tabelki wzrostu i wagi

Wzorzec leonbergera i dyskusje o nim

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Mosiek pisze:ooo widzę, że nie tylko mój nie jada ... teraz royal ale tylko ten dla dorosłych psów - po tym dla szczeniąt - biegunki :roll: a jada go różnie ... gotowanego kurczaka - o tak!!! tylko po tym tez zdazaja si ebiegunki :roll: eukanuba bleee, jescze jakas była bleeee ...i mamy psedo owczarka niemieckiego tylko owłosionego inaczej .. taki chudy :roll:
Gosia, a Twoj to Leoś, dobrze kojarzę? no to on ślicznie wygląda! wielki nie jest i tak jak moja, nie będzie. moją do tego roznosi energia cały czas ;-)
taaa, biegunki po gotowanym i po royalu.. znam. z mięs został mi tylko struś, po reszcie konina, kurak itd) biegunki.


Magda i Esia
kokony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 740
Rejestracja: 2008-05-13, 16:58

Post autor: kokony »

ja miałam sukę, która całe życie ważyła koło 30 kg. W porywach - 34. Sraczki ustały jak przeszła na RC intestinal na 2 lata. Ale grubsza od tego nie była - taka uroda :-)


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

A mnie nie daja spokoju te biegunki..........czy wet powiedzal cos mądrego na temat przyczyny?Czy robiłas jakies badania?Czy brała jakies leki?


Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

danuta pisze:A mnie nie daja spokoju te biegunki..........czy wet powiedzal cos mądrego na temat przyczyny?Czy robiłas jakies badania?Czy brała jakies leki?
Paru, a nawet parunastu wetów się na tym głowiło - w tym dermatologów/alergologów i tak:
badania qupy, krwi, wątroby oraz trzustki : OK. usg jamy brzusznej : OK. Jedno badania krwi wykazało namnażanie się bakterii clostridium difficiles, odp za zaburzenie flory jelitowej.zalecono ryż i metronidazol.

Drogą eliminacji i badań ( biorezonans magnetyczny - nie do konca może naukowa metoda..) wyszlo, że Eska ma laktozę, alergię na większość mięs a raczyłam ją karmami z kurczakiem i jogurtami na początku.

Leki: przeleczenie metronidazolem( 3 tyg), tylbian, probiotyki np fatrogermina,
canigast, bioprotect, espumisan,diarfansal( pasta,mam nadzieję nazwy są Ok), wrzucam wszystko jak leci, ale oczywiscie nie naraz i zawsze pod kontrolą wetów.

Karmy: ble wszystie. fajnie jest tylko na poczatku, bo nowość. przetestowałam parenascie.

Danuta, ostatnio na sugestię weta, karmiłam 2 tyg Eskę karmą weteryną Hills i/d ale samą. efekt był taki że Eska prawie nic nie jadła.
co znaczy prawie: powinna jeść 4 miarki kubka ( brzmi glupio ale mam taką miarkę ileś tam gram, wg oznaczenia, sprawdzę i podam jak trzeba). A jadla- może jedną niecałą...

Schudła 4 kg i ja się załamalam, dałam jej ryz i konine, na razie OK ale na pewno biegunka pojawi się.

jeszcze jedna rzecz: biegunka pojawia się jak diabli systematycznie, raz w miesiącu (!!!), niezaleznie od tego, czym ją karmię( ryba, ryż, ziemniaki, sucha karma, kurczak, konina) przy czym jeśli dodatkowo są smaczki gryzaki i "zakazane"mięsa biegunka jest mocniejsza.
smaków żadnych oczywiście nie daję.

Tak jak nie jestem osobą systematyczną, tak w przypadku Eski mam zeszycik i zapisywałam wszystko.Początkowo ( royal canin dla gigantów szczeniaków), myslałam ze biegunki sa spowodowane nerwami ( zmiana domu). Ale i wet zwątpił w te wersję.
początek biegunek: od razu, pierwszego dnia u mnie. nie ma opcji otrucia, podżerania kwiatków.

Przyznam że tak jak liczyłam się z dużymi kosztami ( marzyłam o leonku) tak te nasze przypadłości z lekka wydrenowały mnie finansowo - a najgorsze: że konca nie widać.
Danuta, jeśli możesz coś podpowiedziec, to bardzo bardzo liczę na to..
Ostatnio zmieniony 2011-12-14, 18:04 przez Echinacea, łącznie zmieniany 1 raz.


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

a, i rozgadałam się a nie napisałam: jest to zespół jelita wrazliwego i alergia. 200 % mogłabym miec po zrobieniu kolonoskopii ale ponieważ czeka nas wycięcie chrząstki to chyba już nie dam rady z tą kolonoskopią.


Magda i Esia
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

Napisałam długiego posta i zniknął :-| ....nie chce sie mi pisac drugi raz :-|
zadzwon do mnie,napisz maila albo na gg


Mosiek
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 247
Rejestracja: 2010-03-01, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mosiek »

Echinacea, - tak nasz to Leoś - ale wiesz, on pies .. to większy powinnien byc - a tak mamy takie coś owczarkowate trochę - no ale z jakimi papierami :mrgreen:
wiesz, co u nas po royalu baby - biegunka tez, wszelki kości, smakołyki - odpadaja tez - w/w ... wiesz, nasz tez kiepsko je -i dlatego ma stały dostep do żarcia :roll: wiem, wiem, ze nie powiennien - ale co zrobić :roll: . jak zmieniamy karme - to biegunka przez 1 tyg prawie a potem ok jest - ile wytrzymywaliście na 1 karmie? a jak po ryzu? gotowane ryz z mięsem ? generalnie współczuje ...


Gosia
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Ja mam tak z kaja ,aczkolwiek to kawal baby jest i wrecz musze wiecznie pilnowac zeby sie nie spasla-ale nie moze jec nic poza sucha karma,od razu ma rozwolnienie .Kazde suche bez problemu,jak zmieniam suche to 2-3 dni luzniejsze stolce ale bez rewolucji a jak dostanie chocby ryzu z kurczakiem to nie wytrzyma do rana ,goni ja strasznie :-? .Tak poza tym to nic jej nigdy nie dolega ,badalam ja w tym kierunku na wszystko co sie da wlacznie z tarczyca i dalam sobie spokoj -nie chudnie,suche toleruje bez problemu wiec trudno sie mowi-tylko biedna zawsze patrzy tym swoim wzrokiem zaglodzonego psa jak innym wyzerke miesna szykuje :cry:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

danuta pisze:Napisałam długiego posta i zniknął :-| ....nie chce sie mi pisac drugi raz :-|
zadzwon do mnie,napisz maila albo na gg
już piszę!!!!


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Mosiek pisze:Echinacea, - tak nasz to Leoś - ale wiesz, on pies .. to większy powinnien byc - a tak mamy takie coś owczarkowate trochę - no ale z jakimi papierami :mrgreen:
wiesz, co u nas po royalu baby - biegunka tez, wszelki kości, smakołyki - odpadaja tez - w/w ... wiesz, nasz tez kiepsko je -i dlatego ma stały dostep do żarcia :roll: wiem, wiem, ze nie powiennien - ale co zrobić :roll: . jak zmieniamy karme - to biegunka przez 1 tyg prawie a potem ok jest - ile wytrzymywaliście na 1 karmie? a jak po ryzu? gotowane ryz z mięsem ? generalnie współczuje ...
dzięki za wsparcie, wiesz co na jednej karmie różnie wytrzymywaliśmy. zazwyczaj kupowałam małe ilości ( 1kg lub dwa) jak wszystko było OK to 12 kg no i zaczynał się problem. teraz do Hiilsa ( zostało jakieś 5 g) dosypuję Trovit hypoalergiczny z królikiem. kiepsko idzie...
gotować mogę choć nie cierpię :mrgreen: ale OK. tyle że tez nie wiem czym suplementować i czy, wet sceptycznie do tego podszedł. daję jej tylko DAOVET to nowość, od kilku dni na tym jedziemy.
papiry też ma i co z tego... problemy zdrowotne, jakby ze schroniska była, a właściwie co ja gadam: nawet gorzej :-/


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

danuta pisze:Napisałam długiego posta i zniknął :-| ....nie chce sie mi pisac drugi raz :-|
zadzwon do mnie,napisz maila albo na gg
Danuta!!! dzięki- po tych mejlach totalnie rozjaśniło mi się w skołatanej łepetynie.
Mądry hodowca to jest SKARB.


Magda i Esia
Awatar użytkownika
emilka
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 2012-01-30, 12:58
Lokalizacja: Cieszyn, Rudnik

Post autor: emilka »

a mój Odys to jest jakis chyba ponadgabarytowy...
12 tyg. 16 kg i 55 cm wzrostu
14 tyg. 20 kg i 59 cm ... a taki chudy mi sie wydaje.... chyba za szybko rosnie :-/


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

A nasz Saga 50 kilogramów ważyła ostatnio ........w sobote ja znowu zważę bo chyba udało sie troche ją wyszczuplić i teraz już nie sapie jak biega.
Wzrost ciężko nam zmierzyc bo wierci się toto jak nie wiem......ale coś między 73-75 cm


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

a my po staremu: apetyt mega, sierść lśniąca, a waga... 43 kg i 72 cm w kłębie.czyli waga ani drgnie...wiek:rok i 7 m-cy.


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

yyy....bez rewelacji.
78 cm w kłębie
44 kg
obwód szyji 50 cm
wiek: rok i 11 m-cy.
no i tyle zmian w temacie wagi :mrgreen:


Magda i Esia
ODPOWIEDZ