Skręt żołądka

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

przy niektórych zatruciach krew się pojawia - przeanalizuj co jadł ostatnio, nie tylko to co przypadkiem mógł chwycić, ale czy przypadkiem ktoś nie karmił psa czymś niewłaściwym - np. wątrobą, która jest bardzo toksyczna lub czymś z dużą ilością łoju lub jakimś wynalazkiem "paszowo-komercyjnym" dla psów
Ostatnio zmieniony 2010-03-17, 23:02 przez abrus, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

i nie dawaj mu jeść na razie - przez jeden dzień postu nie umrze z głodu, na poprawę stanu jelit zaparz siemię lniane i podaj mu tą jakby galaretkę z tego - odcedzając nasiona
Ostatnio zmieniony 2010-03-17, 23:08 przez abrus, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

podaj mu nifuroksasit - moim psom zawsze pomaga błyskawicznie w takich przypadkach, niektóre apteki nie sprzedają tego bez recepty, ale w razie czego ponoć jest też jakiś odpowiednik


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Ale czy ona sie zalatwil krwia czy krew byla w kale??Bo to istotna roznica.
Na pewno jednak czeka was wet i gruntowne badania -nie daj sobie wcisnac jedynie antybiotyku i po sprawie-wet musi znalezc przyczyne krwawienia,bo w takim przypadku leczenie na slepo antybiotykiem moze jeszcze zaszkodzic psu a nie pomoc .A przyczyn moze byc wiele.... Ja bym poszla do weta i gdyby znowu chcial dac tylko antybiotyk to bym sie zawinela i poszla do innego -zdaje sie ze jestescie z okolic warszawy to dobrych wetow macie tam troche.No i jesli pies malo pije a ma biegunke to przydaloby sie jutro dac mu kroplowke,to przeciez szczeniak .


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

Agnieszko - jak się miewa twój psiak?


Agnieszka
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 2010-03-08, 13:32
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Agnieszka »

Dzisiaj minimalnie poprawiło się :-) ,byliśmy u weterynarza dostał kroplówke i antybiotyk. Niestety biegunka jest nadal :-( , a krew byla w kale. Koniecznie musze kupić kaganiec ( taki materiałowy) bo on wszystko bierze do mordki. Bardzo dziękuje wszystkim za porady _kwiatek_ _kwiatek_ _kwiatek_ . Pozdrawiam


Agnieszka
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 2010-03-08, 13:32
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Agnieszka »

Wczoraj w nocy byłam z Homerem u wet 24h poniewarz póżnym wieczorem jego stan się pogorszył(myślałam o najgorszym ),musiałam go znieść do samochodu bo on był poprostu padnięty . Dostał jeszcze jedną kroplówke kilka zastrzyków i miał pobraną krew na badania (dzisiaj będą wyniki) miał wysoką gorączke a oddychał tak szybko jak by mu mialo serduszko wyskoczyć poprostu tragedia :cryluch:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Zazadaj badanie kalu ,biochemie psa i kroplowek jak najwiecej -sama mozesz w domu podawac ,niech mu tylko wenflon zaloza i pokaza jak to robic,zebys powietrza nie wpuscila.
Trzymam kciuki za malego


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

może już z małym lepiej?czy już coś wiadomo... jakie wyniki? napisz Agnieszka - trzymamy kciuki...


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Miałam podobne przeżycia z Alem też w wieku 4-5miesięcy. Bez kroplówek nie dałby rady. Wylewało się i górą i dołem. To dziecko jeszcze dlatego bardzo szybko może się odwodnić. Agnieszka trzymajcie się mocno _kwiatek_


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Perfidnie nie udzielam się w tym temacie gdyż uważam, że ta choroba jest zbyt poważna, aby móc coś poradzić pilnie na FORUM. Uważam ze psiut wymaga intensywnej opieki medycznej i żadne "dobre rady" mu nie pomogą i pozostaje wam tylko fachowa pomoc weterynaryjna; teraz i natychmiast!!! Tylko na ile dobry okaże się weterynarz leczący? Musi być ten najlepszy i ten obecny na miejscu! :chmmm:
Wybacz, ale jest zbyt poważnie, abym podjął się zaocznego doradztwa...
:smoke:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

I jak tam maly??


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Agnieszka
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 2010-03-08, 13:32
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Agnieszka »

Witam ! Z moim Homerkiem jest chyba wszystko o.k. :tjump: Pan weterynarz stwierdził że to jakiś wirus ,miał robione badania i wyniki są b.dodre.Mój psiak odzyskał humor zaczepia wszystkie napotkane pieski poprostu wyzdrowiał. Jeszcze kilka dni pobierze antybiotyk i myśle że na tym się zakończy.Naprawde byłam strasznie przerażona jego chorobą (mały gnojek będzie chodził w kagańcu). Bardzo dziękuje wszystkim .


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Dobre wiesci bardzo sie ciesze :-D .Agnieszka podaj mu jakis lakcid czy cos w tym stylu ,antybiotyki wyjalawiaja flore bakteryjna zoladka :-?


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Agnieszka
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 2010-03-08, 13:32
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Agnieszka »

Dobrze napewno podam. Dziękuje


ODPOWIEDZ