Zarząd Główny , przepisowe niuanse etc ;D

Wyniki i relacje foto z wystaw

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zarząd Główny , przepisowe niuanse etc ;D

Post autor: McDzik »

Doszły mnie słuchy, iż od 2010 roku ma pojawić się nowy regulamin wystaw!
Na wystawach międzynarodowych pojawi się klasa Baby, prawdopodobnie na wystawach krajowych-w zależności już od oddzialu-także może pojawić się ta klasa.
Trwają spekulacje na temat ilości CWC przyznawanych na rasę/płeć , championatu dla weteranów i takie tam niuanse podpatrzone z zagranicznych ringów ;-)

Osobiście nie jestem za jednym CWC na płeć jak i większość, prawdopodobnie ustawa się nie przyjmie.
Szkoda, że nie zrobili jakiegoś głosowania wśród członków ZK, tylko sami kombinują.
W każdym bądź razie zastanawiają się, jak zarabiać na wystawach jeszcze więcej, jak uzyskiwać więcej zgłoszeń.... może powinni pomyśleć nad atrakcyjnością wystaw i obsady sędziowskiej, a później kombinować z przepisami? Jak myślicie? Otwieram dyskusję.


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

czytalam na dogo temat :chmmm: a czy w jakimkolwiek kraju jest jedno cwc na plec??
ja to bym optowala za dolozeniem res cac jak jest w innych krajach a nie ograniczaniem cwc -choc nasi sedziowie mogliby sie czasem opanowac i nie dawac cwc jak pies sam w stawce i nie zasluguje :lol: .Fajnie ze klase baby wprowadzaja -ale moim zdaniem i klasa szczeniat i baby powinny byc darmowe albo za symboliczne 10 zlotych -wiecej ludzi by zglaszalo ,oceny w.o zachecalyby wystawcow do wystawiania w starszych klasach potem-i tak by odzyskali ta swoja kase a staweczki w maluszkach moze bylyby lepsze,wieksze...No ale to pobozne zyczenia-ta zmiana mi sie podoba ,z tym jednym cwc niewypal :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

gingerheaven pisze: a czy w jakimkolwiek kraju jest jedno cwc na plec??
Tak, w Estonii.
CAC przyznaje się dla jednego psa/suki spośród klasy pośredniej,otwartej lub championów, a jeśli champion jest championem Estonii, to nie ma on prawa do otrzymania CAC i porównanie o wniosek następuje pomiędzy psem/suką z klasy pośredniej i otwartej.


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
ODPOWIEDZ