tabelki wzrostu i wagi

Wzorzec leonbergera i dyskusje o nim

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Jesi
leomaniak
leomaniak
Posty: 150
Rejestracja: 2010-08-28, 16:25
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: Jesi »

Specjalnie to ja się nie sugeruję i nie zamierzam dążyć do jakichś niewiarygodnych rozmiarów. To ważenie to bardziej na zasadzie ciekawości, bo tak dużego piesa to my nigdy nie mieliśmy i nie chcemy popełnić tu żadnego błędu w żywieniu. Ani go utuczyć, ani żeby nie była za chudy, za słaby.

Bas np. jest niejadkiem, a poza tym mieści się w dolnej granicy tabel dla podhalanów. Jest nawet ulany, niezbyt szczupły, ale taka jego uroda. :-)

Hektor z kolei wciąga karmę, jak odkurzacz dlatego tak bardzo obserwujemy jego wagę. Wiecie ... on nawet nie próbuje gryźć tego co mu dajemy do jedzenia :shock: Wszystko połyka w całości. Szok :shock: Bas każdą suchą karmę mieli na mąkę, a ten łyka. Strach mu dać coś innego, żeby się nie udławił :shock: Zresztą już suchą karmą też mi się zakrztusił 2 razy. Raz to tak poważnie, że się dusił i musiałam jak dziecko w dół głową i za brzuch - ale przeżyłam stersa :upss:
Ostatnio zmieniony 2010-09-23, 21:42 przez Jesi, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Embe-to bardzo dobrze ze sedzina mierzyla-ale dorosle psy ;-) .
A szczeniaki roznie rosna -ja do czasu bajki mierzylam i wazylam ,magii nigdy nie mierzylam -ani razu ,wazylam ja 5 razy odkad z nami jest :-D .Jak Bajka w wieku 6 miesiecy zapowiadala sie ze nie dorosnie do minimum standartu(brakowalo jej 6 cm) -przestalam ja mierzyc i co-urosla :-P ,obecnie na oko ma 67-68 cm (enigma ma 71 a Bajka jest ciut mniejsza)

Jesi-ciesz sie ze mlody wcina ,leosie niekiedy maja tendencje do wybrzydzania ,znamy tu takie co tylko miesko z koscia a suche to trucizna ;-) .Pilnuj tylko zeby zeberka byly wyczuwalne i bedzie ok :-D
Ostatnio zmieniony 2010-09-23, 21:54 przez gingerheaven, łącznie zmieniany 1 raz.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Jesi
leomaniak
leomaniak
Posty: 150
Rejestracja: 2010-08-28, 16:25
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: Jesi »

Przez ostatni tydzień Hektor przybrał 1,1kg.
Czyli waga 24,4kg
Wysoki na 57cm.
Czyli całkiem w normie :-)
Tylko, że z tym mierzeniem to nie takie proste jest, bo psiak ni chwili w miejscu nie chce ustać ... żywe srebro _07_


Jesi
leomaniak
leomaniak
Posty: 150
Rejestracja: 2010-08-28, 16:25
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: Jesi »

No i mamy już równe 5 miesięcy i 33,3kg wagi _03_


Jesi
leomaniak
leomaniak
Posty: 150
Rejestracja: 2010-08-28, 16:25
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: Jesi »

5 miesięcy = 22 tygodnie :mrgreen: wzrost jutro ;-)


Asia i Piotr
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 2010-07-15, 16:07
Lokalizacja: spod Torunia

Post autor: Asia i Piotr »

Jesi pisze:No i mamy już równe 5 miesięcy i 33,3kg wagi _03_
Potężny ten Twój chłopak. Nasze maleństwo ma prawie 8 m-cy i 31kg. Ale wet pociesza, że
to lepiej dla stawów, które są nadal szczenięce.


Jesi
leomaniak
leomaniak
Posty: 150
Rejestracja: 2010-08-28, 16:25
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: Jesi »

No właśnie ...
Nie wiem czy się cieszyć, czy martwić ... :-?
Dzisiaj ma już 36kg. :shock:
Przecież nie mogę mu kazać nie rosnąć. Nie jest przy tym tłuściochem. To taki sobie równy piesek :-)
Ma przy tym 63cm wzrostu.

Dzisiaj za namową weta kupiłam mu tran dla wzmocnienia kości.
Nie wiem, czy jest taka potrzeba, ale wet od początku namawia nas na ten tran, więc widząc jak mały rośnie, kupiłam mu flaszeczkę ;-)

W ogólnie to rozbrykany piesek :-D Biega, podskakuje ... tylko jak leży, to wstaje mu się trochę ciężko i zanim się rozrusza, to taki trochę "połamany" chodzi - kilka pierwszych kroków , a potem już jest dobrze.


Jesi
leomaniak
leomaniak
Posty: 150
Rejestracja: 2010-08-28, 16:25
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: Jesi »

Mam jeszcze jedno pytanie.
Do wszystkich.
Czy ktoś miał lub ma takiego dużego szczeniaka, czy ja mam jakiegoś mutanta ??? :-> :shock: :roll: :oops: :-? :-/


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

To dosc normalna waga :-D


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Jesi
leomaniak
leomaniak
Posty: 150
Rejestracja: 2010-08-28, 16:25
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: Jesi »

Dzięki Gingerheaven :)
Ten huk co było słychać - to kamień spadł mi z serca :smoke:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Na stawy to ja bym dala jakis srodek chondroprotetyczny ,tran nie zaszkodzi ale to sa kwasy tluszczowe omega -bardziej na siersc pomoze i ogolna kondycje ;-) .Ja swoim psom w okresie wzrostu podaje chondrocan firmy orling ,szczenieta mlodsze jedza gelacan baby plus rowniez orlinga -suki odchowane w ten sposob maja lepczki proste,stawy zdrowe-ale stawy to glownie genetyka wiec to nie zasluga tych srodkow ;-) .
Moja najmniejsza Bajka w wieku 6 miesiecy miala 61 cm i wazyla 42 kilo ,jej matka podobnie wazyla tylko byla wyzsza bo Bajka to kurdupel :-D


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Jesi
leomaniak
leomaniak
Posty: 150
Rejestracja: 2010-08-28, 16:25
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: Jesi »

Ja gotuję systematycznie galaretkę z kurzych łapek.
Jedzą ją 4 razy w tygodniu. Czysta żelatynka :-)
Mam zapas łapek w zamrażarce na półtora miesiąca ;-)

Szczerze mówiąc nie dawałam żadnego preparatu do tej pory.
Bas dostawał zwykły CanVit, a Hektorowi dopiero teraz daliśmy kilka razy zmniejszoną dawkę CanVitu - bo tam są też witaminy, a on ma przecież zbilansowaną karmę z Royala i nie chcemy przedobrzyć.


Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

Dzisiaj po raz pierwszy zmierzyłam suczki okazuje sie, że Bona- 73 cm , Flavia 66 cm :-> A jak się patrzy tak "na oko" to Bonnie nie wydaje się, aż tyle wyższa, ale to szczenięce futro też robi swoje :lol:


McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

Solencja pisze:Dzisiaj po raz pierwszy zmierzyłam suczki okazuje sie, że Bona- 73 cm , Flavia 66 cm :-> A jak się patrzy tak "na oko" to Bonnie nie wydaje się, aż tyle wyższa, ale to szczenięce futro też robi swoje :lol:
Eerie między 65/66 cm, też dziś mierzona :lol:


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

Dzisiaj mierzona Flavia [9 mies] ma równo 70 cm wzrostu jeszcze 3 cm brakuje jej do Bony :D


ODPOWIEDZ