Karmy

Wszystko o karmach i zywieniu

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Następny artykuł o żywieniu psa :
http://www.rynekzoologiczny.pl/nr/warto ... tow_i.html
No i kota bo jak nie dostanie dobrze papu, zje naszego Leona :lol:
http://www.rynekzoologiczny.pl/nr/warto ... sow_i.html


Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

A ktoś jadł, znaczy :mrgreen: leon któryś, Hills'a i/d? z weterynaryjnych. po trudach biegunkowych ( sama już siebie słuchać nie mogę), przerzuciłam się po Royalu, Acanie, Hillsie normalnym Prurinie Pro Plan na Hills id własnie. uzupełniałam koniną i ryżem ale coś mi się widzi, ze wcale ta konina nie służy. frustruje mnie, ze nie mogę trafić na jednego dobrego weta, znającego molosy. a przeszłąm z Eską juz 8 lekarzy, w tym znane nazwiska. o biegunkach mówią "odstawić wszystko, żadnych suplementów", a z kolei jak gadam z ortopedą Esiowym, to stwierdza że Hills i/d nie jest karmą dla molosów. dawałam Artoflex ale tez było podejrzenie, że szkodzi.
no i najwazniejsze- trzustka zdrowa, wątroba też, ma zapalenie jelita ta moja. już pytałam o to, wiem, ze nikt takiego przypadku nie miał, ale poradzcie- suplementować ???
podrawiamy _kwiatek_


Magda i Esia
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

A probowalas jakichs karm z tylko jagniecina i zeby nie bylo w niej nic z kurczaka??Niektore karmy sa niby z jagniecina a dodaja np tluszcz z kurczaka .Nie dawalam nigdy tego hillsa wiec tu pomoc nie moge .Suplementacja chyba jej w tym wieku juz na stawy niepotrzebna ,mozesz dac wit c i galaretke z lapek kurzych-jesli nie ma uczulenia na kurczaka ,a moze to jest problem??


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Dzięki, niezawodna jesteś! tak: biorezonans( chociaż nie wszyscy uznają tę metodę..) wskazał uczulenie na kuraka, wołowinę, może jeść tylko koninę i jagnięcinę. ale Purino Pro Plan z jagniecieną zawiodła... na niej też były biegunki. a chyba nie pisałam najwazniejsziego- to są mega regularne biegunki, co miesiąc, z dokładnością co do trzech dni. więc odpada zatrucie itd. regularne na maxa...
Ostatnio zmieniony 2011-11-24, 20:23 przez Echinacea, łącznie zmieniany 1 raz.


Magda i Esia
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Hm...Moze w purinie jest cos z kurczaka??A moze husse nie ma nic z kurczaka??Na dogomanii gdzies kiedys o tym czytalam,jak znajde to dam linka .A dajesz gluty z siemienia lnianego??To dziala oslonowo na jelitka.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

no własnie Purina podejrzana, a Husse się przyjrzę. daję gluty z siemienia, tak, już czytalam na forum o tym, tylko nie wiem jak teraz- skoro ma jeść samą suchą. bo poprzednio to wlewałam do ryzu i koniny. a teraz co, na suche.?


Magda i Esia
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

No,na suche spokojnie mozna ;-) .
http://artykuly.animalia.pl/artykuly.php?id=366
cytat "Acana, Bento Kronen, Brit oraz Nutro Choice to jedyne karmy z naszego testu, które nie zawierają znacznych ilości składników, które mogłyby wywołać alergie u naszego pupila. "
Na razie tyle znalazlam ;-)
A moze Acana z lososiem???Zachwalaja ja wlasciciele alergicznych psow.
Ostatnio zmieniony 2011-11-24, 20:47 przez gingerheaven, łącznie zmieniany 2 razy.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

I temat na dogomanii
http://www.dogomania.pl/threads/144794-karma-bez-drobiu

I tu mozna poczytac
http://www.szwajcary.com/viewtopic.php? ... 38&p=90890

milej i pozytecznej lektury zycze :-)
Ostatnio zmieniony 2011-11-24, 20:58 przez gingerheaven, łącznie zmieniany 1 raz.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
vedderka
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 209
Rejestracja: 2010-08-16, 10:55
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: vedderka »

Ja Bento Kronen nie polecam..u mojej poprzedniej Leośki, Zuli, powodował smordliwe bąki :mrgreen: i sierściucha się znacznie pogorszyła.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Ja mysle ze to kwestia psa,u mnie obecnie bajka ma ambicje zeby mnie zagazowac i to po husse-a to dobra karma,reszcie moich psow sluzyla ;-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
chodziu
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2011-07-18, 15:39
Lokalizacja: Krosno

Post autor: chodziu »

Nie wiem czy moge sie tutaj podpiac, jak cos to prosze o przerzucenie. Moj psiak ma 10 miesiecy i mam problemy z suchymi karmami. Mniej wiecej od konca wakacji przestal jesc sucha Purine Pro Plan na kurczaku. Pomyslalem znudzila mu sie i kupilem Ariona, bo czytalem na forum, ze sie sprawdzala u niektorych osob. Dalej nic pies podchodzi wacha i odchodzi. Kupilem Purine Pro Plan na jagniecinie dalej to samo. Wstapilem kiedys do sklepu zoo i zobaczylem jakas dziwna karme z Royala, w nazwie bylo cos z lite i miala troche wieksza gramature, kupilem 2kg na probe. Pies jadl ale przez 2 dni i pozniej koniec. Pomyslalem, ze moze gramatura suchej mu sie odpowiada wiec dzwoniac do telekarmy Pan polecil mi Royala junior, niestety pies nadal podchodzi wacha i odchodzi. Przez caly ten czas pies dostawal mniej wiecej co drugi dzien kosci wolowe, ewentyalnie jakas racice swinki lub podroby. Ale najdziwniejsza rzecza jest to , ze kazda ta sucha karme wystarczy wymieszac z jakims rosolkiem z makaronem, watrobka czy mielonymi koscmi z miesem i wszystko znika. Poradzcie, czy moj pies jest jakis wybredny, moze sprobowac go przetrzymac ze 2 dni jesli chcialbym zeby jadl sama sucha? A moze leony tak maja i juz jestem zmuszony kombinowac z jedzeniem. W tym momencie pies ma jakies 70cm w klebie i 50kg wagi. z góry dzieki za podpowiedzi.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Duzo leonow tak ma i sa zwyczajnie wybredne .U nas zwiekszenie dawki ruchu i obciecie racji zywieniowych na jakis czas pomoglo-psy zmiataja wszystko co dostana w mgnieniu oka.U nas sprawdzila sie bardzo karma nutra nuggets czarna dla psow pracujacych i nutra gold breeders bag-moje psy ja uwielbiaja ale jedza tez inne rzeczy ,karma jest dodatkiem .Mozna sprobowac psa przeglodzic -nic mu sie nie stanie,poza tym jak nie zje zabierac karme i nie dokarmiac czyms lepszym bo moze zje -to najlepsza droga do uczenia wybrzydzania a leosie sa madre ;-) .Gdyby wybrzydzal dluzej to moze zrobic by badania ,biochemie krwi i morfologie-nie zawsze brak apetytu to wybrzydzanie,czasem cos sie dzieje w organizmie.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
chodziu
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2011-07-18, 15:39
Lokalizacja: Krosno

Post autor: chodziu »

Wielkie dzieki za podpowiedzi. Musze byc bardziej stanowczy i chowac miske, bo juz probowalem tej metody, ale po 2ch dniach jak widzialem ze pies podchodzi i tylko skubnie kilka ziarenek to wymiekalem i dodawalem mu cos innego do miski. A czy wage jak na swoj wiek ma w miare dobra ??


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Jak najbardziej dobra choc to duzo zalezy od kosci i samego psa,moja chuda magia wazy 53 kilo a wyglada na 40 :roll: (ale ona je jak swinia ,taka linia ze sie dlugo rozwijaja miesniowo).Ale wasz jak na tak mlodego samca wazy raczej ok.Zdrowy pies sie nie zaglodzi -najwyzej troche schudnie a powinien potem zaczac jesc ...


[you] zycze Ci milego dnia:)))
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Echinacea, moj piechol jadl kiedys Hillsa ale zwyklego i miał po nim mega Bąki (właśnie takie przez duże "B") więc zrezgnowaliśmy, ktos ze znajomych mi mowil ze z tego samego powodu odpuscil hillsa. Moze tamte sa lepsze, tak czy owak jak hillsow testowac nie zamierzam. Podobno dla alergików jest dobra któraś Acana, chyba z jagnięciną Grasslands wiec ja bym sprobowal przejsc na to i absolutnie bez zadnych przekasek, smakolykow itp itd
Ostatnio zmieniony 2011-11-24, 22:58 przez yack, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ