Przyjęcie Leonka

Wszystko o pielegnacji naszych zwierzakow

Moderator: Wroc_Luna

Lenka
leomaniak
leomaniak
Posty: 146
Rejestracja: 2009-07-30, 21:03
Lokalizacja: Rybnik

Przyjęcie Leonka

Post autor: Lenka »

Witam,
mam pytanie odnośnie przejęcia leonka do domu. Za kilka tygodni zawita do mojego domu suczka Lenka. Będzie mieszkała w klatce z budą po poprzednim psie (do klatki zamykana nie będzie tylko w wyjątkowych przypadkach) Poprzedni pies żtł tam przez 17 oczywiście miał tam czyszczone ale teraz na przyjęcie nowego pieska chcemy to wszystko zdezynfekować rzeby wykluczyć obecność jakichkolwiek robaków w rónych szczelinach. Prosiłabym o podanie przykładów środków którymi można wymyć dokładnie ten domek.
Dodam że buda jest z bedonu


Lenka
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

Jeśli chodzi o robaki - te wewnątrz-piesowe, to polecam na początek środek do użytku zewnętrznego na psa o nazwie advocate (powinni mi płacić za reklamę :hyper: ) , jeśli twój poprzedni psiak był zdrowy, to dezynfekcją rezydencji bym się nie martwiła.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

ja nie wiem zupelnie,w domu podlogi myje domestosem i ajaxem,mam stajnie w ktorej spi jeden nasz pies i tam sprzatamy jakims srodkiem z anglii ktory smierdzi jak szpitalne srodki odkazajace,moj maz czesto zamawia zakupy z anglii to i to przy okazji,tego tez uzywam do sprzatania szczeniecego pokoju .
Mam nadzieje ze zdajesz sobie sprawe z tego ze leonberger to pies rodzinny i powinien spedzac duzo czasu z czlowiekiem -moze spac na dworzu ,w kojcu,w budzie etc jednak spac -a nie mieszkac i widywac czlowieka okazjonalnie.Ale skoro wybralas ta rase to zapewne wiesz o tym doskonale ;-)
Ostatnio zmieniony 2009-07-30, 23:22 przez gingerheaven, łącznie zmieniany 1 raz.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Rejterada
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 2008-02-05, 09:09

Post autor: Rejterada »

Będzie mieszkała w klatce z budą po poprzednim psie (do klatki zamykana nie będzie tylko w wyjątkowych przypadkach)
Czyli na stałe wynika z tej wypowiedzi

Lenka Pies to nie papuga nie powinien żyć w klatce;P
Nie wiem po co komu pies do klatki żaden z niego pożytek - a niebezpieczeństwo duze -jak sie z tej klatki wyrwie to szkod narobi - wiekszosc pogryzień to jednak łańcuchy i kojcówki


yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

No chyba ze w tej wypowiedzi brak przecinka :lol: ale jesli pies ma byc cale zycie w klatce to czasem takie psy dziczeja i jak sie je pozniej wypusci to są problematyczne. A zwlaszcza ze leony to psy ktore musza byc z ludzmi, pchac sie z ludzmi wszedzie gdzie sie da itp itd. wiec wg mnie to nie jest odpowiedni pies do klatki dlatego lepiej przemyslec dokladnie tą decyzję


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Mnie się wydaję, że żaden pies nie jest odpowiedni do klatki z budą. I tyle. Do klatki to się chomik, albo świnka morska nadaje :roll:


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

SiL, lepiej to wyedytuj bo jak pojawi się tu jakiś milosnik swinek i chomików to tu dżihad zrobi. Chomiki i świnki powinny byc wolne lub ewentualnie miec duze terrarium z wybiegiem i oczywiście rowniez przebywac duzo z ludzmi :mrgreen: :lol:


Lenka
leomaniak
leomaniak
Posty: 146
Rejestracja: 2009-07-30, 21:03
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Lenka »

Pisząc mieszkał miałam na myśli spał a klatka będzie otwarta i będzie sobie po ogródku latał (ogródek jest dość duży) nie będzie zamykany w klatce. Tylko w wyjątkowych wypadakach będzie zamknięty. Poprzedni piesek miał raka (nie pamiętam dokladnie czego miał taką wielką gule pod ogonem) no ale po za tym nic nie miał pcheł ani robaków też nie miał bo był regularnie myty i odrobaczany i szczepiony.
Ostatnio zmieniony 2009-07-31, 10:14 przez Lenka, łącznie zmieniany 1 raz.


Lenka
Lenka
leomaniak
leomaniak
Posty: 146
Rejestracja: 2009-07-30, 21:03
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Lenka »

Z dezynfeckją to najlepiej wymyć budę takim normalnym domestosem czy cifem i dokładnie wyplukać czy dać coś specjalnego?


Lenka
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Lenka, to trzeba bylo dać przecinek bo już myslelismy ze on tam bedzie cale zycie zamkniety, cieszę się że jednak nie :-D
A o to mycie to moze spytaj jakiegoś weta bo oni powinni wiedzieć najlepiej.


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

yack pisze:SiL, lepiej to wyedytuj bo jak pojawi się tu jakiś milosnik swinek i chomików to tu dżihad zrobi. Chomiki i świnki powinny byc wolne lub ewentualnie miec duze terrarium z wybiegiem i oczywiście rowniez przebywac duzo z ludzmi :mrgreen: :lol:
Prawda, ale chyba w łóżku z nim spać nie będziesz ;-) Jak miałam kiedyś chomika to zawsze przez dłuższy czas zwiedzał mieszkanie w kuli :lol:


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

A wracając do tematu to ja bym osobiście nie stosowała środków typu domestos - są zbyt szkodliwe. Wolałabym użyć jednak dużo zwykłego mydła, dobrze wyszorować i wypłukać. ;-)


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Lenka
leomaniak
leomaniak
Posty: 146
Rejestracja: 2009-07-30, 21:03
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Lenka »

Chyba użyje mydla raczej szarego bo szare najlepiej wymyje i jest łagodne ani nie ma zapachu na jakieś dziwne słodkie rzeczy :) jeszcze jak będę przy okazji to się weterynarza zapytam :)


Lenka
Mariblue
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 366
Rejestracja: 2008-12-28, 18:01
Lokalizacja: Dolny Śląsk ;)

Post autor: Mariblue »

SiL pisze:A wracając do tematu to ja bym osobiście nie stosowała środków typu domestos - są zbyt szkodliwe. Wolałabym użyć jednak dużo zwykłego mydła, dobrze wyszorować i wypłukać. ;-)
Owszem, bardzo szkodliwe, dla bakterii itp ;-) Takie środki są robione na bazie podchlorynu sodu, świetnego środka dezynfekującego, którym, oczywiście w zupełnie innych stężeniach, chloruje się wodę pitną w wodociągu :lol:
Mydło nie zdezynfekuje. Myślę, że wymycie budy i elementów kojca rozcieńczonym (jak do mycia podłóg) środkiem na bazie podchlorynu, na kilka dni przed przybyciem szczeniaka byłoby o.k. Zapach chloru szybko się ulatnia.

A Ty naprawdę chcesz 8-tygodniowe szczenię do kojca zamknąć ?!
Ostatnio zmieniony 2009-08-01, 09:14 przez Mariblue, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam ;)
Lenka
leomaniak
leomaniak
Posty: 146
Rejestracja: 2009-07-30, 21:03
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Lenka »

Nie na początku nie będzie w kojcu dopiero jak podrośnie to się tam przeniesie.


Lenka
ODPOWIEDZ