Karmy

Wszystko o karmach i zywieniu

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
demissia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 505
Rejestracja: 2008-07-24, 18:42
Lokalizacja: prawie Stolica :)
Kontakt:

Post autor: demissia »

A dla moich panienek wszystkie tabletki są jak cukiereczki - w każdej ilości :rotfl:
Ale jak wyczują proszej w jedzeniu to pańcia sobie może to zjeść :rotflik:


Mysieńka - za Tęczowym Mostem ...
www.leonbergery.waw.pl
Awatar użytkownika
demissia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 505
Rejestracja: 2008-07-24, 18:42
Lokalizacja: prawie Stolica :)
Kontakt:

Post autor: demissia »

Ach - wszystkie paczuszki pójdą w poniedziałek :-D


Mysieńka - za Tęczowym Mostem ...
www.leonbergery.waw.pl
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

ania3miasto pisze:Ja wszystkie tabletki zawijam w pasztet. Siedzą jak aniołki w kolejce po kuleczki :haha:
młode też pochłaniają wszelkie kulki-niespodzianki, ale ich mama od małego wyczuwała podstęp i nie dało się niczego przemycić i tak do dziś, dlatego Abyśka wychowała się bez jakichkolwiek suplementów, bo gdy zaczynała tropić przemyt, to podbiegała błyskawicznie moja wówczas 7,5 letnia rotka-Berta i pożerała konkurentce to co tamta wypluła. I tak mam leona - prostego z normalnymi stawami... którego wzrost nie był niczym wspomagany, stąd moje wątpliwości, czy rzeczywiście suplementy każdemu molosowi są niezbędne


Awatar użytkownika
demissia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 505
Rejestracja: 2008-07-24, 18:42
Lokalizacja: prawie Stolica :)
Kontakt:

Post autor: demissia »

Mój wet powiedział, że jeśli pies jest karmiony dobrej jakości karmą to nawet nie powinno się nic dodawać, przy RC wręcz mi tego zabronił, dodawałam tylko preparat na stawy :lol:


Mysieńka - za Tęczowym Mostem ...
www.leonbergery.waw.pl
kokony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 740
Rejestracja: 2008-05-13, 16:58

Post autor: kokony »

abrus pisze:
ania3miasto pisze:Ja wszystkie tabletki zawijam w pasztet. Siedzą jak aniołki w kolejce po kuleczki :haha:
młode też pochłaniają wszelkie kulki-niespodzianki, ale ich mama od małego wyczuwała podstęp i nie dało się niczego przemycić i tak do dziś, dlatego Abyśka wychowała się bez jakichkolwiek suplementów, bo gdy zaczynała tropić przemyt, to podbiegała błyskawicznie moja wówczas 7,5 letnia rotka-Berta i pożerała konkurentce to co tamta wypluła. I tak mam leona - prostego z normalnymi stawami... którego wzrost nie był niczym wspomagany, stąd moje wątpliwości, czy rzeczywiście suplementy każdemu molosowi są niezbędne
W zaprzyjażnionej hodowli była suczka innej rasy, ale też molos. Miała masakrę z łapami - popuchnięte stawy, krzywe, bolące... Nawet miała taki moment, że nie chciała chodzić :-(
Dostawała w związku z tym tony suplementów, karmy super-hiper i cuda wianki, a łapy - coraz gorsze. W końcu hodowczyni się wkurzyła i zaczęła jej dawać pedigree bez niczego więcej i... łapki się wyprostowały, bolesność i opuchlizna znikła i suczka wyzdrowiała całkowicie! :mrgreen:

Nie zawsze suplementy pomagają z tego wniosek - czasem wręcz szkodzą. Trzeba mieć wyczucie i obserwować co się dzieje. Jak nic się nie dzieje złego, to suplementy won i sama karma. Takie jest moje zdanie.


McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

No dokładnie, ja w mojego nic nie pcham, chodziło mi raczej o tabletki na odrobaczanie, bo niestety nie ma innej mozliwości, żeby je połknął i sie nie zniechęcił do zaglądania w pyszczek, bo to niestety rasa pamiętliwa i jakieś niemiłe doświadczenie z wpychaniem do gardła na siłe tabletki mogłoby w przyszlosci zakończyć się niemiła niespodzianką z zaglądaniem w ząbki na ringu - a to piekny pies i chyba by mnie hodowczyni zatlukła za cos takiego :mrgreen: A na wagę mojego psa - czyli ok.5kg żywej masy :mrgreen: dodaje się 1gram tego proszku na całą miske karmy - to jest 1/3 łyżeczki! A efekty daje super :)


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

U nas się wszelkie tabletki przemyca w kiełbasie. A żeby nie wyczuła podstępu, ze bez przyczyny dostaje duzy kawalek kielbasy to jest : daj głos. Boni daje i w nagrode dostaje kiełbaske z tabletka ^^


McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

Ależ podstępna "nagroda", nie ma co :haha:


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Ja podaję w serku topionym, bo Ramzes łyka to od razu w całości... :smoke:


Jola+leony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1096
Rejestracja: 2008-07-04, 21:32
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Jola+leony »

To prawda serek topiony w takich sytuacjach jest rewelacyjny. :-)


Awatar użytkownika
fils_referee
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 2008-07-21, 11:51
Lokalizacja: Łódź

Post autor: fils_referee »

A ja mam pytanie do doświadczonych "Leonżywicieli". ;-) Byłem dzisiaj w dość dużym sklepie zoologicznym i orientowałem się w cenach karm. Bardzo miła Pani sprawiająca wrażenie osoby znającej się na tym powiedziała, że najbardziej poleca karmy 2 firm: "1st Choice" oraz "Arden Grange". Argumentowała naukowo, itp. :-P W każdym razie karmy te nie przewijały się właściwie w Waszych wypowiedziach w tym temacie, więc chciałbym zapytać, co możecie powiedzieć na ich temat. Z góry dzięki!!
_kwiatek_


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Hmm, ja nic nie słyszałam na ich temat :-| Ja kupuję Royala na zmianę z Acaną


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
asanka
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 2008-07-09, 17:03
Lokalizacja: Lubin

Post autor: asanka »

SiL pisze:Hmm, ja nic nie słyszałam na ich temat :-| Ja kupuję Royala na zmianę z Acaną
Ja tak samo. I chociaż sucha karma nie jest witana przez Abrusię entuzjastycznie, to jednak jest zjadana. Nic niepokojącego po tych akurat karmach się nie dzieje, więc jak do tej pory nie szukalismy nawet żadnej innej :-)


McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

demissia, wujek dziekuje za próbki, juz mu doszły i Zirma strasznie polubiała, on się pyta czy można to jakoś u Was zamawiać i jakie są w ogóle ceny tej karmy, bo też mu się skład podoba. Do mnie jeszcze nie doszlo, ale czekam :)


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

demissia pisze:To jest szwedzka karma - moje szczeniole wsuwają teraz Valpa.
Normalnie Valp (super premium) kosztuje 189 zł, ale Hodowcy zrzeszeni w Związku mają 35% rabat.

Przykładowo skład Valpa:
[url=http://images33.fotosik.pl/336/568c284b8666a701m.jpg]Obrazek[/URL]

Jeśli zechce Pani próbki, proszę o podanie namiarów i info jakie próbki Panią interesują :-D
Dodatkowo - dostawa karmy gratis :y:
Demisia miałaś rację. Karma jest pyszna - dla Amiśka, który strasznie w suchych wybrzydza :onon: Mogłabyś podać cennik i wielkości opakowań jakie macie? Bo my jeszcze nie skończyliśmy 15 kg Acany i tak nie za bardzo chciałabym od razu kupić też 15 kg :hahah: Ale z 6 kg to chętnie :y:

Naprawdę warto spróbować - karma dla niejadków :hyper:
Mam jeszcze pytanie, bo i Optimal i Valp mu smakowały. A czy są większe chrupki w innych typach karm? Takich dla długowysiłkowców i aktywnych? :upss:


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
ODPOWIEDZ