Leony pracujące

Moderator: Wroc_Luna

sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

Dzisiaj zabawy ciag dalszy. Troche mamy daleko, bo 250 km w jedna strone, ale pogoda dopisala, wiec warto bylo :-)

Obrazek

Obrazek
Obrazek


Awatar użytkownika
Tośka
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 265
Rejestracja: 2008-05-13, 23:04
Lokalizacja: spod Wrocławia

Post autor: Tośka »

Agat nie jest jeszcze psem pracującym, ale mam nadzieję, że będzie nim w nieodległej przyszłości, a ponieważ jestem osobą pragmatyczną zaczęliśmy od szkolenia PT. Nie zdecydowałam się na szkolenie w ZK, obawiając się, że szkolenie w grupie ONkow i belgów będzie dla niego zbyt intensywne, ćwiczyliśmy razem z Uranem i goldenką pod okiem koleżanki startującej w zawodach posłuszeństwa. Od jesieni była przerwa i dopiero od tygodnia zaczęliśmy powtarzać ćwiczenia. Agat zawsze miał problem z aportem, nigdy nie udało mu się wykonać tego ćwiczenia poprawnie, pozostałe elementy również nie były wykonywane idealnie ale miałam nadzieję, że uda nam się zdać. I UDAŁO SIĘ.

W dolnej granicy punktów-160 ale mamy ocenę dobrą. Na pięć psiaków był ostatni, ale ja cieszyłam się chyba najbardziej. Żaden pies nie uzyskał oceny doskonalej, 3 otrzymały bardzo dobre, 2 dobre. Do dalszej pracy z Agatem, zwłaszcza w opanowaniu aportu zachęca mnie 2 miejsce nowofunlandki pracującej już w ratownictwie wodnym i dogoterapii, która była lepsza od ON i cattle doga.

Nie dysponuję skanerem, pozwolę sobie wpisać nasze wyniki, może ktoś się skusi na szkolenie PT z leonkiem, nie jest łatwo, ale satysfakcja większa niż w szkoleniu ras bardziej predysponowanych do pracy. (choć łza się w oku kręci na wspomnienie Tego Kogoś Wyjątkowego biegnącego po aport z pasją w 15 tym roku życia :umm: )

Ćwiczenia:

1. Chodzenie przy nodze na smyczy max.20/18-nasz wynik,
2. Chodzenie przy nodze bez smyczy max.40/37,
3. Pozostawanie i przywoływanie do mnie i do nogi max.20/18,
4. Aportowanie przedmiotu max.30/0,
5 Siad z marszu max.15/15,
6. Waruj w marszu max.15/14,
7. Bieganie na komendę max.30/28,
8. Badanie uzębienia max.10/10,
9. Pozostawanie na siad max.10/10,
10.Pozostawanie na waruj max.10/10.

Razem max.200/160

Z aportem mamy taki problem, że Agat nawet jak chwyci zabawkę (nie zawsze) i słyszy komendę do mnie, uważa, że aport się już skończył i przybiega do mnie bez niego, nawet się czasami odwraca z żalem w jego kierunku :dramatic: Próbowaliśmy rożnych metod, ale nigdy nie było dobrze i w rezultacie on jest tym ćwiczeniem zniechęcony, ponieważ nie jest nagradzany... Może na szkoleniu wodnym czescy szkoleniowcy pomogą nam w tym temacie.


Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

BRAWO dla Agata! :oklask:


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Mariblue
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 366
Rejestracja: 2008-12-28, 18:01
Lokalizacja: Dolny Śląsk ;)

Post autor: Mariblue »

Brawo Agat!
Myślę, że nauczyłabyś go aportu klikerem ;-) W tej metodzie zaznacza się kliknięciem i nagrodą zachowania cząstkowe, więc pies się nie zniechęca, bo jest nagradzany :mrgreen:
np. za podjęcie aportu (klik/smakołyk) po kilku poprawnych podjęciach (wszystkich nagrodzonych!) czekasz, żeby po podjęciu zrobił z aportem kroczek, choć jeden ;-) i wtedy znów K/S ... i tak aż dojdzie do Ciebie, a potem aż poda/położy aport, czy co tam będziesz chciała :mrgreen:

Wcześniej warto poczytać troszeczkę klikerowej teorii ;-) To wspaniała metoda dla łakomczuchów :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

:y: :aplaus: ! Bravo!! :-)


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

No,Ela-bardzo sie ciesze :-D Wyscikaj mojego zdolnego wnuka,to juz dwa szczeniaki z miotu A ukonczyly PT,jego siostra Aurora rowniez ukonczyla PT i zdala egzamin :-D :-D


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Rejterada
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 2008-02-05, 09:09

Post autor: Rejterada »

Jestem już cichym wielbicielem Agata:)
Gratulacje
A my z braku czasu stoimy w miejscu w szkoleniu ale jest światelko w tym tunelu :)
Pozdrowienia


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Molosy zawsze mają swój pomyślunek, no może nieco wolniejszy, ale dokładniejszy... Nie możemy więc startować z rasami stworzonymi do pracy na rozkaz, bez ważniejszych - dla nich w tej chwili - krzaczków i kępek do obwąchania. Uważam ten wynik za - jak na molosa - SUPERREWELACYJNY!!!!!!!!!!!!!! Chylę czoła!!! :pamm: Przecież taki rodzaj szkolenia i wymagań nie mieści się w charakterze molosa. Jeszcze raz chylę czoła nad takim wynikiem!!! Co innego np. sporty siłowe: Ramzes już swobodnie przeciąga w uprzęży Peugeota 406 combi, a to waży 1440 kg!!! Podobno podczas zawodów w ubiegłym roku w Leonbergu rekordzista pociągnął 1100 kg... ??? Może i on tam wystartuje??? :chmmm:
:smoke:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

pamietam ze Al Capone Bocka ani i Piotra startowal w uciagu w bydgoszczy i tez niezle uciagnal :lol: i moj balootek tez by powalczyl a takim sporcie-ania3miasto cos o tym wie po dzisiejszym dniu :hahah:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Nika
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 453
Rejestracja: 2009-03-28, 00:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Nika »

Brawo dla Agata :oklask: :oklask:


Pozdrawiam Ola :)
Awatar użytkownika
Tośka
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 265
Rejestracja: 2008-05-13, 23:04
Lokalizacja: spod Wrocławia

Post autor: Tośka »

Dziękuję bardzo w imieniu Agata i własnym. Agat mnie mile zaskoczył, wszystkie ćwiczenia wykonał lepiej niż na co dzień, co jest raczej niezwykłe na egzaminie. To w dużym stopniu zasługa Dagmary, która niedługo doprowadzi do upadku TP SA wykorzystując ponad miarę abonament pt."darmowe weekendy i wieczory" :hahah: Byłam tak zmęczona na egzaminie po przespaniu zaledwie 4 godzin, że nie miałam sił się denerwować i Agatek pobiegł na luzie, bez stresu i stąd niezły wynik.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

:rotfl: :upss:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Jola+leony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1096
Rejestracja: 2008-07-04, 21:32
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Jola+leony »

Agatek :aplaus: :aplaus: :aplaus: :aplaus: :aplaus:


fredzia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1070
Rejestracja: 2007-11-15, 00:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fredzia »

:aplaus: brawa dla Agata!!!!!!!!!!!!


Awatar użytkownika
demissia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 505
Rejestracja: 2008-07-24, 18:42
Lokalizacja: prawie Stolica :)
Kontakt:

Post autor: demissia »

:oklask:


Mysieńka - za Tęczowym Mostem ...
www.leonbergery.waw.pl
ODPOWIEDZ