jaką hodowle polecacie?

Moderator: Wroc_Luna

angelaa
nowy forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 2009-10-21, 16:33
Lokalizacja: xx

jaką hodowle polecacie?

Post autor: angelaa »

Chcę kupić rodowodową suczkę Leonbergera, ale chciałabym żeby wszystko było w porządku i żeby była to jakaś sprawdzona hodowla. Bardzo proszę o pomoc. Jaką hodowlę wybrać?


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Dobrych hodowli w polsce jest duzo i zalezy czego szukasz i oczekujesz od swojej suczki i hodowcy ;-) .
Ja ze swojej strony moge polecic nasza forumowa hodowle "Herbu Lwia Łapa" z okolicy Lublina-akurat sa wolne piekne 2 suczki ,na forum znajdziesz ich galerie. W Zielonej Cieszyniance sa tez szczenieta ale suczki juz zajete.
A generalnie miotow w tej chwili jest mnostwo ,wystarczy spojrzec na ale gratka ,telefon w reke lub poslac maile,i wybrac co uznasz za najbardziej Tobie pasujace. Zycze owocnego szukania _03_


[you] zycze Ci milego dnia:)))
SISQO
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 435
Rejestracja: 2009-09-01, 21:32
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: SISQO »

Nie możesz kierować się tym co wskażą inni,ponieważ ilu jest ludzi,to zawsze tyle będzie zdań. Tak,jak napisała Gingerheaven-jest wiele dobrych hodowli. To MUSI być Twój wybór ! Przejrzyj sobie strony różnych hodowli. Myślę,że DUŻE znaczenie powinni mieć rodzice,po których zechcesz mieć swoją sunię. Na pewno muszą Ci się spodobać wizualnie(do tego dochodzi psychika psa,badania itd.),bo mniej więcej po ich wyglądzie,będziesz miała wyobrażenie co do wyglądu Twojego Leona w przyszłości :-) Każda hodowla na swojej stronie ma galerie swoich Leonów...na pewno coś znajdziesz dla siebie. Pózniej mogłabyś odwiedzić wybraną hodowlę. W tej chwili jest sporo miotów-możesz poszukać. Ja,też zakochałam się w Leonach i na swojego piesia muszę poczekać do początku grudnia (do odbioru). Podjęłam decyzję,co do tej hodowli i spodobało mi się też skojarzenie przez hodowcę,właśnie tej pary Leonów,jako przyszłych rodziców. ...No i w rezultacie szczeniaka zaklepałam jeszcze zanim maluchy pojawiły się na świecie :-D Więc porozglądaj się...może twój szczeniorek już gdzieś tam jest i czeka na Ciebie,a może dopiero pojawi się na świecie. Życzę udanego wyboru i super hodowcy,z którym pewnie pózniej będziesz miała kontakt. :si:


POZDRAWIAM...BEATA
SISQO
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 435
Rejestracja: 2009-09-01, 21:32
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: SISQO »

A wspominając hodowlę Herbu Lwia Łapa-dziewczyny,są naprawdę śliczne i przesłodkie :-D Wejdz na forum w Szczenięta,a pózniej w Mioty na sprzedaż-tam zobacz ich galerie


POZDRAWIAM...BEATA
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

...wejdź też na
www.leonberger-info.pl
Tam znajdziesz mnóstwo informacji o ewtl. rodzicach szczeniąt
:smoke:


Awatar użytkownika
tsode
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 244
Rejestracja: 2007-12-15, 21:03
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: tsode »

a ja powiem tak:
nie powiedziałaś nam co wiesz o Leonach
co możesz zaoferować psu
czegoś oczekujesz - charakter, predyspozycje, oczekiwania, praca
a to jest kluczowe
i jakiego charakteru i predyspozycji oczekujesz od pieska

a oglądanie psiaków na zdjęciach??hm :-/ to nieporozumienie wyboru

proponuję: odwiedzic wystawy- zobaczyć psiaki w realu
odwiedzić wybrane hodowle - porozmawiać z hodowcami

i wtedy możesz decydować się na wybór psa z okreslonej hodowli

to wszystko co napisałam - to elementarz, wybory psa :-)

życzę dobrego wyboru


angelaa
nowy forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 2009-10-21, 16:33
Lokalizacja: xx

Post autor: angelaa »

nie twierdze ze pies to ozdoba.
nie wymagam od niego żadnej pracy.
mogę mu zaoferować poświęcanie uwagi, duży dom z dużym ogrodem, długie spacery, zabawę oraz oczywiście pożywienie i dbanie o jego zdrowie i wygląd, chcę go wyszkolić, aby nie było żadnych problemów.
Będzie trzymany w domu. Zależy mi jedynie na tym żeby był przyjazny.

Bardzo dużo o nich czytałam, wiem o tym jakie mogą mieć problemy zdrowotne, jak należy o nie dbać (karmienie, szczotkowanie itp.). Wiem, że nie lubi samotności - w moim domu nie będzie na to narażony. Spotykałam się z opiniami, że są to psy przyjazne, inteligentne, łatwe w szkoleniu, nie sprawiają kłopotu przy dzieciach.

Niestety nie mogę jeździć na żadne wystawy ani jak narazie do hodowli, ponieważ moi rodzice raczej nie wyrażą na to zgody. Psa chcę kupić na wiosnę, ale chcę zorientować się we wszystkim wcześniej żeby wszystko było przemyślane.


SISQO
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 435
Rejestracja: 2009-09-01, 21:32
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: SISQO »

Masz sporo czasu...Do wiosny pewnie już będziesz pewna co do wyboru hodowli. No i na wiosnę jest już zapowiedzianych kilka miotów :-)


POZDRAWIAM...BEATA
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

angelaa-a rodzice co na takiego psa??Leonberger owszem jest psem inteligentnym (czasem az za bardzo :wh: ) a czy latwy w szkoleniu... :chmmm: Owszem,dosc szybko lapie komendy i lubi wspolpracowac z czlowiekiem-ale najchetniej gdy jest to jakas nowosc.Musisz liczyc sie z tym ze to nie owczarek i w zyciu codziennym komendy sa wykonywane zazwyczaj po dokladnym przemysleniu sprawy przez leonbergera-czy to ma sens i czy mu sie to oplaca :-)
Do wiosny sporo czasu-na pewna zdazysz znalezc hodowle ktora bedzie Ci odpowiadac.Jak napisala Chinooki -charakter i zdrowie rodzicow sa bardzo wazne.Zycze powodzenia :-D


[you] zycze Ci milego dnia:)))
angelaa
nowy forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 2009-10-21, 16:33
Lokalizacja: xx

Post autor: angelaa »

rodzice się zgodzili ;) a przed kupieniem mojego pieska na pewno wszystko sprawdzę z nimi co do rodziców szczeniaczka i hodowli ;)


Awatar użytkownika
tsode
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 244
Rejestracja: 2007-12-15, 21:03
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: tsode »

@angelaa
nie odbieraj tego negatywnie - ale pies nie może się nudzić

szkolenie, stróżowanie, zabawa - to też taki rodzaj /substytut/ pracy :-)

stara, dobra zasada to : szczęśliwy pies - to zmęczony pies :lol:

no i nie napisałaś czy widziałaś Leosie w realu - naprawdę warto jechać na kilka wystaw bliskich miejscu zamieszkania i obejrzeć różne psiaki
wtedy chyba lepszy i łatwiejszy wybór

no i kudełki - jak psiak jest w domu - trzeba polubić: bałaganik albo sprzątanie :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2009-10-21, 21:48 przez tsode, łącznie zmieniany 1 raz.


SISQO
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 435
Rejestracja: 2009-09-01, 21:32
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: SISQO »

Ooo...tak... te kudełki :mrgreen: Pewnie będzie sprzątania,a i sierściuszki i tak będą się pojawiać-to nie uniknione. No ale mając psa trzeba się z tym pogodzić.


POZDRAWIAM...BEATA
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

angelaa pisze:kupić???
Kupić??? Chyba wybrać "pod siebie" lub pod zapewnienie szczęśliwego żywota psiuta i jego/jej nowego, dożywotniego STADA! Tymi kategoriami myśl!!!
Leonberger - bez względu na to, jak jest cudowny - to nie jest zabawka lub zaspokojenie kaprysu - to jest przewspaniały przyjaciel na ok. 9 - 12 lat... I członek rodziny! PAMIĘTAJ O TYM PRZY WYBORZE!!!
:smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

tsode pisze:a ja powiem tak:
nie powiedziałaś nam co wiesz o Leonach
co możesz zaoferować psu
czegoś oczekujesz - charakter, predyspozycje, oczekiwania, praca
a to jest kluczowe
i jakiego charakteru i predyspozycji oczekujesz od pieska

a oglądanie psiaków na zdjęciach??hm :-/ to nieporozumienie wyboru

proponuję: odwiedzic wystawy- zobaczyć psiaki w realu
odwiedzić wybrane hodowle - porozmawiać z hodowcami

i wtedy możesz decydować się na wybór psa z okreslonej hodowli

to wszystko co napisałam - to elementarz, wybory psa :-)


życzę dobrego wyboru
Tsode - chociaż Cię nie lubię (za pewne komentarze odnośnie mojej osoby) - SAMO ZŁOTO CI PŁYNIE Z UST :aplaus:
:smoke:


SISQO
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 435
Rejestracja: 2009-09-01, 21:32
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: SISQO »

embe-święte słowa :aplaus: :taa: Pies-to nie kaprys i przyjaciel na lata ! Niestety wielu ludzi zapomina o tym...no i nie długo gwiazdka i prezenty(szczeniaczki) dla dzieci :wall: :onon: A co potem ?? :umm:


POZDRAWIAM...BEATA
ODPOWIEDZ