Prosze o pomoc

Tu sie przedstawiamy stawiając pierwsze kroki na forum

Moderator: Wroc_Luna

rafjem
nowy forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 2009-03-01, 09:35
Lokalizacja: RYBNIK

Prosze o pomoc

Post autor: rafjem »

Witam, wiem ze wiecie duzo wiecej ode mnie o tych pieknych pieskach niz ja, wiec prosze o pomoc w podjeciu decyzji. Sytuacja wyglada tak ze mam duzy dom z duzym ogrodkiem w domu mieszka 10 osob w tym 2 dzieci i ja ktory uwielbia sie bawic z pasami:), czesto odwiedzaja nas znajomi ( nie chcialbym zamykac pieska w klatce ), moj ojciec nie chce caly czas pieska w domu, wiec czy moze ewentualnie w NIE mrozne nocki spedzac w ciepłej budzie (oczywiscie bez łańcucha), no i czy rzeczywiscie tak sie leni jak wygląda:)
Pytanie brzmi czy bedzie pasował do naszego domu.

z góry dziekuje za odpowiedz

pozdrawiam


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Witaj.Jesli za dnia poswiecisz psu wystarczajaco duzo czasu i nie bedzie samotny to mysle ze noca moze spac na zewnatrz,zreszta na forum sa wlasciciele leonow ktore spia w budach.
Musisz tylko pamietac ze leonberger to pies , ktory zle znosi samotnosc i kocha byc ze swoja rodzina,najchetniej by towarzyszyl czlonkom rodziny nawet do lazienki,dlatego tak wazne jest aby za dnia poswiecic mu duzo uwagi .
Co do linienia to leonberger zazwyczaj traci obficie podszerstek 2 razy do roku ale caly rok jakies futro sie wala po podlodze-moze dlatego ze mam ich kilka i roznie linieja :mrgreen: .Ale do tego mozna przywyknac,krotkowlose psy traca siersc caly rok i taka siersc jest duzo bardziej uciazliwa moim zdaniem :-D


[you] zycze Ci milego dnia:)))
rafjem
nowy forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 2009-03-01, 09:35
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: rafjem »

Wielkie dzieki za odpowiedz!:)
a jeżelli chodzi o znajomych.. nie zje mi ich?:), jest przyzaźnie nastawiony do obcych czy raczej musze gdzies go zamykac:?


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

nie zje :lol: ja swoje zamykam czesciowo bo by zalizaly a za duzo ich :roll: ale zawsze jakis jeden czy dwa sie placza jak sa goscie ;-) .Leos to taki stwor ze jak ty wpuscisz goscia do domu i okazujesz oznaki przyjazni to z reguly taki ktos staje sie automatycznie przyjacielem leona-przynajmniej moje tak maja,nie kazdy leon taki jest ;-) ,bywaja osobniki mniej ufne,zdystansowane ale raczej bardzo rzadko agresywne-nie jest to bynajmniej pozadana cecha w tej rasie ;-) .W wielu opisach leon jest opisywany jako "zloty olbrzym o zlotym sercu" i wiekszosc taka jest.Ale jesli juz sie zdecydujesz to obserwuj matke,ojca raczej nie poznasz-charakter jest dziedziczny i agresywna/lekliwa suka z duzym prawdopodobienstwem przekaze te cechy czesci swojego potomstwa,na dodatek je nauczy czesci zachowan pomijajac cale dziedziczenie cech :-?


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Mój pies jak by mógł to by z siebie clowna zrobił przed znajomymi :rotfl: Wyczynia cuda, nadtsawia plecki i kuper do miziania - innymi słowy - on jest tutaj atrakcją a nie goście :hyper: A po jakimś czasie i tak wychodzi na dwór bo w domu fajnie, ale na podwórku jeszcze fajniej :mrgreen: A jak grilla zrobisz to pilnuj jedzenia :hahah:
Ogólnie polecam - dużo osób mieszka to chyba zawsze ktoś w domu będzie ;-)


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Moi znajomi nieraz dostaja stracha jak ich gdzieś podwożę z Krzysiem, a zazwyczaj zawsze jeździmy z Amiśkiem. I ludzie beztrosko wskakujący do samochodu, a tutaj z bagażnika zaczyna ich cos lizać po uchu :rotflik: Ten widok jest nie do opisania :uaua:


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
tsode
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 244
Rejestracja: 2007-12-15, 21:03
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: tsode »

gingerheaven pisze:zreszta na forum sa wlasciciele leonow ktore spia w budach.
Daga, no i wyszło na to,że właściciele leosiów śpią w budach :hahah: :rotfl:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

tsode pisze:
gingerheaven pisze:zreszta na forum sa wlasciciele leonow ktore spia w budach.
Daga, no i wyszło na to,że właściciele leosiów śpią w budach :hahah: :rotfl:
faktycznie :oops: :lol: ale to nie bylby zly pomysl ;-) :hahah:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Tula
leomaniak
leomaniak
Posty: 155
Rejestracja: 2008-07-11, 12:43
Lokalizacja: tomaszów mazowiecki

Post autor: Tula »

moja tula spi na dworzu...ale do budy jeszcze ani razu nie weszla :lol:
faktem jest ze oczywiscie najchetniej to by do domciu chciala wlazic.a poniewaz oczy naszych leosiow łamia najtwardsze seraca wiec codziennie wpuszczamy ja do domku.i tak nie wytrzymuje w nim dluzej niz godzine moze poltorej i chce znowu na dwor.no i po za spacerkiem trzeba ciagle wychodzic zeby pieska pomyziac :mrgreen: wszystkie okna poodslaniane zeby nas widziala i tak chyba jest dobrze.mam nadzieje.


yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Apropo poodslanianych okien to ja wlasnie mysle co bedzie jekbym je zaslonil. Bo moj Bidzejek lata po dworze ale jak tylko zobaczy kogos w oknie to zaraz wali lapami po szybach. Okna mam niziutko nad ziemia i boje sie ze kiedys je wywali tymi lapskami. Juz pomijam to ze sa brudne jakby nie byly myte od nowosci. A spac spi w domu ale ostatnio 2 razy mu sie zdarzylo ze chcial wyjsc w nocy, wyszedl, walnal sie na trawce i spal i dopiero tak ok 3 w nocy zrobil pobudke ze chce wejsc. Mysle ze latem bedzie wolal spac na dworze ale niewiem czy robic mu bude. Poprzedni moj pies mial bude a itak z niej nie korzystal, nawet w deszcz lezal sobie pod balkonem.
A wlasnie - bo podejrzewam ze latem jak beda upaly to bedzie mu goraco i nie bedzie mial tyle energi co teraz zeby roznosic caly ogrodek. Dobrze mysle ? A jesli tak - to czy w nocy jak sie zrobi chlodniej nie bedzie dostawal swira ?


fredzia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1070
Rejestracja: 2007-11-15, 00:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fredzia »

Ja tez mam nisko okna i Madox zaglada przez nie do domu,oczywiscie mycie okien to w naszym wypadku syzyfowa praca,bo po godzinie wyglądają jak przed myciem :-?
yack, dobrze zeby psiak miał wybór...jeśli masz jakieś pomieszczenie w którym Bidzej moze sie schowac przed zimnem i wiatrem do którego psiak bedzie miał stały dostęp to mozesz sobie odpuscic budę...
W nocy pies raczej nie rozrabia,pilnuje terenu i śpi na zmianę....oczywiscie z przewagą tego drugiego w naszym wypadku :lol:


Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Elza ma kojec i budę, z której czasem korzysta. Ale i tak woli się uwalić na piachu, na samym środku podwórka, bo stamtad ma dobry widok na wszystko :-) Do domu wchodzi, pokreci się, poleży z godzinkę i pcha się z powrotem na dwór, bo jej za gorąco.


Pozdrawiam,
Khaira
Mandarynka
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2009-08-25, 18:27
Lokalizacja: Jankowo

Post autor: Mandarynka »

Kupuj śmiało! _04_


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

Mandarynka pisze:Kupuj śmiało! _04_
Tak zrób!!!!!!!!!!!!!!! Mandarynka Ci radzi :rotflik: Ona wie,a nawet jak nie wie to kupuj,bo bedzie jej przykro :rotflik:


SISQO
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 435
Rejestracja: 2009-09-01, 21:32
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: SISQO »

:rotflik: :tjump: :yes:


ODPOWIEDZ