tabelki wzrostu i wagi

Wzorzec leonbergera i dyskusje o nim

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

alvaro pisze:od jakiegoś czasu dopytujesz się o masę innych psów porównując do swojego
Gdzieś tam pytałem czysta ciekawość.Ale to chyba normalne.Jak poczytasz to wielu pytało nie tylko ja.Mój pierwszy leon więc nie mam do czego porównać.
alvaro pisze:P.S mój znajomy adwokat leciwych lat co u mie jedżił konno mawiał wiesz Ewa jednego nienawidzę jak przyjdzie lekarz czy nauczyciel " i nie ma w tym cienia złośliwości
Myślę,że jest i to duży cień
Mój znajomy vet mówił,że nienawidzi jak przyjdzie hodowca bo mu się wydaje,że wszystko wie... ;-)
Ja się wypowiadam na tematy na których się znam.To nie ja pisałem o sobie ,że jestem lekarzem więc po co historyjka z prawnikiem.
Acha i nie piszę,że mój mógłby być dużym psem a nie jest bo go głodzę -bo te wymiary świadczą ,że jest chyba dużym psem a ty jako hoodowca powinnaś się znać i ocenić,że pies jest co najmniej normalny wymiarowo a nie pisać ,że go głodzę a potem dodawać historyjkę o prawniku :shock:


Pozdrawiam

DarekN
DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

alvaro pisze:ostatnie badania jednak kładą na łopatki te 70 procent
Być może.Te psie dane czytałem kilka lat temu więc albo się zmieniły albo pamięć zawodzi .Generalnie nie chodzi o cyferki bo podział przyczyn i tak pozostał


Pozdrawiam

DarekN
alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

napiszę tylko dobraoc bez historyjek i przysłów choć cisną się na usta :mrgreen: moje nie musi być na wierzchu wbrew przekonaniu nie dam się pokanoć doświadczeniem więc jeszce raz dobranoc i miłych snów _całus_


DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

alvaro pisze:ostatnie badania jednak kładą na łopatki te 70 procent więc nie ma się na czym opierać ...może prócz tego że ojciec biega przy rolkach i nad rzekę ,babka twego psa biega 15 km dziennie!!prababka żyje i ma się dobrze pradziadek z linii matki i prababki żyje dawno na kredyt więc niema się za bardzo genetycznie chyba czym martwić? I mam nadzieję że młody się wrodzi w rodzinkę u mnie każdy biega skacze , poluje i ma się dobrze. No może Szila troche szwankuje na 11km i musi ją odbierać mąż samochodem ale ona po kąpieli w rzece ma raczej problem z targaniem swych kudłów :ubz: i pojawia się niemoc.
Gratuluję i dobranoc
alvaro pisze:nie dam się pokanoć doświadczeniem
:evil:


Pozdrawiam

DarekN
alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

Darek musiałeś napisać ostatniego posta??? teraz on jest mój papa :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2012-10-14, 00:10 przez alvaro, łącznie zmieniany 1 raz.


DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

pa :lol:


Pozdrawiam

DarekN
alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

tobie równierz!!!!


DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

ok.Próbuję wrzucić fotki Bruna .Więc zapraszam do galerii za chwilę-dłuższą chwilę bo ciągle coś ;-)


Pozdrawiam

DarekN
alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

no to czekam :-)


DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

20 min i będą


Pozdrawiam

DarekN
annaendzelm
leomaniak
leomaniak
Posty: 155
Rejestracja: 2008-02-14, 19:51
Lokalizacja: Mazowsze / Pomorze
Kontakt:

Post autor: annaendzelm »

Zwariowaliście???


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

DarekN pisze:
danuta pisze:
DarekN pisze: tak właśnie napisałem-"nadmierna masa trafi na podatnego psa".
Dareeeek :rotfl: takich
albo pies ma dysplazje,albo nie.
-co znaczy podatny????????????
Podatność na dysplazję -a jaka jest przyczyna dysplazji?- nie wiemy konkretnie(geny, środowisko)więc trudno w tym przypadku wyjaśnić podatność.Krótko mówiąc podatność w tym przypadku to dysplazja ale nazwijmy to małego stopnia i zrobi się problematyczna dopiero w starszym wieku jak zadbamy o psa .Jak mu "pomożemy"np zatuczymy to problemy pojawią się dużo wcześniej.I to jest pies podatny na dysplazję czyli zniekształcenie stawów.
Zaczynamy dochodzic do sedna.
Piszesz...podatnosc to dysplazja małego stopnia.....i w tym punkcie sie nie zgadzamy ;-) I o tym cały czas pisze i Abrus tez.My nazywamy dysplazja wszystko to co nia jest-czy to duzego czy małego stopnia,ale dysplazja.
chce tylko dodac,ze sa specjalisci,którzy w wieku nawet 3 miesiecy powiedza Ci jakie biodra ma Twoj pies,wiec podejrzewam,ze zywienie tutaj nie moze miec na to zadnego wpływu.
I z cała swoja upartoscia twierdze,ze tusza ma u zdrowego osobnika wpływ tylko na ruch.
Natomiast tusza u psa z dysplazja i w młodym wieku napewno jest zabojcza.


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

DarekN pisze:
danuta pisze:i jeszcze jedno
pytasz co ma rozjechanie do wywichniecia-napewno wieksze niz masa ciała,chodzi mi o rozjechanie sie na żabę
Z tym się zgodzę .Ale co to ma do tematu?Zwichnięcie nie znaczy dysplazja.Co ma rozjechanie do dysplazji ?
Alez tak:-)U psa ze zdrowymi stawami po takim rozjechaniu nie nastąpi wywichnięcie!!!
...no chyba,ze skoczysz mu na plecy albo grzbiet(bo zaraz mnie poprawi Marek jak pisałam o nogach psa :rotfl:)


Tadeusz
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 2012-09-10, 19:21
Lokalizacja: Leszno Wlkp
Kontakt:

Post autor: Tadeusz »

annaendzelm pisze:Zwariowaliście???
, Anka tak to jest " kto się czubi , ten się lubi" :mrgreen:


Tadeusz
Rybson
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2012-09-11, 22:57
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Rybson »

DarekN pisze:No to duży.Bruno miał takie pomiary równo w wieku 5 miesięcy.Choć ma taki apetyt , że jakbym go więcej pokarmil to z 5 kilo więcej by ważył.
A czym karmisz szczeniaka ? Żeberka wyczuwalne?
Przyznam że w pewnym momencie był lekko spasiony, ale po tygodniu się unormowało wszystko i teraz ma sylwetkę ok. Z racji dużych gabarytów jak na swój wiek, staram się odpowiednio dbać o stawy, a jest karmiony Sam's Fieldem (którego będę zmieniał na Pro Plan prawdopodobnie) ryżem, żołądkami, udkami, sercami, czasem jajko, jogurt dziennie.


ODPOWIEDZ