jaką hodowle polecacie?

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
demissia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 505
Rejestracja: 2008-07-24, 18:42
Lokalizacja: prawie Stolica :)
Kontakt:

Post autor: demissia »

No a jak pięknie potrafią budzić :mrgreen:
Jak pańcia ma lenia i nie chce jej się na czas wstać żeby wyjść na spacerek - to wtedy bardzo cicho wchodzą do łóżka i powolutku, powolutku zmniejszają mi przestrzeń "łóżkową", aż wreszcie mi się skończy i muszę wstać :dramatic: - wtedy dopiero mają radochę :haha:


Mysieńka - za Tęczowym Mostem ...
www.leonbergery.waw.pl
angelaa
nowy forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 2009-10-21, 16:33
Lokalizacja: xx

Post autor: angelaa »

nie zabrakło mi cierpliwości ani czasu, ale internetu.
Tsode - kolejny raz bardzo szybka ocena, jeżeli podobno tak bardzo Pani zależy wyłącznie na dobru dla tej rasy mogłaby Pani udzielać ważnych informacji zamiast zbędnej krytyki.
Jak widać z wcześniejszych postów tutaj - nie każdy był całkowicie przygotowany na zachowania Leosia. Czasem liczyło się najbardziej to pierwsze wrażenie po zobaczeniu go. Ja mam na przygotowanie się pół roku. I jedynie ze względu na dobro psiaka zarejestrowałam się na tym forum. Raczej nie ma szans, żeby każdy z osób wypowiadających się tutaj wiedział wszystko o tej rasie zanim się stał właścicielem takiego psa.
Ostatnio zmieniony 2009-10-26, 16:14 przez angelaa, łącznie zmieniany 1 raz.


angelaa
nowy forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 2009-10-21, 16:33
Lokalizacja: xx

Post autor: angelaa »

Nawet Pani napisała, że na początku miała wiedzę jedynie książkową. Mój wybór padł na forum - to chyba lepszy sposób na zdobycie wiedzy, ponieważ nie jest to sucha teoria książkowa, ale prawdziwe przeżycia innych ludzi.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Bardzo dobrze ze w taki sposob przygotowujesz sie do kupna psa -zeby kazdy tak myslal,byloby dobrze :-) .


[you] zycze Ci milego dnia:)))
SISQO
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 435
Rejestracja: 2009-09-01, 21:32
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: SISQO »

angelaa,uważam,że dobrze i odpowiedzialnie postępujesz. Tak,jak napisałam na początku...uważam,że forum jest trafnym wyborem,bo masz tu kontakt z ludzmi,którzy od lat maja Leony i są cennym zródłem info. Życzę wytrwałości w swoich przekonaniach _03_


POZDRAWIAM...BEATA
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

Leosie są kochane.
Kępki sierści w kątach przestały przeszkadzać a rozwleczone po ogrodzie drewno do kominka kiedyś pozbieram. Porządki przestały być najważniejsze. Z leonami życie jest inne. Przez nasze bestie jest brudniej w domu ale weselej.


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
tsode
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 244
Rejestracja: 2007-12-15, 21:03
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: tsode »

@angelaa
masz rację :-D

miałam mało czasu i czytałam szybko i pisałam szybko
i jak teraz to czytam - zabrzmiało to baardzo obcesowo - a nie taki był mój zamiar 8-)

Jeszcze raz podkreślam - nie krytykuję - staram się pokazać, że to niemały piesek i nie zawsze musi być 'milusi'. A że molos -dość długo dojrzewa psychicznie a niestety rośnie szybko - trzeba dorównać mu i finansowo :-| i cierpliwie kształcić.
O wszystkich ' dodatkowych atrakcjach' - Dziewczyny napisały powyżej mnóstwo.

Mój Pyś wydawało się, że jest "Ciapciakiem" - do czasu. Dopiero jak skończył 3 lata - pokazał, że jest dorosłym psem ,który niekoniecznie akceptuje innych dorosłych samców. I niestety, ponieważ jest rozpieszczony :mrgreen: - to ja musze wykazać się szybszym refleksem
Np po wczorajszym spacerze - naprawdę wydaje mi się, że mam powyrywane ręce ' z zawiasów'. Po prostu wcześniej niz ja, zauważył swojego "ulubionego" haskiego.
I to ja byłam na przegranej. A dzisiaj czuje sie jak 'Gołota po walce z Adamkiem', a do walki nie doszło :mrgreen: .
I całkowicie przyznaję się, że pies mnie nie zawsze słucha, gdyz sama go rozpieściłam absurdalnie :-P . I to są takie tail' e, które tez trzeba brać pod uwagę. Czasem po prostu siła fizyczna jest niezbędna.

Cieszę się, że nie zrezygnowałaś - dla mnie jest to argument, że pewnie zależy Ci na tej akurat rasie.

Dodam tylko, że miałam wcześniej, duże niezbyt łagodne psy - 2 ON'y, Niuf
i dlatego nie przejmowałam się, że sobie poradzę z psiakiem.
Ujął mnie charakter leona w opisie no i wygląd :lol:

I naprawdę uważam ,że to był świetny wybór- to, że jest rozpieszczony -to wyłącznie moja 'zasługa'. Ale też z moim TZ'em psiak takich cudów nie wyczynia :roll:

I dlatego dziś uważam, że musi to być świadomy wybór, gdyż w przypadku nieświadomych - na każdym psim forum, jest niestety, specjalny topic :-|


angelaa
nowy forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 2009-10-21, 16:33
Lokalizacja: xx

Post autor: angelaa »

mój wybór jest świadomy. chcę poświęcić mu dużo czasu i poświęcić ten czas również na jego kształcenie, ponieważ jestem świadoma tego ze to duży pies.
zależy mi na tej rasie i akceptuje 'wady' o których czytałam na tym forum. według mnie i tak każdy pies jest wyjątkowy i inny od innych - nie wiadomo jaki trafi się mi ;) ale chcę się przygotować nawet gdyby był największym wariatem z wszystkich Leosiów ;)


Awatar użytkownika
tsode
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 244
Rejestracja: 2007-12-15, 21:03
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: tsode »

no to cieszymy sie, że wkrótce - albo już, będziemy/ mamy w gronie
nowego Leonświrka :mrgreen:
_03_

nie wiem, gdzie mieszkasz -ale najbliższa wystawa w Kielcach - 15.11 -zapraszamy
z topic' u o wystawach wynika, że będzie trochę fajnych ludzi z którymi można pogadać
i nie myślę o sobie :hahah: bo ja raczej nie
Ostatnio zmieniony 2009-10-26, 21:56 przez tsode, łącznie zmieniany 1 raz.


yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

angelaa, gratuluję wytrwalosci i tego ze sie nie poddajesz i wiesz czego chcesz. Oby tam samo bylo jak juz bedziesz miala swojego leona. Czytaj jak najwiecej bo i tak wszystkiego nie bedziesz wiedziec, ja tez tak czytalem na dlugo zanim mialem leona i nadal wiem malutko ale staram sie chlonac wiedzę :)


tsode, apropo Gołoty i Adamka - na mojego Bidzeja ostatnio rzucał się Jack Russell Terrier czyli roznica wagowa niemal maksymalna i choc moj sie nie powstrzymal i zalaczyl mu sie w koncu agresor to jednak udalo się je w porę powstrzymac i zaden nie ma nawet zadrapania. Ale myslalem ze ten moj Rudy jest bardziej cierpliwy i ze nie da się sprowokować


yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Elżbieta pisze:mój ma prawdziwy dar w powiadamianiu otoczenia o spożyciu posiłku grubym, długim "beeee" , najlepiej blisko mojego ucha, żebym nie miała wątpliwości, że jego brzusio jest pełny...
Nasz robi dokładnie to samo, nierzadko zdarza mu sie sie podejsc do kanapy, przystawic pysk do ucha i beknać. A myslalem ze nasz jedyny taki niewychowany, cieszę się że jednak nie :-)


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

no niestety... nawet pan Redlicki na ringu w Krakowie machnął ręką - że samce leonbergerów nie odpuszczają rywalom, jedyna recepta, to nie dopuszczaj do konfrontacji wzrokowej z innymi facetami o podobnej wadze - wielkości


yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Moj wlasnie dwa razy jak narazie mial takiego typowego agresora, raz z tym jackrusselem a raz z beaglem, zaczepki owczarkow znosi cierpliwie a np. tosę inu sam zaczepial ale do zabawy a dopiero potem probowal go zglebić ale bez warknięcia i mimo dlugiego ganiania razem nic sie miedzy nimi nie wydarzylo. Co bedzie z innymi leonami to się okaze niebawem :-?


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Jesli na razie sam nie zaczepia a tylko nie daje sobie wchodzic na glowe to jest ok :-D .
Inna sprawa ze on jeszcze dojrzewa i moze ulec to zmianie -tylko ze ja sadze ze te mordercze instynkty do innych samcow najczesciej sie budza gdy pies mieszka z sukami niesterylizowanymi.U nas Baloo byl ok -do pierwszej cieczki w domu.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

:-D No to sie nasłuchałas Angela ;-) A ja powiem wprost.........jesli szukasz ładnej suki,to dzwon czym predzej do Herbu Lwia Łapa,bo tam sa piekne,a predko z tego skojarzenia nie kupisz suki :-D


ODPOWIEDZ