tabelki wzrostu i wagi

Wzorzec leonbergera i dyskusje o nim

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

Suka 78? To chyba coś dużo albo źle zamierzone? :-o


Pozdrawiam

DarekN
hajdi
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-27, 11:13
Lokalizacja: chobot-krakow

Post autor: hajdi »

Mozliwe ze tyle Esia jest z ,,duzego miotu'' jej brat Emir to gigant wsrod leonow :-P


hajdi
leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Post autor: leoświr »

Drimer wazony w sobote, 48 kg kończy za 3 dni 9 miesiecy. Jeszcze go muszę zmierzyć.


hajdi
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-27, 11:13
Lokalizacja: chobot-krakow

Post autor: hajdi »

my za 3 dni konczymy roczek, no to bedziecie w mlodziezy konkurencja nasza _03_


hajdi
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

DarekN pisze:Suka 78? To chyba coś dużo albo źle zamierzone? :-o
no też się zdziwiłam, ale dwa razy mierzyliśmy. mogłam się pomylić o 1 cm, jak Tomek przyjdzie, to jeszcze sprawdzimy. Ale Eśka naprawdę jest wysoka, tyle że - szczupła :-o I żadna, żadna w tym moja zasługa :mrgreen:


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

hajdi pisze:Mozliwe ze tyle Esia jest z ,,duzego miotu'' jej brat Emir to gigant wsrod leonow :-P
prawda?? _04_ niesamowity jest!


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

leoświr pisze:Drimer wazony w sobote, 48 kg kończy za 3 dni 9 miesiecy. Jeszcze go muszę zmierzyć.
no to pięknie!!!


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

DarekN pisze:Suka 78? To chyba coś dużo albo źle zamierzone? :-o
racja, pomyliłam się: 77 cm. a jak się zgarbi i kręci to 76, 5 cm :-(


Magda i Esia
Rybson
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2012-09-11, 22:57
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Rybson »

No mój chyba trochę zawyża normę: 4 mies (17 tyg) 63 cm, 34 kg


DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

No to duży.Bruno miał takie pomiary równo w wieku 5 miesięcy.Choć ma taki apetyt , że jakbym go więcej pokarmil to z 5 kilo więcej by ważył.
A czym karmisz szczeniaka ? Żeberka wyczuwalne?


Pozdrawiam

DarekN
alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

Witam jestem właścicielką i hodowczynią Tysona chciałam tylko skromnie zauważyć że u mne psy włącznie z Tysonem zawsze jeadły tyle co chciały martwię się tylko jak by nie chciały jeść . Żeby zapaść młodego leona do niewyczówalnych "żeberek " to naprawdę trzeba się starać tak szczerze to na samej karmie raczej wydaje mi się nierealne . Dawki na karmach jakie są podane zagłodziły by moje psy chyba na śmierć wydaje mi się że one są tam podane by ekonomicznie wydawało nam się karmić karmą . Odchowałam 3 psy których docelowa waga przekroczyła 70kg i żaden z tych psów nie miał ograniczonego jedzania ( nie oznacza to że jedzenie jest 24 godziny ) żaden się nie zapasł ani nie pokrzywił nie miał też miękkiej łapy .... Kiedy nieby ten psina ma nadrobić ( w 8 miesiącu pies zakańcza wzrost prawie całkowicie ) .Tak więc błagam to mój wnuczek i proszę dać mu jeść bo płakać mni się chce jak myślę że chodzi głodny bo musi mieć żebarka na wierzchu :cryluch: jego tata w okresie wzrostu 3 kilogramy mięsa zajadał suchą karmą o warzywach nie wspomnę ....
Oczywiście tyczy się to do prawidłowo rozwijających się szczeniąt


DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

alvaro pisze:Tak więc błagam to mój wnuczek i proszę dać mu jeść bo płakać mni się chce jak myślę że chodzi głodny bo musi mieć żebarka na wierzchu
Niewidzę buziek więc przyjmuję ,że Alvaro napisała to serio. :evil: Alvaro a kto ci powiedział,że Bruno jest chudy i musi mieć żeberka na wierzchu!?Sugerujesz ,że głodzę psa?W pierwszym poście tego tematu jest wpis ginger,że podaje tabelkę wrostu i wagi podaną przez ciebie na molosach.Bruno przewyższa twoje dane o 6 kilo więc o co chodzi? Zapytałem tylko o żeberka nie mówiąc o Bruna żebrach.Bruno jest nawet lekkim grubaskiem ,ma warstewkę tłuszczu ale żebra wyczuwam.Przeszukaj forum- w kilku tematach są wagi psów podane przez właścicieli- Bruno jest cięższy od wszystkich(oprócz psa Robsona)!Żebra na wierzchu to mają owczarki.
Poza tym wzrost psa to geny i hormon wzrostu a nie żarcie do bólu. Zdecydowanie psa trzeba karmić z głową a nie dawać mu ile wlezie bo go zatuczysz etc. Ilość komórek tłuszczowych wytwarza się za młodu a na starość one się tylko powiększają lub zmniejszają.A stawy u młodego psa?To nie wymysł. To ,że twoje psy są zdrowe nie znaczy ,że masa nie ma znaczenia. Stawy,kości są elastyczne i pod nadmiernym ciężarem się " modelują" niewłaściwie(dysplazja) . Tak samo jak u dzieci- u maluchów dysplazję leczy się "odpowiednim ulożeniem bioder aby mogły modelować panewkę". Wniosek z tego,że masa jest ważna bo modeluje panewkę u młodego psa.
Proponuję najpierw poczytać trochę o fizjologii żywienia a potem osądzać.
Oczywiśćie te tabelki na karmie są orientacyjne. Inaczej karmię owczarka,który ma adhd i non stop biega a inaczej leona , który tak nie spala. Ostatnio też karmy pozmnieniały ilość kalorii np Orijen puppy large obniżył kaloryczność z 3900 na 3400kcal z kilograma. Nawet jak ktoś ma szczupłego psa ( niezabiedzonego)to urośnie wg planu( chybaże jest wychudzony i musi czerpać energię z zapasów organizmu)Widziałaś kiedyś ludzi szczupłych i wysokich- ja tak.No tak ale nie tyczy to Bruna bo jest lekką kluską ale nie kluchą :-D
PS Psa można zatuczyć suchą karmą- wiem to z własnego doświadzczenia.
Czytającym forum odradzam karmienie psa w ilość jakiej sobie wymarzy a Alvaro zapraszam za kilka godzin do galerii Bruna aby zobaczyła jak wygląda głodzony,wychudzony 5 mies Leon ;-) :lol: :lol:


Pozdrawiam

DarekN
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

DarekN pisze: Stawy,kości są elastyczne i pod nadmiernym ciężarem się " modelują" niewłaściwie(dysplazja)
Nadwaga nie jest przyczyną dysplazji - piszmy bardziej precyzyjnie, bo za chwilę ludzie zaczną głodzić swoje psy dla zdrowia. Rozumiem, że chodzi o dbanie o właściwą wagę psa z dysplazją, by odciążyć jego stawy? ;-)


DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

Oczywiście , że nadwaga nie jest przyczyną dysplazji ale może być.Dysplazja jest wrodzona i nabyta.Tak naprawdę konkretną przyczynę trudno ustalić ale jak duża masa trafi na podatnego osobnika to doprowadzi do dyspalzji wtórnej (nabytej) czyli znieksztalcenia stawów. Mowie o nadwadze u szczeniat bo u doroslych spowoduje przedwczesną artrozę.Oczywiście nadwaga jest niebezpieczna ale nie musi zrobić krzywdy.Wejście do rzeki z krokodylami też jest niebezpieczne ale można wejść i nie koniecznie stanie się coś złego ;-)
Nie namawiam do odchudzania ale do obserwacji psa aby teza niech je ile chce nie doprowadziła do problemow. :-D


Pozdrawiam

DarekN
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

hmmm.....moim zdaniem
kazdy osobnik ma swoja przemiane materii,przysfajanie itd,wiec zadne tabelki czy ustalone podawanie ilosci miesa czy czegokolwiek innego jest bez sensu.
Tabelki wagi to tez od takie sobie dla czegos tam :lol:
Moze niejeden powiedziec,ze ze szczeniat ponizej podanych danych wyrastaja zupełnie"normalne psy",ze szczeniat jakie waża duuuuzo wyrastaja przecietne psy :-D
Jednych hodowców rajcuje podawanie wagi (a im wyzsza tym lepsza :lol:) a innych nie.
Nie jestem za zapasieniem szczeniaka,jednak trzymanie na chudo tez nie.
Jedne psy lubia karme a inne nie.Przez tyle lat hodowania nie udało sie mi upaść psa na karmie ;-) NDarek zdradz jaka to karma.....
Moje małe(8tygodni) zjadaja obecnie około 3kg miesa na dobę i nie sa grubasami :-D
DarekN-piszesz,ze tkanka tłuszczowa tworzy sie za młodu-masz racje-wiec musi sie wytworzyc by w pozniejszym wieku mogł troche nabrac tłuszczyku.
...a skąd wytrzasnałes ten wniosek na temat kształtowania sie stawow w zaleznosci od wagi????Radze poczytac ;-) Chyba nawet tu na forum :-D


ODPOWIEDZ