Wyżywienie Leonka

Wszystko o karmach i zywieniu

Moderator: Wroc_Luna

MrokMara
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 298
Rejestracja: 2008-07-14, 10:27
Lokalizacja: Boża Wola

Post autor: MrokMara »

Moi drodzy chciałam Wam przedstawić , pokazać naocznie sposób żywienia psa, jaki dostała moja koleżanka.
Wstawiam to celem dyskusji. Co o tym sądzicie?

"Żywienie dorosłego psa

1 codziennie gotowana kasza gryczana lub płatki owsiane. W ostateczności pełny ryż. Inne zboża są źle trawione.

2. dodatki do kasz – grubo utarte surowe warzywa korzeniowe i liściaste plus łyżka oleju. Ewentualnie 3-4 orzechy włoskie w skorupach.

3. jajko surowe 1 raz w tygodniu

4. mięso surowe 1 raz w tygodniu – w tym dniu pies nie dostaje nic innego
Duży kawał mięsa z grubą kością, którą pies potem może ogryzać przez kilka dni ćwicząc przy tym zgryz.
Nie dzielimy mięsa, ma sobie poradzić sam, rwąc je zębami.

5. Zabronione jest pieczywo, sól w jakiejkolwiek postaci, wszelkie produkty mleczne

6. powinien mieć dostęp do świeżej trawy, która podjada
7. do picia nieprzygotowana woda z dobrego źródła"

Taki sposób żywienia psa dostała moja koleżanka od lekarza, który zajmuje się ludźmi.
Pies, którego kawałek historii tu opisze to 9-cio letni bandog - (chyba tak się pisze)... :oops:

4 miesiące temu psina zachorowała.
Zaczęło się od alergii skórnej, potem wymioty, olbrzymia ilość badań - diagnoza (dokładnie teraz nie napiszę) nerki stan ciężki.
Leki, kroplówki - poprawy żadnej. No i dostała ten przepis na psie jedzenie.
Jak się nic nie zmieni, to pies do uśpienia lub czekać na koniec.
Dietę zastosowano leki podawano, ale coraz rzadziej i nie wszystkie.
Kilka dni temu byli na kontroli, bo pies czasem wymiotuje i znów badania, badania....
I lekarz otworzył oczy ze zdumienia, bo wyniki badań wskazują, że pies ma zdrowe nerki!!!!!! Powtórka badań i wynik ten sam!
Nie wiem co o tym myśleć i czekam na wasze przemyślenia. :nobrow:


Pati
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

:chmmm: mieso raz w tygodniu a poza tym kasza badz ryz z warzywami-dieta bogata w weglowodany i uboga w bialko-jak najbardziej wskazana dla nerkowcow....wiec wyniki mogly sie poprawic -nie wiem jakie mial wczesniej....


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

i byc moze pies mial ostra niewydolnosc nerek-ktora da sie wyleczyc,a nie przewlekla-bo przewleklej wyleczyc sie juz nie da ......


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Jola+leony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1096
Rejestracja: 2008-07-04, 21:32
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Jola+leony »

jak dla mnie dieta tragedia pies nie swinia i nie kura by jadl caly czas kasze, jestem przeciwnikiem kaszy, ryz ok ale jako dodatek. Pies jako stworzenie miesozerne powinien dostawac mieso codziennie a nie raz w tygodniu i to 3/4 karmy miesnej a 1/3 dodatki.Trawe jedza kozy wiec jak chcemy zaoszczedzic i przerobic psa na koze to ok.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

no niestety ale przy nerkach tak sie karmi...Gala jadla glownie ryz i tluczone ziemniaki z minimalnym dodatkiem miesa ....Karma dla nerkowcow w puszce ma tylko 10% bialka....karma dla zdrowego psa ma 2,5-3 razy wiecej bialka ktorego glownym zrodlem jest mieso :cry:
oczywiscie powyzej podana dieta dla zdrowego psa nie bylaby dobra ,ale jak pies chory........


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Lenka
leomaniak
leomaniak
Posty: 146
Rejestracja: 2009-07-30, 21:03
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Lenka »

Nie znam się na tym aż tak dobrze ale uważam że psy to są raczej zwierzęta mięsorzerne i powinny dostawać mięso częściej niż raz w tygodniu


Lenka
MrokMara
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 298
Rejestracja: 2008-07-14, 10:27
Lokalizacja: Boża Wola

Post autor: MrokMara »

Moja reakcja była podobna - pies powinien jeść mięso.
No, ale pies pozbył się alergii i ma ponoć zdrowe nerki.
Spróbuje wyrwac od koleżanki te pierwsze wyniki, które wskazywały na chorobę nerek.
Pan doktor w podobny sposób leczy ludzi - zmieniając im całkowitą dietę i choć należę do tej grupy, która uważa, że je się wszystko tylko z umiarem, to na co dzień widzę efekty tych diet!
Moją koleżankę, która się wiecznie przeziębiała, która jest alergikiem i miała poważne problemy z żołądkiem, wywołane "helikopterem" (helikobakter - nie znam pisowni) itp.
Dostała zioła oczyszczające organizm, zmiana diety i po kilku miesiącach inny człowiek!
Co do psów, to podobno, jak drapieżnik poluje, to po zabiciu ofiary (jakiegoś roślinożerca), zaczyna konsumpcje od jelit, czyli resztek pokarmu roślinnego....
:ubz:
No a psy faktycznie trawę jedzą i to nie z głodu. :tjump:
Mam świadomość, że i tak wszyscy będziemy mieli inne zdalnie, ale może coś ciekawego z tego wyniknie? :yes:


Pati
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

no dla mnie absolutnie nie jest to dieta dla zdrowego psa.Ale skoro choremu pomogla -szkoda ze nie zostalo to napisane wczesniej kiedy jeszcze Gala zyla....co prawda jadla diety nerkowe ale pokusilabym sie o probe tej diety....
Co do trawy to moje sie codziennie na niej pasa niczym krowy :mrgreen: teraz juz rzadziej ale na poczatku po przeprowadzce zarly wiecej trawy niz miesa :mrgreen: Raz w tygodniu dostaja nieoczyszczone zoladki krowie -wlasnie w mysl zasady gdy wilki poluja to zjadaja wlasnie jelita i zoladek z zawartoscia.To wplywa dobrze na flore bakteryjna zoladka i na trawienie.Smierdzi to okrutnie :dramatic: :hahah:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Nika
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 453
Rejestracja: 2009-03-28, 00:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Nika »

Nie wiem ale z tego co się orientuję to pies kaszy nie trawi. Tym bardziej nie znam się na żywieniu nerkowców. Co do trawy to chyba wszystkie psy ją jedzą. U LUCKEGO dochodzą jeszcze do tego wszystkie korzonki które sam wykopie. Utrapienie z tym


Pozdrawiam Ola :)
Lenka
leomaniak
leomaniak
Posty: 146
Rejestracja: 2009-07-30, 21:03
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Lenka »

A zapomniałam o trawie co do niej to Lenka może się nie pasie ale od czsu do czasu sobie trochę ugryzie szczególnie na spacerze jak trawa jest dluższa :)


Lenka
ODPOWIEDZ