jaką hodowle polecacie?

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
tsode
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 244
Rejestracja: 2007-12-15, 21:03
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: tsode »

@embe
a ja Cię lubię :-D jak wszytskich userów tego forum ,choć prawie nikogo nie znam

zawsze łatwiej rozmawia się bezpośrednio - bo w necie ..różnie można interpretować intencje

ważne że wszystkich nas łączy jedno : żeby wszystkie psiaki były szczęśliwe w swoich rodzinach _02_


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

CHINOOK78 pisze:embe-święte słowa :aplaus: :taa: Pies-to nie kaprys i przyjaciel na lata ! Niestety wielu ludzi zapomina o tym...no i nie długo gwiazdka i prezenty(szczeniaczki) dla dzieci :wall: :onon: A co potem ?? :umm:
Nie ZAŁAMUJ mnie!!! Poraża mnie ten widok schronisk i przytulisk w 2 - 3 miesiące po świętach! Tu nie o leosie chodzi, bo zbyt duże i kłoptliwe na "prezent", ale los tych wszystkich szczeniaczków typu: jamniczki, yoreczki czy sznaucerki... Mam kontakt z dużym przytuliskiem i wiem ile takowych jest tam oddawanych w lutym lub marcu... Zgroza!
"Niezgrabnie" napisałaś: "to nie kaprys i przyjaciel" - powinno być "to nie kaprys LECZ PRZYJACIEL"!!!
:smoke:
Ostatnio zmieniony 2009-10-21, 22:45 przez embe, łącznie zmieniany 1 raz.


SISQO
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 435
Rejestracja: 2009-09-01, 21:32
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: SISQO »

Fakt :oops: :mrgreen: Za szybko myślałam i pisałam :hyper: Teraz w "modzie" są chyba Yoreczki :-?


POZDRAWIAM...BEATA
angelaa
nowy forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 2009-10-21, 16:33
Lokalizacja: xx

Post autor: angelaa »

dla mnie pies to nie zabawka. mam od 9 lat psa i nigdy nie był przeze mnie zaniedbywany. to pewne, że nie znudzi mi się za miesiąc czy dwa. Gdybym wiedziała, że żywe stworzenie może przestać mnie interesować po jakimś czasie kupiłabym sobie pluszaka.

Tak - widziałam leonbergery. Odrazu mi się spodobały. A po przeczytaniu dużej ilości informacji np. na internecie nie widzę przeciwwskazań do zaopiekowania się takim psiakiem.

Gdyby chodziło mi jedynie o wygląd kupiłabym sobie pit bulla albo amstafa - ponieważ mi się podobają. a wiedząc jaka maja naturę te psy wolę nie ryzykować.
w przeciwieństwie do opinii niektórych osób tutaj na mój temat potrafię myśleć i nie działam pochopnie.
Ostatnio zmieniony 2009-10-22, 14:01 przez angelaa, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

angelaa nie unos sie-tu kazdemu chodzi o to by ta rasa trafiala w odpowiedzialne dobre rece
i tylko z troski o to jest magiel :-D Musisz sie przygotowac na podobne pytania od wielu hodowcow-nie kazdy pyta dlaczego chcesz leonbergera,co wiesz o rasie i jakie warunki oferujesz psu -ale wielu jednak pyta ;-) .-bo obchodzi ich dokad trafi ich szczenie i czy na pewno jest to zakup przemyslany-to zupelnie naturalne :-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
angelaa
nowy forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 2009-10-21, 16:33
Lokalizacja: xx

Post autor: angelaa »

jak napisałam już wcześniej psa zamierzam kupić na wiosnę. a zaczęłam o tym mysleć ok. pół roku wcześniej wyłącznie dlatego, że chcę być do tego dobrze przygotowana, aby potem nie mieć niespodziewanych problemów i aby mojemu psiakowi było w mojej rodzinie dobrze i niczego mu nie brakowało. wg mnie jest to odpowiedzialne zachowanie.


SISQO
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 435
Rejestracja: 2009-09-01, 21:32
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: SISQO »

To dobrze,że zaczęłaś interesować się wcześniej rasą. Do wiosny jest dużo czasu i jeszcze dużo się dowiesz cennych informacji. Na forum są ludzie,którzy znają i mają tę rasę od lat...są cennym zródłem wiedzy,od których warto czerpać info :y: :taa:


POZDRAWIAM...BEATA
Awatar użytkownika
tsode
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 244
Rejestracja: 2007-12-15, 21:03
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: tsode »

angelaa pisze:dla mnie pies to nie zabawka. mam od 9 lat psa i nigdy nie był przeze mnie zaniedbywany. to pewne, że nie znudzi mi się za miesiąc czy dwa. Gdybym wiedziała, że żywe stworzenie może przestać mnie interesować po jakimś czasie kupiłabym sobie pluszaka.

Tak - widziałam leonbergery. Odrazu mi się spodobały. A po przeczytaniu dużej ilości informacji np. na internecie nie widzę przeciwwskazań do zaopiekowania się takim psiakiem.

Gdyby chodziło mi jedynie o wygląd kupiłabym sobie pit bulla albo amstafa - ponieważ mi się podobają. a wiedząc jaka maja naturę te psy wolę nie ryzykować.
w przeciwieństwie do opinii niektórych osób tutaj na mój temat potrafię myśleć i nie działam pochopnie.
@angelaa
hm ?? nie obrażasz się? naprawdę?

AST i Pitbulul są idealne dla ludzi - jeśli są zrównoważone i dobrze wychowane
więc - czemu nie? - to tylko oznacza, że tak naprawdę nic o nich nie wiesz
pseudolegendy o tych ch psach - nie zawsze są prawdziwe 8-)


a więc nie jesteś tak do końca konsekwentna- z tego co napisałaś: z wyglądu podobają Ci się zupełnie inne psy, niż chcesz wybrać docelowo :?:

wiesz,
ja juz taka jestem 'wredna'. ale dużo widziałam i czytam co się pisze /czasami :mrgreen: /

no i piszesz,że masz psa - 9-letniego, ale nie piszesz jakiego

taka informacja mogłaby być istotna, w pomocy wyboru rasy dla Ciebie 8-)


UlaLeo
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 2008-07-04, 21:22
Lokalizacja: Kielce

Post autor: UlaLeo »

Tsode teraz ja pozłośliwię, czy to źle że ktoś wybiera leonbergera dlatego, że jest ładny?
Ja tak właśnie wybrałam. Chciałam mieć psa "rodzinnego" lubiącego dzieci, trochę stróża, przytulaśnego kudłatego miśka - leonberger pasuje idealnie :-)
Przy wyborze psa zwracałam uwagę na charaker ale też na wygląd. Co z tego, że labradory są idealne przy dzieciach, jeśli potrzebują dużo więcej ruchu niż leosie, nie będą stróżować i mają krótką sierść - co mi się niekoniecznie podoba.
"AST i Pitbulul są idealne dla ludzi - jeśli są zrównoważone i dobrze wychowane
więc - czemu nie? - to tylko oznacza, że tak naprawdę nic o nich nie wiesz
pseudolegendy o tych ch psach - nie zawsze są prawdziwe 8-)"
Niby każdy pies jest idealny dla ludzi, ale ja potrzebowałam psa dla którego "ja będę idealna" albo prawie idealna. To co mam do zaoferowania psu, niekoniecznie uszczęśliwiłoby takiego np .... huskyego.
Wg mnie ważne jest też to co MY mamy do zaoferowania psu, a jeśli przy okazji wyboru psa zwracamy uwagę na wygląd to chyba nie jest źle ;-)
Aangelaa nie stresuj się ;-) właściciele leonów nie są groźni, tylko chcą Ci "bardzo mocno" uświadomić co to znaczy zostać leomaniakiem :mrgreen:


SISQO
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 435
Rejestracja: 2009-09-01, 21:32
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: SISQO »

Podpisuję się pod postem UlaLeo :taa: Nic dodać-nic ująć :aplaus:


POZDRAWIAM...BEATA
angelaa
nowy forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 2009-10-21, 16:33
Lokalizacja: xx

Post autor: angelaa »

mam pekińczyka, ponieważ był to wybór siostry.
to, że podobają mi się również amstafy i pit bule nie ma nic do tego, że podobaja mi sie leonbergery ;] wychowanie takich psów oczywiście miałoby wpływ na ich charakter, ale nie w każdym przypadku to się zawsze sprawdzi. i nie maja nic do tego 'pseudolegendy' lecz np. znajomi i przypadki z życia.
UlaLeo nie stresuję się, ale denerwuje mnie to, że ktoś wyciąga pochopne wnioski. czytając już wcześniej to forum zdążyłam zorientować się co to znaczy zostań leomaniakiem i twierdzę, że ja i moja rodzina nie mielibyśmy problemów z opieką nad takim zwierzakiem ;)


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Plebiscyt...

Post autor: embe »

No to może zrobimy wśród KOCHAAANYCH WSPÓŁFORUMOWICZÓW taką sondę: KTO I WEDŁUG JAKICH KRYTERIÓW WYBRAŁ SOBIE LEONBERGERA ZA TOWARZYSZA ŻYCIA???
Ja osobiście dokonałem takiego wyboru po śmierci mojego nieodżałowanego niufa, który przez bardzo wiele lat towarzyszył moim krokom. Po jego odejściu nadal chciałem mieć ogromnego micha, tak spokojnego i dobrego jek niuf; a jednak żeby się nie ślinił. I NIE ZAWIODŁEM SIĘ!
:smoke:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

ja chcialam duzego kudlatego lagodnego psa ktory nie wymagalby ode mnie 5 godzin spaceru na dobe :lol: i ktory za duzo by nie szczekal ,nie przepadam za dracymi sie bez powodu psami -z tym szczekaniem jednak okazalo sie ze roznie to bywa ,niestety pierwszy szczekal ponad miare,nauczyl pozostale -co prawda nie szczekaja tyle co on ale wiecej niz bym sobie zyczyla :-? .Nawet Baloo zaczal szczekac -po 2 latach zycia pod naszym dachem ,w koncu i on sie nauczyl choc na serio nie potrafil :mrgreen: .Poza tym pies mial byc lagodny do dzieci i towarzyski -poza tym szczekaniem rasa spelnila moje oczekiwania a nawet wiecej i nie wyobrazam sobie innej pod moim dachem _04_


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
tsode
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 244
Rejestracja: 2007-12-15, 21:03
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: tsode »

@embe
ja chętnie powiem - jak wybrałam Leosia :mrgreen:
w kontekście tego co piszę - wieeem może wydawać się to bardzo kontrowersyjne ;-), ale

po odejściu Niufa - dom stał się tak nieprawdopodobnie 'pusty', że zdecydowałam: pies.
Duży, molos, szybko, innej rasy, żeby nie było żadnych porównań.
Otworzyłam książkę o psach - i szukając na podstawie wyłącznie opisów książkowych - wybrałam - Leonbergera. Potem poszukiwanie hodowli - najlepiej blisko domu, w której są szczenięta :!:
I tak mój kochany Pysio trafił do nas. Pomimo jego wad /zdrowotnych i eksterierowych/
- ani przez jedną sekundę nie żałuję wyboru :-D

W moim przypadku, potem był net, nabycie pewnej wiedzy itp.
Może nieskromnie -ale wydaje mi się, że gdyby Nero trafił w nieodpowiednie 'ręce'
-być może, mogłoby być różnie.

I dlatego mając obecną świadomość, minimum wiedzy kynologicznej i mając minimalny udział w pomocy 'psim bidom',
popieram pewne turkmeńskie przysłowie
"Trucizna prawdy jest lepsza od miodu kłamstwa"

i dlatego
@angelaa
nie traktuj tego personalnie, bo 'uprawiam' takie ' zachęcenie przez zaprzeczenie', żeby nie widzieć tylko zalet...
I naprawdę życzę najlepszego wyboru.
pozdrawiam
elka

edit - literówki, okropne
Ostatnio zmieniony 2009-10-23, 11:18 przez tsode, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

... jakieś 8 lat temu będąc na wystawie psów we Wrocławiu poszłam z małą wtedy córką na pokazy psich umiejętności, tresury i różne takie. Po zachwycających psach różnych ras pasterskich na pole z przeszkodami wbiegł duży, rudy, kudłaty pies ....... i z gracją , w zwolnieniu w porównaniu z poprzednikami :mrgreen: przeszedł cały tor wpatrzony w swoją Panią :-D . Po pokazie Panią otoczyło wianuszek dzieciaków i rodziców. I ja tam byłam, i dowiedziałam się, że to sunia rasy.... i...... i......... i....... i tak zakochałam się w leosiach _04_ . Przez 5 lat czekałam na "moja psią miłość" a mając już dom pojechałam po Lunę _04_ i tak to poszło....
Grażka


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
ODPOWIEDZ