Karmy

Wszystko o karmach i zywieniu

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Czyżby wszyscy powyjeżdżali na urlopy, że nikt nie odpisuje?
A ja w pracy biedna :hissyfit:


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

Ja znam też jedną najczęściej sprawdzającą się metodę jedzenia karm. Jeśli np. twój leon nie lubi największego RC a ma dostawać kubeczek dziennie to my robimy tak:
Każemy psu np. dać głos i za to dostaje jednego royala i wtedy go je myslac ze to niewiadomo jaka nagroda. U nas sie to sprawdza ;) I tak przez caly dzien schodzi caly kubeczek =]


McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

A słyszał ktos coś o karmie BIOSH ? Będąc na Mazurach mieszkaliśmy w domku letniskowym, w którym - gdy przebywają właściciele - mieszka suczka Beagle'a. Arni wyczaił jej miskę z ową karmą i się "poczęstował" :-P Pani mówiła, że wszytsko jest dla nas i ze wszystkiego możemy korzystać, także pod katem psa, więc czemu nie :mrgreen: Karma była o smaku jabłkowym i dla psów aktywnych , ale sa podobno też inne rodzaje. Potem pani przyjechała i mówiła, że jej mąż bada rynek jesli chodzi o psie karmy i ma zamiar rozprowadzać takie karmy - jak sam przedrostek 'BIO' mówi, składniki naturalne, zero zbędnej chemii no i właśnie te niecodzienne smaki. Ależ Arnisiowi smakowało! A jest on wybredny :-/ Dla porównania-podczas pakowania zapałętał się gdzieś jego Royal, więc chiałam mu kupić coś na miejscu - oczywiście miasteczko nieopodal pod katek turystycznym, zero czegos takiego jak sklep zoologiczny, poszłam do spozywczego ( :wall: ) a tak te wszystkie Chappy etc-o nie, tego nie kupie za żadne skarby - znalazłam FRISKIES ten taki czteroskładnikowy - mój pies przez cały pobyt wyjadł takie mięsne kwadraciki z karmy - jeden z czterech składników, pozostałych 3 nie tknął ^^ to się nazywa selekcja... jak wróciłam oddałam to na wieś dla kotów _ow_

Obrazek


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Biosh to chyba odmiana Bosh-ja generalnie nie jestem fanem tej marki :lol: .Ale slyszalam ze ta faktycznie smakuje piesom .
A ja mialam wlasnie telefon od dystrybutora karmy o ktorej pisala Demissia-Husse.Jutro dostane probki i opisy karm-zobacze co na to moje rudzielce.Demissia-czy ty karmilas tym Demiss w ciazy??????Ja jak zwykle mam dylemat czym karmic -w pierwszej ciazy byl Hills ktory nie smakowal ani Kaji ani potem mlodym za bardzo,w drugim Acana -tez bez rewelacji ,teraz Eni niby wcina suche z apetytem jak nigdy ale chcialabym zeby ewentualne male tez jadly z apetytem i zeby im sluzylo -na razie jemy z powodzeniem Nutra Gold ale breeders bag -rudym bardzo smakuje ,za to niekoniecznie widze ta karme dla suki ciezarnej od drugiej polowy ciazy i dla szczeniat ,jako ze breeders bag jest niby uniwersalna -all stages of life -ja nie wierze w takie cuda ,sklad jednak musi sie roznic dla szczeniat :roll:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

'Właśnie telefon', 'jutro próbki' - OMG SZYBCY SĄ :o: :o: :o: !!!
Ja taki mały eksepryment karmowy niestety na "tym co było" zrobilam tylko tam na wyjeździe, Arni dalej je Royal Canin, tylko rodzaje mu zmieniam, bo ogólnie z marki jestem zadowolona ;-) .. no, ale to nie leon :mrgreen:


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Daga ja testowałam na Amiśku Husse i zajadał, aż mu się uszy trzęsły :hyper: Byłam pod wrażeniem :upss: Niestety narazie czekam na opróżnienie 7,5 kg Acany :rotflik:


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Mc Dzik-moje royala nie lubia ;-) .Lubia jak przywiozlam z Belgii,kupionego w polsce nie zjedza :roll: .
Sil-dzieki-zobacze jutro po probkach ,problem w tym ze probki zawsze psom smakuja a na dluzsze efekty trzeba poczekac -a ja sie boje jednak lupiezu chocby etc,ale przyjze sie dokladnie skladowi -mam jeszcze 2 tygodnie czasu na decyzje :-D


[you] zycze Ci milego dnia:)))
McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

A ten belgijski się jakoś różni od tego, który dostepny jest u nas? Jeśli tak, to czym? :oops:
Ostatnio zmieniony 2008-09-01, 18:58 przez McDzik, łącznie zmieniany 1 raz.


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

chyba tym ze u nas nie jest produkowany :lol: .Nie wiem-moje psy wiedza bo widzialy roznice :roll: .mialam z belgii 2 razy i jadly jak zloto,zero sensacji zoladkowych a jak kupowalam polskiego to byly problemy zoladkowe i niezbyt chetnie byl jedzony.
Na dodatek jak kupilam Gale to wypytywalam o tego royala moja hodowczynie z Belgii-nalezy do klubu i ma 30 kilo za 35 euro-smieszne pieniadze :roll:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

Opis zupełn ie jak innej karmy :o: Aż trudno uwierzyć, że i to Royal, i to. Cena WOW, niecałe 117 zł w przeliczeniu jesli chodzi o aktualny kurs Euro, bardzo tanio jak za 30-kilogramowy worek Royala.


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

no wlasnie-ale to cena dla hodowcow i to bylo ponad 3 lata temu-mimo wszystko nawet przy tamtej stawce euro(4 zl) wychodzilo nadal bardzo tanio w stosunku do Polski


[you] zycze Ci milego dnia:)))
McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

Ale w Polsce też hodowcy mogą należec do klubu Royala i tez mają znizki.

Nie ma to jak złamanie stereotypu DROŻSZY = LEPSZY _02_


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

tak,ale nie o tyle tanszy :lol: .Za to karma ktora tu opisywala Demisia ma naprawde super ceny dla hodowcow -jestem mile zaskoczona i mysle intensywnie......psy probki zjadly-poza Gala -a a na niej testowalam najpierw kazdy rodzaj :rotfl: -ale Gala to Gala :-? .A sklad w sumie po rozmowie z dystrybutorem ejst dobry bo to zcego sie czepilam jest inaczej podane .Kuszace :-D


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Właśnie Daga jak smakowały Twoim miśkom próbki? :mrgreen:


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

smakowaly wszystkim -tylko Gali nie ;-) :-D .A Eni dostala w dwie miski-karme dla suk w ciazy 2 firm -wybrala Husse ;-) .skoro ona wybrala to ja juz nie mam wyboru-oby jej dzieciaczkom tez smakowalo :mrgreen: (jesli sa w niej dzieciaczki _04_ )


[you] zycze Ci milego dnia:)))
ODPOWIEDZ