Karmy

Wszystko o karmach i zywieniu

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Napewno! Piękne rude kluchy tylko czekają kiedy wyjść :haha:


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Ja stale i bez przerwy preferuję ARION-a, i skład i konsystencja mi się podoba, a Ramzes też nie narzeka; ale: 8, 90 PLN/kg :smoke:


MrokMara
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 298
Rejestracja: 2008-07-14, 10:27
Lokalizacja: Boża Wola

Post autor: MrokMara »

McDzik pisze:na opakowaniu tego proszku jest tylko ogolnie podane jak stosować z karmą, nie ma jakis przeciwwskazań co do rodzaju. Ok, będę kontunuować :mrgreen: Może mój pies sie nie zamieni w lisa :mrgreen: A swoją drogą moge polecić, preparat nazywa sie BIOTIDERM, kosztuje 5zł a mi starcza na baaardzo długo (no ale na leona dawki sa wieksze) - warto bo bardzo fajne efekty daje, [shadow=red]zawiera biotyne [/shadow]co wzmacnia skóre psa, a niedobór tego składnika może prowadzic do chorób skóry czy powstania łupieżu. Zaszkodzic nie zaszkodzi a pomóc moze. Na leonkach też przetestowałam ;) Wygląda tak:
..Przepraszam, że marudzę, ale gdzie można to kupić?
Ostatnio zmieniony 2008-11-30, 21:10 przez MrokMara, łącznie zmieniany 2 razy.


Pati
Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

A my wlasnie jestesmy w trakcie pozerania karm firmy Köber's .My=Psy
Przerabiamy Karme platkowa Auslese i krokieciki Extra, na lekcjach uzywamy nagrodek LECKERCHEN a poranna porcje jedzonka okraszamy granulatem czosnkowym Knoblauch-Granulat.
Aktualne obserwacje:
1.Psy wylizuja michy do czysta i po kilka razy ida sprawdzic czy moze jeszcze cos sie da wylizac.
2.Jak dzisiej w szkole wyciagnelam nagrodki to nie tylko Afri ale tez inni psi uczestnicy wykazali olbrzymie zainteresowanie zawartoscia saszetki.
3.Zwiekszyla sie objetosc sprzatanych w ogrodku "skarbow" ale to ma byc przejsciowe.
4.Karma platkowa jest przeznaczona do namaczania ciepla woda co daje mozliwosc podania psu cieplego posilku.
5.Przestawienie psow na ta karme nie wywolalo zadnych sensacji zolodkowo-jelitowych :mrgreen:
Poniewaz karme testuje od 2 tygodni inne uwagi postaram sie zamiescic po dluzszych obserwacjach.


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

czekam z zainteresowaniem na c.d bo karma od jakiegos czasu mnie intryguje :mrgreen:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
MrokMara
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 298
Rejestracja: 2008-07-14, 10:27
Lokalizacja: Boża Wola

Post autor: MrokMara »

embe pisze:Ja stale i bez przerwy preferuję ARION-a, i skład i konsystencja mi się podoba, a Ramzes też nie narzeka; ale: 8, 90 PLN/kg :smoke:
Amar zjada 3 wór!!!! Je więcej niż to wymagane. Pierwsza karma, którą tak chętnie zajada.
A tak na marginesie, to nadal nic nie zniszczył, ani w domu, :yes: ani w ogrodzie, na spacerach nie pepla się celowo w błocie, dla grzywacza jest bardzo miły i wie, że jak się bawić to na leżąco. Jak nie ma nas w domu, to nie podejdzie do ogrodzenia, jak obcy woła (to wiem od sąsiadki,która Amara testuje. Jest zwyczajnie DOSKONAŁY!


Pati
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

MrokMara pisze:
embe pisze:Ja stale i bez przerwy preferuję ARION-a, i skład i konsystencja mi się podoba, a Ramzes też nie narzeka; ale: 8, 90 PLN/kg :smoke:
Amar zjada 3 wór!!!! Je więcej niż to wymagane. Pierwsza karma, którą tak chętnie zajada.
A tak na marginesie, to nadal nic nie zniszczył, ani w domu, :yes: ani w ogrodzie, na spacerach nie pepla się celowo w błocie, dla grzywacza jest bardzo miły i wie, że jak się bawić to na leżąco. Jak nie ma nas w domu, to nie podejdzie do ogrodzenia, jak obcy woła (to wiem od sąsiadki,która Amara testuje. Jest zwyczajnie DOSKONAŁY!
To wszystko wynika chyba z karmienia ARIONem!!! Ramzes też jest uosobieniem spokoju i braku "niszczycielstwa"... A i tytuły na tej karmie osiągnął niezłe! Chociaż nadal "pepła" się bardzo chętnie w błocie... :mrgreen: :smoke:
Ostatnio zmieniony 2008-11-30, 22:20 przez embe, łącznie zmieniany 3 razy.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

moje po arionie dostaly lupiezu podobnie jak po belcando-a testowalam na 5 psach gdy Dali mieszkal z nami.Nie wszystkie ale czesc..dla mnie dobra karma to taka ktora wszystkie moje psy lubia,toleruja i nie maja problemow :lol: ale to dla mnie bo kazdy pies jest inny..ale cos jest rodzinne bo moje szczeniaki nie trawia royala -jak i dorosle psy..dostaly royala,zjadly 15 kilo i byly nieustajace problemy zoladkowe....zmienilam karme -ale okazuje sie ze chwilowo bo poczytalam ze za swoja cene nie ma tak super jakosci(choc im sluzy-karma profilum),biedaki sa obiektem eskperymentow ale moze dobrze -zaladek przywyknie do zmian .....chcialam dac nutre gold ale patrzac na tabelke dla ras duzych to nie na ich wiek..a na tym odchowalam 2 championki :rotfl: i moja mloda suka gdy osiagnie 3 miesiace albo bedzie jadla nutre gold albo barfa jesli kupie wilka i kosciarke-a mam taki plan ale wtedy wsie psy beda na BARF.na razie dorosle jedza husse i im sluzy wszystkim :shock: ale szczeniaki niestety robily brzydkie kupy po tym ,tzn kupy ok ale ogromne i zapaszek :-? ..ale dorosle zmniejszyly objetosc "skarbow" jak to archisia okreslila :hahah: dochodze do wniosku ze nie ma jednej recepty na zarcie-jednemu sluzy to a innemu inne ......royala w dalszym ciagu nie potrafie polecic ale polecam mleko -eni miala za malo pokarmu i moje jadly royalowe mleko -jadly tez inne ale po royalowym byly najlepsze efekty _03_ .dlatego zamowilam tez karme-niestety zawod mnie spotkal....jak juz mowilam na poczatku moje psy go nie trawia a o ironio losu gala i eni odchowane na royalu w belgii i ich royal owszem-super....nasz :ubz: nie dla moich psow :-?


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

Archisia jak tam nowa karma? bo bardzo mnie interesuje to co wcześniej pisałaś :mrgreen:
Grażka


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Psiska zdrowe, nadal bardzo czekaja na zarelko, zjadaja w mgnieniu oka i karme platkowa do namaczania i krokieciki Extra :mrgreen:
Teraz psiska testuja nowy dodatek,Fleischbrocken takie bardzo duze krokiety skladajace sie w 80% z miesa, to zarelko dodatkowe wyglada jak duza, suszona kupa, ale pozera sie blyskawicznie. To co mi sie podoba w tym zarciu to brak jakichkolwiek barwnikow, nie ocieka tluszczem i ma taki normalny, naturalny zapach.
"Skarby" odrobine zmniejszyly objetosc, nie smierdza.
Ostatnio zmieniony 2008-12-15, 22:23 przez Archisia, łącznie zmieniany 1 raz.


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

Moje od dwóch tygodni tez sa na Husse-na razie jestem bardzo zadowolona-smakuje im baardzo,kupki malutkie i co ciekawe,ze choc karma wydajna (podaje sie 8g na 1 kg masy ciała-czyli na 50kg to sa dwa kubki i troszke) nie odczuwaja potrzeby wypijania wiadra wody :mrgreen:


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Danuta powiedz mi, którą konkretnie Husse kupiłaś? Też się zastanawiałam nad nią, bo Amisiek z wielkim apetytem wcinał próbki od Demissi :mrgreen:


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Tylko te chrupeńki są strasznie malutkie ;-)


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

moje tez jedza husse ale mysle nad kobers :mrgreen: -jesli im sie znudzi. My jemy wszystkie rodzaje,ja im mieszam -jedna z lososiem i optimum i mialam valpa to tez dostaly ,bo szczeniaki niestety po tym robily za duze "skarby" choc dorosle psy faktycznie robia male.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Ola, może dostałaś od Demissi wersję mini dla mniejszych psiaków. Amisiek może jeszcze jeść Volpa ale nie za długo. Tam jest troszkę zbyt dużo białka dla dorosłych psów. Najleszy dla niego będzie Optimal. Moje wygladają po nim prześlicznie, jedzą bardzo chętnie. Abiśka ostatnio zasmakowała w jagnięcinie z ryżem która znowu wybrednemu Alowi nie wchodziła za specjalnie. Mój chłopak uwielbia Volpa i Optimala. Możesz dobrać pasujący mu smak z karm Super Premium.
Nie chciałam się wypowiadać, bo to dla mnie kryptoreklama :lol: Karma jest jednak naprawdę i dobra i smakowita :-P


ODPOWIEDZ