Leonberger i drugi pies.

tematy dotyczace zachowania,szkolen i problemow behawioralnych

Moderator: Wroc_Luna

Reni
nowy forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 2009-03-28, 17:54
Lokalizacja: Polska

Leonberger i drugi pies.

Post autor: Reni »

Czy leonberger nadaje się, żeby żyć pod jednym dachem ( w mieszkaniu w bloku) z drugim psem - samcem ?
Skoro jest taki łagodny to mam nadzieję, że tak.
Ale czekam na Wasze zdanie.


Mariblue
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 366
Rejestracja: 2008-12-28, 18:01
Lokalizacja: Dolny Śląsk ;)

Post autor: Mariblue »

Reni, dwa samce, w tym jeden wielki, na małej przestrzeni to chyba kiepski pomysł...

I to nawet nie tyle kwestia rasy, ile osobowości i charakteru danych osobników.

Jeśli rezydent jest dominujący to oczywiście może się zdarzyć, że młody, gdy dorośnie będzie ugodowy i podporzadkowany, ale to raczej loteria... Co będzie jak nie trafisz? I kupisz leona z którego wyrośnie terytorialista, który, gdy dojrzeje postanowi "wygryźć" w przenośni i dosłownie rezydenta? W mieszkaniu nie masz szans na izolowanie psów od siebie :roll:


Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Mariblue ma racje .Sa leony ktore mieszkaja z innymi samcami bez problemu,ale ja bym nie ryzykowala w mieszkaniu bo co jesli sie nie zgodza?Lepiej chyba wziasc suczke,suczki co prawda sa mniejsze i mniej reprezentacyjne ale maja mniejszy instynkt terytorialny -tak mi sie wydaje ;-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Reni
nowy forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 2009-03-28, 17:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Reni »

Bardzo chciałam mieć dwa duże psy i myślałam, że może leonek by się nadał ale widzę że problem ciągle jest ten sam - dwa samce w mieszkaniu to jednak problem. :nobrow:


Myślałam, że leony nie mają zapędów terytorialnych. I że bez problemów pozwolą się zdominować drugiemu psu.
Ostatnio zmieniony 2009-03-30, 20:14 przez Reni, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

dwa samce mogą być problemem niezależnie od lokum, zawsze jest ryzyko, choć niby jak nie mają własnych kobiet niby ciut mniejsze, ale jednak


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

A jakiego chcesz tego drugiego dużego psa? :roll:


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

na forum Parys ma dwa samce i zyja z w zgodzie i Danuta ma MT i leona i tez sie dogaduja ,wiec mozna ..ale po co ryzykowac w mieszkaniu??Ja mam traumatyczne doswiadczenie z dwoma samcami mimo ze jeden byl wykastrowany ....i mimo domu z ogrodem musialam jednego oddac,ale nie tylko przez ta sytuacje a caly szereg zdarzen..w nowym domu nie mialabym tego problemu a tam z 500 metrowa dzialka i dosc malym domem z mala iloscia drzwi do dzielenia byl problem okropny :cry: Nie kazdy leon jest terytorialista ale naprawde malo samcow da sie zdominowac ,raczej to one beda probowac dominowac i jak trafia na psa co nie chce sie poddac moze byc jatka.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Ramzes od samej maleńkości został poustawiany i "wychowany" przez bardzo czupurną i pewną siebie westie - wścieklicę... Tak samo jak dawny niuf, i on czuje wyraźny respekt przed nią, bo ta starucha jest królową obejścia. Poza tym Ramzes czuje sie jak pomiatany jedynak i - niestety - nie lubi i nie toleruje innych samców. Z takich powodów na pewno nie chciałbym dla niego towarzysza samca. Bałbym się konfrontacji samców! Ramzes miał na ulicy od zawsze przyjaciela - foksa gładkowłosego - ale przyjaźń się gwałtownie skończyła gdy nasza westie dostała cieczkę; z ledwością uratowaliśmy owego Oskara z pyska Ramzesa!
:smoke:


Reni
nowy forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 2009-03-28, 17:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Reni »

Mam już psa - 2 letniego.

Może faktycznie trzeba będzie pomyśleć o suczce?
Chociaż ja wolę jakoś psy - jako dziecko miałam psa i teraz mam psa.
Jakoś tak trudno będzie mi się przestawić.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

suczki leona sa bardzo kochane,moze mniejsze ale jednak spore :-D .Ja tez kiedys mialam zawsze psy,moja pierwsze suki w zyciu to moje leoski i jak kiedys moj samiec odejdzie to wiecej raczej samca nie bede miala ,wole zdecydowanie suczki :-D


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

potwierdzam, kobitki są o wiele lepsze, co nie znaczy, ze panowie są źli, oni są inni, bardzo kochani, ale jak mam wybierać, z kim na spacer, no i oczywiście na ring :hahah: wolę dziewczyny, choć nie wyobrażam sobie życia bez mojego artusa, nikt tak nie płacze na powitanie, jak on i w zasadzie w domu on mnie bardziej słucha, nie jest taki cwany, ale on miewa swoje poglądy i już


Reni
nowy forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 2009-03-28, 17:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Reni »

Tylko wiecie czego się obawiam przy suczce - spraw damskich.
A tak w ogóle to jaka duża jest suczka leonka ?


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

cieczke da sie przezyc :-D tez sie balam kiedys tego :lol: .
suka ma od 65 do 76 cm ,przecietnie 68-72 ,wazy okolo 50 kilo zazwyczaj -tak wyciagajac srednia oczywiscie bo sa i takie co waza 60 i takie co 45...


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Ale są i takie jak ARIMA = duże... :chmmm:
:smoke:


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

już nie mówiąc o tym, że może się trafić samiec wyglądający mniej okazale niż nie jedna sucz, skoro już rozmowa zeszła na zewnętrzną okazałość,a to chyba nie jest najważniejsze


ODPOWIEDZ