bo jej psy są przebadane chyba na wszystko :) Niech wet sprawdzi ogólny obraz krwi, enzymy trzustkowe i wątrobowe oraz hormony. Wtedy będziesz miała pewność co do ewentualnego schorzenia.


Pozdrawiam,
Khaira
Awatar użytkownika
tsode
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 244
Rejestracja: 2007-12-15, 21:03
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: tsode »

Dokładnie - dlatego podkreślam, że Pyś ma problemy i że na pewno działa instynkt. Onbardzo wącha surowe mięch, ale nie ruszy.

@fredzia
wydaje mi się,że trzeba spróbować - dorosły pies nie powinien sobie zrobić krzywdy jedzeniem, a generalnie to przecież stwory mięsożerne :arrow:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

no ja oprocz badan na watrobe,trzustke ,nerki ,jelita i tarczyce to przede wszystkim bym zrobila badanie w kierunku lamblii -od tego bym zaczela ..Fredzia,u was koty ganiaja a kazdy chyba wie ze odchody kocie to rarytas dla psow :roll: .Lamblia jest okropnym swinstwem,ja mialam ja w hodowli jak moje byly mlode,wytepilam i od tego czasu badam zwlaszcza przed kryciem suki koniecznie ,moj rodzynek po przyjezdzie do Holandii mial przymusowe badania w tym kierunku (niezla opinie maja polskie hodowle :lol: ).Lamblia jest okropna bo nie wszystko na nia dziala ,poza tym moze byc w organizmie a nie wyjdzie -badanie trzeba powtorzyc po 10 dniach aby miec pewnosc ze jej nie ma .Dodatkowo skoro o tym juz mowimy to kazdemu poelcam raz na jakis czas odrobaczyc psy proszkiem o nazwie Fenbenat -on dziala na tego typu tasiemce-nie do konca skutecznie podobno ale daje wieksza pewnosc ze nasze psy tego nie beda mialy


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

fredzia pisze:a z tym smierdzącym mięsem :upss: chyba Darek będzie musiał mnie wyręczyc w karmieniu :bad:
zakopcie w ogrodzie i niech sobie Madoś wykopie po kilku dniach, abyśka to praktykuje od czasu do czasu


Awatar użytkownika
demissia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 505
Rejestracja: 2008-07-24, 18:42
Lokalizacja: prawie Stolica :)
Kontakt:

Post autor: demissia »

My też przeszliśmy trochę z naszymi potffforkasami ...
Jak szczeniole były małe to wchłaniały wszystko jak popadnie - teraz im sie odmieniło niestety.
Dłuższy czas wchłaniały RC - tak jak od szczenięctwa.
Ale potem zaczęły marudzić, więc wyszukaliśmy inną karmę - szwedzką Husse - na razie jedzą ze smakiem - zobaczymy co bedzie dalej :?:
Znacie tą karmę :?:


alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

Dagmara ma rację ale lambia gorzej niż od kotów bieże się np. od wody podskórnej czyli najczęściej zwykłej studni mój syn miał ostatnio podejrzenie ( podejrzenie mojej matki zresztą) bo nie chce jeść i chudy on i Coco tak podobnie się rozwijają mogą żyć bieganiem :mrgreen: dla 100 procentowej pewnośąci badanie na pasożyta zwanego lambią wymaga 3 do 4 powtórzeń bada się kał i trzeba trafić na okres rozwojowy larwy ponoć, naszczęście matka racji nie miała zkąd też wnioskuje że psy też jej nie mają bo przecież oni nieraz razem jedzą, lambia najczęściej objawia się okresową biegunką i jest rzeczywiście nie lada paskudztwem


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

demissia pisze:My też przeszliśmy trochę z naszymi potffforkasami ...
Jak szczeniole były małe to wchłaniały wszystko jak popadnie - teraz im sie odmieniło niestety.
Dłuższy czas wchłaniały RC - tak jak od szczenięctwa.
Ale potem zaczęły marudzić, więc wyszukaliśmy inną karmę - szwedzką Husse - na razie jedzą ze smakiem - zobaczymy co bedzie dalej :?:
Znacie tą karmę :?:
nie,nie znam-powiedz cos wiecej....


Awatar użytkownika
demissia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 505
Rejestracja: 2008-07-24, 18:42
Lokalizacja: prawie Stolica :)
Kontakt:

Post autor: demissia »

To jest szwedzka karma - moje szczeniole wsuwają teraz Valpa.
Normalnie Valp (super premium) kosztuje 189 zł, ale Hodowcy zrzeszeni w Związku mają 35% rabat.

Przykładowo skład Valpa:
Obrazek

Jeśli zechce Pani próbki, proszę o podanie namiarów i info jakie próbki Panią interesują :-D
Dodatkowo - dostawa karmy gratis :y:


Mysieńka - za Tęczowym Mostem ...
www.leonbergery.waw.pl
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

dzieki Demisia-bardzo chetnie popróbuje,bo moje ostatnio nie chca nic jesc oprócz surowego,a ja w tak ciepły czas nie lubie surowizna karmic.Najchetniej bym wziela juniora i dla dorosłych.Podac Ci mój adres?


Awatar użytkownika
demissia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 505
Rejestracja: 2008-07-24, 18:42
Lokalizacja: prawie Stolica :)
Kontakt:

Post autor: demissia »

Pewnie - nie ma sprawy :-D
A jak są jeszcze chętni na darmowe próbki - to czekam na Wasze namiary :-D
Ostatnio zmieniony 2008-07-30, 18:43 przez demissia, łącznie zmieniany 1 raz.


Mysieńka - za Tęczowym Mostem ...
www.leonbergery.waw.pl
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Demissia-ja mam jedno zastrzezenie do tej karmy-podaje tylko kurczak iles tam procent i to wsio ..Tak naprawde w tych dobrych karmach to pierwsze 3 skladniki to mieso z reguly-nie tylko maczka np..Karma ze skladu mi sie srednio podoba :-? ale moze dobra-tak naprawde tonasze psy sa rozne jak i my ,jednemu sluzy cos innemu nie ..Nie dokonczylam sagi o zywieniu moich psow i analizy karm...Fredzia wspomniala ze jak Madox przyjechal do niej byl na hills -no coz..wlasnie taki eksperyment zrobilam na miocie A i jadly hillsa i jestem zawiedziona -cena absolutnie nie daje jakosci ,matka ktora jest wszystkozerna tez sie wypiela na hills :-?
Byl czas ze karmilam Bellcando -dystrybutora mam 2 ulice stad -po 3 miesiacach stwierdzilam ze schodzi mega ilosc workow a psy chudna ,robia koopy jak slonie i maja lupiez-3/4 mialy :-? .Zmienilam wtedy na eminenta polecanego przez hodowcow molosow -niestety tu juz byla wogole tragedia bo psy nie bardzo to chcialy jesc,ale jakos jadly i tracily na wadze :-? ...
Teraz karmie roznie,gotuje,daje surowe i karmy-one sa dorosle,maja badania na dysplazje i dostaja suplementy-juz nie rosna .....kombinuje jak moge ;-) zeby jadly i byly zdrowe..bilans..acana super ale sie znudzila..purina pro plan performance-jedza :shock: ..Nutra nuggets proffesional -ok ale bez entuzjazmu ..teraz zamowilam nutra gold breeder bag -nie mam entuzjazmu jesli chodzi o sklad ale karma u nas sie robi dodatkiem wiec zobaczymy ,poza tym wiem ze nutre gold lubily-ale ta droga :-D .Wiem ze kolejny miot jednak puszcze na nutrze gold tej drogiej i zobacze wtedy jak to dziala :-D


[you] zycze Ci milego dnia:)))
McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

Demissia ta Valpa tylko dla molosków? Czy mały 'ozdobnik' tez by mógł prosić o darmową próbke dla juniora? :mrgreen: Bo ja tu sie usmiecham na zawartość cynku w karmie :mrgreen:


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
ODPOWIEDZ