Nie cierpię tej pory roku

Wzorzec leonbergera i dyskusje o nim

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

danuta pisze:masakra
Danuta! Ty masz dobrze jak na te warunki pogodowe na Śląsku, bo mieszkasz na szczycie dość sporej góry, ale na dolnym Zaolziu też podobno makabra...
:smoke:
Ostatnio zmieniony 2010-05-21, 21:10 przez embe, łącznie zmieniany 1 raz.


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

:lol: tak ,na górce,ale jak wylała nasza rzeczka,to bylismy "uwiezieni" przez dwa dni,do droga była zupelnie zalana :-|


Awatar użytkownika
iwona i Car
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 581
Rejestracja: 2008-07-07, 04:12
Lokalizacja: Down Under

Post autor: iwona i Car »

Przylaczam sie do opisu jednego slowa masakra !
Jednak dla mnie to nie nowosc i zadne zaskoczenie jak matka natura moze byc surowa :wh:

Danusia na mojej stronie napisala :
danuta pisze:super,a przede wszystkim sucho i ciepło _04_
A odpisze tu :

Jak jest tu sucho to tak, ze jest tragiczna susza , a jak pada - to juz powodz !

08.02.2010
Kraina Kangurów W JEDNA DOBE została zatopiona przez ulewne deszcze.
RZEKI ZAMIAST DRÓG. SAMOCHODOWE AMFIBIE
auta zostały zmiecione nurtem drogowych rzek.

http://www.tvn24.pl/28115,1642100,0,1,k ... omosc.html

9 Lut 2009 ... Ponad milion kilometrów kwadratowych lądu pod wodą.
Drugi największy stan w Australii został kompletnie sparaliżowany , są pierwsze ofiary ...

TYLKO TRZY MIESIACE POZNIEJ :

21 Maj 2009 .....Zamkniętych jest ponad 240 szkół, 16 tysięcy ludzi odciętych od prądu - tak wygląda sytuacja na wybrzeżu australijskiego Queensland i Nowej Południowej Walii.

Nie wspomne juz o tutejszych pozarach :shock: :cry:
JAK W TYCH POZARACH GINA I CIERPIA ZWIERZETA :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


Pozdrawiam Iwona :-)
Awatar użytkownika
iwona i Car
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 581
Rejestracja: 2008-07-07, 04:12
Lokalizacja: Down Under

Post autor: iwona i Car »

OGLADALAM W TV WIADOMOSCI Z POLSKI :shock:
BRAK SLOW,TRAGEDIA :cry:
OD OK 140 LAT TAK WYSOKIEJ WODY NA WISLE NIE BYLO :-x
:cryluch:


Pozdrawiam Iwona :-)
Awatar użytkownika
iwona i Car
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 581
Rejestracja: 2008-07-07, 04:12
Lokalizacja: Down Under

Post autor: iwona i Car »

NIE ROZUMIE CZYM SIE MARTWIC :-?
przeciez wg PANA marszalka :
„Woda się zbiera, jest powódź, ale potem ta woda spływa do morza”.
to chyba oczywiste :mrgreen:

Oprocz czerpania przyjemnosci w zabijaniu zwierzat na polowaniu,
PAN marszalek ma jeszcze przyjemnosc ogladac ludzka tragedie
"Miałem dziś przyjemność wizytowania terenów powodziowych... "

PODSUMOWANIE WIZYTY U POWODZIAN :shock: :

"W zeszłym roku powódź, w tym roku powódź, więc pewnie ludzie są już oswojeni,
obyci z żywiołem..." Bronisław Komorowski o powodzi .


Co mozna pomyslec o takiej osobie ??

Arogancja, buta, pycha... wyzuty z uczuc , znieczulica na ludzka krzywde ....
Chyba najbardziej przez te cechy przebija brak inteligencji ,czyli GLUPOTA !!!!!!
Przeciez mozna przykryc swoje cechy charakteru... no ale do tego trzeba miec troche
inteligencji.
Mysle ze POWODZIANIE i nie tylko ,powinni wyciagnac wnioski co ich moze czekac :mrgreen:

Takich wpadek Komorowski zalicza coraz wiecej :lol:


Kandydat Jaśnie Wielmożny Pan Hrabia Bronisław Komorowski wizytuje Londyn.
Komorowski uciekł przed Polakami piwnicą....

http://www.youtube.com/watch?v=8yYOZ96EJM8

Uciekl z PENISEM podarowanym mu podczas spotkania przez wdzieczna Polonie Londynska.
Oszczedzil im tego koszmarnego widoku swojej osoby schodzacej po schodach i kulturalnie jak szczur uciekl piwnicami.

Ps. Trzeba przyznac ze wyrachowanym nie jest
gdyby wyszedl nie piwnica ,moze by dostal jeszcze oprocz penisa jakies jajko ,czy pomidor :mrgreen:


Pozdrawiam Iwona :-)
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Nie no nie wrzucajcie tu na forum polityki, proszę - szkoda forum


Awatar użytkownika
iwona i Car
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 581
Rejestracja: 2008-07-07, 04:12
Lokalizacja: Down Under

Post autor: iwona i Car »

yack pisze:Nie no nie wrzucajcie tu na forum polityki, proszę - szkoda forum
Eeeeeee .... bez przesady :-o
Pisze sie tu o masakrze jaka nawiedzila ludnosc :-(
na pewno by byla mniejsza gdyby podeszli do tego problemu duzo wczesniej i juz po przykrych doswiadczeniach , no ale widac ze to splywa po POlitykach ,
malo tego z tragedii ludzkiej robia sobie jaja :evil:

yack jakos fora polityczne nie maja tego problemu co Ty :-D
sam sie przekonaj , na forum politycznym pisza o psich problemach !!
jest juz prawie dziesiec stron a jaka czytalnosc :shock: 35 568

http://www.platforma.org/forum/index.ph ... 811622b0fc

Jakos sie nie skarza na psucie forum :-D


Pozdrawiam Iwona :-)
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

:mrgreen: jestem tego samego zdania co YACK,bo trzeba w naszej rzeczywistosci mieszkac i zyc,by móc wypowiadac sie na ten temat ;-) ..........no i nie bede juz mówila o tym co pokazuje TV polonijna............a poza tym niech to forum zostanie "psie" :lol: i to,ze jak politycy nie maja o czym gadac,to wcale sie nie dziwie,ze poruszaja tematy o psich problemach,bo niewatpliwie jest to temat przyjemniejszy ;-)

CYT:..........na pewno by byla mniejsza gdyby podeszli do tego problemu duzo wczesniej i juz po przykrych doswiadczeniach , no ale widac ze to splywa po POlitykach.....

...i tak na koniec.........to nie politycy wybudowali domy na terenach zalewowych,czy tuz kolo górskich potoczków...jakze uroczych kiedy nie ma powodzi ;-) itd,itd,itd.......co nie oznacza,ze wszystko w poczynaniach rzadu jest OK
Ostatnio zmieniony 2010-06-04, 11:15 przez danuta, łącznie zmieniany 1 raz.


yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

iwona i Car, ale psy to inna sprawa - nie wywołują tylu sporów i rzadko skłocają ludzi a dyskusje polityczne często kończą się ostrą kłótnią w obecnych czasach. Dlatego jestem przeciwny. Chyba że niech będzie do tego osobny dział a reszta forum niech pozostanie politycznie czysta bez PISania POwiększonymi :mrgreen: literkami itp itd Wydaje mi się że tak będzie lepiej ale to tylko moje zdanie z którym nie musisz się zgadzać ;-)


Awatar użytkownika
iwona i Car
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 581
Rejestracja: 2008-07-07, 04:12
Lokalizacja: Down Under

Post autor: iwona i Car »

danuta pisze:bo trzeba w naszej rzeczywistosci mieszkac i zyc,by móc wypowiadac sie na ten temat ;-)
Oj Danusiu ,Danusiu ..... nie tylko mozemy sie wypowiadac ale NAWET GLOSOWAC - wiesz o tym ?? :-D
Politycy b. zabiegaja o polonijne glosy i wlasnie dlatego Komorowski pojechal do Londynu :mrgreen:

yack pisze: ale psy to inna sprawa - nie wywołują tylu sporów i rzadko skłocają ludzi a dyskusje polityczne często kończą się ostrą kłótnią w obecnych czasach.
Masz racje w obecnych czasach dyskusje polityczne czesto koncza sie klotnia , z tym ze
spory w tematach psich caly czas i TO JAK :shock:
wystarczy dokladnie poczytac tylko to forum ;-)
I NIC NIE WIDZE W TYM DZIWNEGO , jeden jest milosnikiem rasy a drugi tylko siebie sam tak nazywa i to juz wystarczy !


Pozdrawiam Iwona :-)
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

:-D Ja wiem,ze polonia ma prawo glosowac :-D i nie ukrywam,ze jestem temu przeciwna :-D


Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Trzymam z Yackiem i Danutą, nie chcę tu polityki :roll:


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Tez wole zeby leonowe forum pozostalo tak psie jak tylko sie da :roll:


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Awatar użytkownika
iwona i Car
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 581
Rejestracja: 2008-07-07, 04:12
Lokalizacja: Down Under

Post autor: iwona i Car »

:-D hm..... dzieci sa glodne :-( ale to oczywiscie rodzicow wina !
- dobrze Cie Danusiu zrozumialam ? po co ja glupia pomagam takim :idea:
wypadki samochodowe ? to po co wsiadaja w samochod niech chodza pieszo :roll:
poniewaz ja nie powinnam wypowiadac sie na temat powodzi ;-) ,bo jak moge wiedziec kogo woda zalala ?
wyslalam Danusiu Twoj cytat, dlaczego sa pozalewani ludzie i tak ich wielu, do meza,
ktory jest naocznym swiadkiem KOGO woda zalala :-( :-( :-( I CZY TO ICH WINA ?
:cry: :cry: :cry: czy przepisy pozwalaly tam budowac domy , czy bloki ?
jezeli potwierdzi ,ze to ich nieodpowiedzialnosc - odemnie pomocy nie dostana !

A tak na zakonczenie podsumowanie , moze ktos wnioski wyciagnie :

"Ponieważ współczucie w stosunku do zwierząt jest tak nierozerwalnie związane
z dobrocią charakteru,
można zaufać poglądowi,
że jeśli ktoś jest okrutny wobec zwierząt, to nie może to być dobry człowiek"

Arthur Schopenhauer (filozof niemiecki, 1788-1860)


Pozdrawiam Iwona :-)
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

:-D Iwonka......no przeciez nic nie mam do Ciebie personalnie :-D ,wrecz odwrotnie,bo Cie lubie za wiele rzeczy.....jednak polityka.......... :-/
Co do tego gdzie kogo zalalo....tez nie bedziemy sie wypowiadac....bo przeciez nie rozlozymy parasola nad Polska,by powstrzymac te ulewy,tak samo jak Ty nie zdmuchniesz pozarów jakie nawiedzaja Australie...jedno tragedia i drugie...
To,ze zurbanizowane zostały tereny zalewowe....to tez nie działo sie od wczoraj...i trudno tutaj obwiniac rząd,bo zgode na to wydawali ludzie duzo,duzo nizej....choc powinni za to odpowiadac personalnie.Sami ludzie...błagaja i klekaja,bo chca domek nad rzeczka....potem jakas koperta i zgoda jest :mrgreen:
Potem jak zalewa to znowu draka,bo trzeba rzeki regulowac.....u nas nic to nie dało,bo pomimo 4metrów wysokosci i tak woda wylała i tak domy,które miały byc bezpieczne zostaly zalane :-( I niestety ta rzeczka przepływajaca przez moja wies kiedys lagodnie rozlewala sie na pobliskie pola,teraz pedzi z wsciekłoscia i wielkim impetem wpadajac do Olzy zasilajac ja w o wiele wieksza ilosc wody niz kiedys ,kiedy nie bylo regulacji i tak ta fala idzie dalej i dalej,zbierajac po drodze wiele takich rzeczek jak ta "moja".Ja 2 dni temu ogladalam na wlasne oczy,kiedy u nas drugi raz wszystko wylalo,jak polski brzeg nieuregulowany....chcialo by sie powiedziec ,ze nieuregulowany przez ten paskudny rzad :mrgreen: wylal lagodnie i spokojnie,natomiast przeciwlegly-czeski,który jest pieknie,solidnie uregulowany rwał sie jak kawalek papieru wyrywajac cale umocnienia z kawalami gruntu,pozostawiajac wyrwy i leje jak po bombie.
I tak błedne kolo sie zamyka....małe rzeczki regulowane pompuja do wielkich rzek niesamowita ilosc wody,potem buduje sie wały,które i tak tego nie wytrzymuja....oczywiscie ,ze w tej sytuacji mamy za malo zbiorników retencyjnych,których pewnie maja wiecej Czesi i Slowacy,którzy w razie zagrozenia i tak spuszcza z nich wode jak było w roku 97 i to znowu nas zaleje bo jestesmy na "koncu",czyli ujsciu rzek.
I stane tutaj w "obronie" rzek.....no gdzie one maja sie rozlac?
A czyja wina,ze gory,na które ludzie jeszcze nie dawno chodzili na wycieczki spłyneły na ich domy :-( tez rządu?
I czy winą rzadu jest tez to,ze wiekszosc domów jest nieubezpieczona?
Poza tym ...jak powódz z roku 97 zalała osiedla w miastach,czy tereny "wolne",to teraz stoja tam nowe osiedla i nowe domy...znowu powrót do pytania..kto na to pozwolil i kto miał ochote tam zamieszkac? :roll:

Dlatego wlasnie zdenerwowało mnie Twoje obwinianie poszczególnych osób siedzacych na wygodnych stołkach tam na samej gorze :mrgreen: ,choc juz raz zaznaczylam,ze tez widze ich niekompetencje i bledy i.... i ....i.... i........i tez wiele sie mi nie podoba.....
I wybacz,ale dalej podtrzymuje swoje zdanie,ze jestem na DUZE NIE,by polonia glosowała(nie bierz tego do siebie),bo jakim prawem o naszych losach,losach moich,mojej rodziny i wszystkich Polaków mieszkajacych tutaj,w naszej,polskiej rzeczywistosci maja decydowac,czy przykładac palec ludzie,którzy ostatni raz byli w Polsce 10 ,20,50 lat temu?????????????Którzy nawet juz mysla w obcym,nie polskim jezyku???????????????Którzy nie znaja najprawdziwszej prawdy?????
Ostatnio zmieniony 2010-06-05, 07:16 przez danuta, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ