Komendy

Moderator: Wroc_Luna

sara64
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 2009-06-27, 12:53
Lokalizacja: Górki Wielkie

Komendy

Post autor: sara64 »

Hejka.Jakie ćwiczonka umią wasze pieski :?: :?: :?:
Ostatnio zmieniony 2009-06-27, 19:08 przez sara64, łącznie zmieniany 1 raz.


iga Dudek
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

moje tylko podstawowe jak dla mnie-siad,waruj,wyjdz,oddaj i rownaj.Z rownaj i waruj mamy najwieksze problemy :lol: acha i jeszcze spokoj jak szczekaja :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
sara64
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 2009-06-27, 12:53
Lokalizacja: Górki Wielkie

Post autor: sara64 »

A to bardzo dużo.


iga Dudek
sara64
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 2009-06-27, 12:53
Lokalizacja: Górki Wielkie

Post autor: sara64 »

Sprubuj je nauczyć przypijania piątki.


iga Dudek
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Rety, na początku przeczytałem: "kolędy". Aż oczy puchną :aplaus:

Podstawa to chyba siad i waruj. No i jeszcze stój, zostaw, cisza. A czy mój to umie ? Jak jest głodny a ja mam jedzonko to umie :lol:


sara64
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 2009-06-27, 12:53
Lokalizacja: Górki Wielkie

Post autor: sara64 »

Moja Sarka jak jej się chce to umię a jak nie to nie zrobi nic chyba że mam jedzonko.Podobnie tak jak twój pies yack.


iga Dudek
Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

Bunica tego nawet trochę umie :)) A jak jest kiełbaska to wykonuje wszystkie szybko i sprawnie :P

Ale strasznie mi sie nie podoba słowo "waruj" w znaczneniu "leżeć" XD Przecież "leżeć" tzn, leż nie ruszaj się. A "waruj" powinno znaczyć "czuwaj" czyli przykład : podchodzi złodziej aby okraść dom piesek "Waruje" albo "czuwa" :mrgreen:


sara64
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 2009-06-27, 12:53
Lokalizacja: Górki Wielkie

Post autor: sara64 »

A i piękny ten twój psiak.


iga Dudek
kari
leomaniak
leomaniak
Posty: 111
Rejestracja: 2008-10-25, 21:34
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kari »

słowa i ich znaczenie jest tak naprawdę tylko dla nas, ich trzeba nauczyć co znaczy dane słowo. Znam psy, którym mówi się:
idź do klatki - "do schronu" (bo fajnie brzmiało)
idź równo z moją nogą - "super" (po prostu chwaląc psiaka dziewczyna spaliła komendę)

waruj to leż ładnie prosto (a nie na jakimś jednym boku), a np. połóż się, może oznaczać - uwal się jak chcesz, byle byś leżał/a

my mamy komendy tzw. cywilne i sportowe i tu właśnie, "chodź" to idź jakoś ze mną, "równaj" - idź równo z moją lewą nogą + kontakt wzrokowy, "zostań" - sportowe, a "poczekaj" - cywilne, itd. Cywilne są na spacerze, na podwórku, a sportowe na treningu czy szkoleniu. Nie zależy mi już, aby ona ładnie szła na smyczy na ulicy, bo i tak całkiem ładnie chodzi. Ważne, żeby umiała jak na molosa ładnie to wszystko, czego się uczymy u Dorplant.
Żeby nie było, że już to wszystko umiemy, to mówię, że np. takiego super extra kontaktu się dopiero uczymy. Ale powoli sobie to wypracujemy. Przed nami jeszcze całe jej życie pracy.
Ostatnio zaczęło mi się marzyć, żeby kiedyś moja trenerka powiedziała, że możemy wziąć udział w zawodach... _07_ Egzamin PT to przy zawodach pikuś...


kari
leomaniak
leomaniak
Posty: 111
Rejestracja: 2008-10-25, 21:34
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kari »

a to, z czego już jestem dumna, to to, że na początku przypinałyśmy z moją siostrą ją do drzewa w parku i próbowałyśmy jakkolwiek wzbudzić jej zainteresowanie piłeczką, a ona nic, ale to ABSOLUTNIE nic, a teraz już nie tylko nakręciłam ją na piłeczkę (nie ćwiczymy na smaczki), ale jeszcze zaczyna się ze mną przeciągać, walczyć o jej posiadanie :mrgreen:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

U nas nakrecenie na aport-pilke lub fendera lub zwyklego kija to norma ,psy wrecz szalu dostaja jak widza ze mamy cos w reku a moja corka nie raz ma psy na plecach z tego powodu-na mnie raczej nie smia skakac bo zawsze wymagam siad przed rzutem i wszystkie maja siedziec,moja corka czasem je sama niestety nakreca piszczac i krzyczac i aport w jej wieku bywa dla niej niebezpieczny -ze wzgledu na ich mase :roll:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
kari
leomaniak
leomaniak
Posty: 111
Rejestracja: 2008-10-25, 21:34
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kari »

a ona właśnie jeszcze w marcu nic nie chciała... :cry:
wcześniej chyba była tylko w poprzednim domu wazonikiem... ozdobą...


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

no tak,u was inna sytuacja ale moj pies tez jest z adopcji i przed nami raczej mial malo kontaktu z ludzmi i tez aportuje jak wariat-chociaz nie,on nie aportuje-on zlapie wszystko w pysk co mu rzuce ale juz nie odda ;-) i nie daj boze jakis inny nasz pies by mu chcial zabrac :roll: ja moge-jesli go zlapie :lol: a ile ma radochy jak ma cos w pysiu ode mnie :mrgreen:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
sara64
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 2009-06-27, 12:53
Lokalizacja: Górki Wielkie

Post autor: sara64 »

Sara czasami przyniesie jak jej coś rzuce.Tylko moja suczka należy raczej do leniwych piesków. :haha:


iga Dudek
sara64
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 2009-06-27, 12:53
Lokalizacja: Górki Wielkie

Post autor: sara64 »

Dzisiaj nauczyłam Sarę 2 komend.Pilnuj i przynieś smycz.Ta druga komenda wychodzi jej trochę gożej ale z czasem dopracujemy to. _hopa_ _ow_


iga Dudek
ODPOWIEDZ