Karmy

Wszystko o karmach i zywieniu

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Ja mialam psy na Husse ponad rok-ok ;-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Ja mam swoje od czerwca 2008 - zaczęłam od Valpa, potem Optimal, a teraz zmieniam zimą lub w trakcie cieczki gdy potrzebna jest daję Optimal Enegi, standardowo Giant. Dla smaka mokra i próbki lama. Cenię preparaty na stawy, odrobaczanie i smakołyki. Nowego grilowanego kurczaka z gluk. i chondr. wcinają jak maupy poza psami moje koty :rotfl: Nowa hodowlanka PRO Kyckling warta też jest uwagi. Fajny produkt średni enrgetycznie, świetna jakość w super cenie. Nie ma w sklepie - na zamówienia specjal :hyper:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

A napisz cos wiecej o tej nowej karmie.Sklad jakbys mogla.
Husse ma karme z lama?? :shock:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Nowa Pro Kyckling w 20 kg opakowaniach - czemu fajna - bo naturalny konserwanat czyli witamina C, bo wypełniacz to tylko ryż, bo bniotyna 0,6 czyli jak w karmach np. super Acana. Bo żródłem białka miesnego w ilości ^30 % jest kurczak, a pozotałe pochodzenia kurzego to podroby.
No i sprawdza się super w próbce na psach.
A jeśli ktoś szuka większej ilości biotyny - karma taka jak lamm&ris i lax&ris ma 1,2 a Acana w linii super hiper drogiej i super hiper premium ma 0,6 :si:
A mój hit Valp Maxi ma 1000 mg/kg gluk. i chand. a wiodący mają max 500. Ja mam w senior 1000 mg/kg a wiodący mają 1000 w linii wet po 250 zł za 14 kg bez mięsa :lol: Dosyć reklamy nie po to tu jestem chociaż fajnie się mieć czym cieszyć _hopa_


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Brzmi ciekawie :-D :y:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

ania3miasto pisze:Nowa hodowlanka PRO Kyckling warta też jest uwagi. Fajny produkt średni enrgetycznie, świetna jakość w super cenie. Nie ma w sklepie - na zamówienia specjal
A w jaki sposób, jeśli to nie tajemnica, można ją zdobyć ?


Sławek i Leo vel Satir
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

U dystrybutora na telefon, maila najprościej. Lista kontaktów jest na stronie.


Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

Do jakiego wieku karmicie/karmiliście swe pociechy karmą puppy/junior? Leo pod koniec lipca skończy dwa lata. Dotychczas był karmiony acana puppy large breed. Czy już czas przejść na karmę dla dorosłych?


Sławek i Leo vel Satir
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

To zalezy od karmy ale zdecydowanie juz na adulta przejdzcie :-D .Acana chyba jest do 18 miesiecy .


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

Tak też myślałem. Zamówiłem tę husse lamm&ris zobaczymy czy Leo polubi :?:


Sławek i Leo vel Satir
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Moim zawsze bardzo smakowalo :mrgreen:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

slawik, Moj na przelomie wrzesnia/pazdziernika bedzie mial 2 lata i wlasnie tez przymierzam się do zmiany na adulta ale wciaz niewiem na jaką. Moj Husse wcinał ale on zjada wszystko, nawet zje surową marchewkę czy jablko...praktycznie wszystko co mozna zjesc to on zjada. Ale po Husse po pewnemy czasie mial jakies dziwne bąki (podobne kiedys mial po Hillsie) wiec szukam innej :mrgreen: gingerheaven, A Ty tego barfa primexu stosowalas czy takiego domowego ? Bo się nad primexem zastanawiam czy nie sprobowac : :chmmm:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Tak ja dawalam Primex ale zaczelo mi to za drogo wychodzic :roll: a przy takiej ilosci psow to jednak mnie walilo po kieszeni,teraz mam dostep do mieska z koscia wolowego mielonego tanszego-sama podaje ile ma byc kosci i miesa i mi miela :-P i psiory jedza suche plus miecho i warzywka,w sumie wolalabym samo miecho ale nie zawsze rozmroze na czas albo nie dowioza na czas wiec mamy karmienie mieszane :roll: .
Ale tak dla jednego psa to polecam primexa-miesko jest fajne,nie tluste,nie smierdzi,mozna dostac gotowe z warzywkami ,duza rozpietosc mies ,maja tez wspaniale nieoczyszczone zoladeczki wolowe i te zamawiam co jakis czas -smrod jak nie wiem co ale psom sluzy ;-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

yack pisze:Moj Husse wcinał ale on zjada wszystko, nawet zje surową marchewkę czy jablko...praktycznie wszystko co mozna zjesc to on zjada.
A mój też wszystko, ale właśnie poza karmą ;-) Nawet grapefruit, banany i obierki od ziemniaków (których oczywiście mu nie daję). A karmy ostatnio nie za bardzo. Jeszcze jak była zima to jadł, teraz zjada mniej niż połowę swojej właściwej dziennej dawki. Ale nie jest to jakiś straszny problem, bo wystarczy ugotować warzywa i dodać mu do karmy to ogołoci całą miskę. Tyle, że na to nie zawsze mam czas, zwłaszcza odkąd w domu pojawiło się drugie dziecko. Na razie spróbuję Husse, a potem zobaczymy.

Pozdrawiam


Sławek i Leo vel Satir
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Nie ma to jak konkurencja do miski :haha: :wh: Większość wybrzydzaczy się poddaje i wcina, aż się uszy trzęsą :hahah:


ODPOWIEDZ