Co się liczy na wystawie?

Wyniki i relacje foto z wystaw

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

ale..czy ja pislalam o tym psie co sa pretensje????????? :shock:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

nie ma psów idealnych, są tylko bardziej lub mniej zgodne ze wzorcem. każdy właściciel najlepiej zna zalety i wady swoich psów.

slawik na wystawy warto czasem pojechać. poznasz osobiście forumowiczów oraz innych właścicieli leonów. do wystaw podchodź z uśmiechem. medale i miejsca są ważne ale nie mogą być najważniejsze. cenniejsze jest poznanie innych leonów, możliwość rozmowy z właścicielami oraz przyjaźnie na wystawach zawarte :tjump:


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

Wroc_Luna pisze:nie ma psów idealnych, są tylko bardziej lub mniej zgodne ze wzorcem. każdy właściciel najlepiej zna zalety i wady swoich psów.

slawik na wystawy warto czasem pojechać. poznasz osobiście forumowiczów oraz innych właścicieli leonów. do wystaw podchodź z uśmiechem. medale i miejsca są ważne ale nie mogą być najważniejsze. cenniejsze jest poznanie innych leonów, możliwość rozmowy z właścicielami oraz przyjaźnie na wystawach zawarte :tjump:
:aplaus: swieta prawda ;-)


Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Gdyby jeszcze ta uroda była najistotniejsza :roll:
Uwielbiam cieszyć oczy wybitnymi Leosiowymi egzemparzami, bo takie się trafiają. Uważam, że to błąd nie pokazywać takich ładnych psów, bo nie daje się szansy na użycie ich genów w hodowli. Mój punkt widzenia na sprawę zdobywania uprawnień reproduktora jest taki:
Mam psa rodowodowego i mogłabym zrobić mu papiery reproduktora. Po co ? Żeby oczekiwac propozycji krycia. Ale mój Al prawdopodobnie nigdy takich uprawnień nie zdobędzie nie dlatego, że jest brzydki i nie ma na to szans lub czegoś mu brakuje. Uważam, że jest już wystarczająco duzo reproduktorów w Polsce z podobnym rodowodem. Niektóre równie udane inne o wiele ładniejsze. Więc po co ?
Mój pies jest dla mnie najpiękniejszy nie ze wzgledu na urodę ale na charakter. Żaden z najpiękniejszych psów nie będzie nigdy moim Alem i to jest jego największy atut.
To, że mój pies może być eksterierowo gorszy od innych nie oznacza, że mam ziać z tego powodu nienawiścią i wytykać innym włascicielom wady ich psów. Niestety każdy pies jakieś tam wady ma. Wszelkie problemy i utarczki rodzą się z głupich ambicji właścicieli, bo psy nie oglądają się codziennie w lustrze.

Popieram Wroc Lunę. Wystawy to przede wszystkim okazja do poznawania ludzi i do wyrobienia sobie opinii na temat co podoba mi się w rasie. Można wyłapać różnice pomiędzy przedstawicielami rasy. Wybrać sobie swojego " czarnego konia" i kibicować mu za każdym razem gdy się gdzieś na ringu pokazuje _04_ To okazja do zarażenia się sprawami hodowli, zdobywania informacji na temat pochodzenia psów. Może się też przypadkiem okazać, że to nasz przyjaciel jest wybitny eksterierowo.
Osobiście nie trawię ludzi, którzy podchodzą do wystaw zbyt ambicjonalnie. Pies nie jest ze mną po to, żeby tylko wygrywał. Od najlepszego przyjaciela nie wymaga się, żeby zawsze był najpiekniejszy.
Uważam, że testy psychiczne powinni przechodzić właściciele psów zanim zaczna brać udział w wystawach. Bo potem taki wirus którego chore ambicje zjadają czyta po cichu forum. Jak znajdzie swoją dziurę w całym dopisuje do tego jakąś historię, podzwoni, podpuści nieświadomą właścicielkę ślicznego, ututułowanego psa, że na tym forum odbierają psu jego niewątpliwą urodę.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

o i dlatego ja sie ciesze ze moja abi tam mieszka :oops: najlepszy domek dla leona _04_


[you] zycze Ci milego dnia:)))
sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

A ja jezdze na wystawy dlatego, ze tam mozna zjesc bigos :mrgreen:
Pingwin woli szaszlyk.


Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

ania3miasto pisze:Osobiście nie trawię ludzi, którzy podchodzą do wystaw zbyt ambicjonalnie.
To mi nie grozi :-D jestem chorobliwie pozbawiony ambicji.
Ładnie napisałaś - podpisuję się pod tym. O wystawy pytałem, bo tak mnie jakoś naszło, że nawet nie czy mój kudłacz odpowiada tym całym wzorcom czy też. Oczywiście mam to dość głęboko, ale z czystej ciekawości może kiedyś pojadę się przekonać. Może się spotkam tam z kimś z forum :lol:


Sławek i Leo vel Satir
Jola+leony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1096
Rejestracja: 2008-07-04, 21:32
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Jola+leony »

sava pisze:A ja jezdze na wystawy dlatego, ze tam mozna zjesc bigos :mrgreen:
Pingwin woli szaszlyk.
:aplaus: i napic sie piwa w milym towarzystwie.


Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

ostatnio robią też kromki z mięskiem i z ogórkiem i też są pyszne :-P


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

ania3miasto pisze:ostatnio robią też kromki z mięskiem i z ogórkiem i też są pyszne :-P
ale za duze te kromki :mrgreen:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
andante
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 332
Rejestracja: 2009-11-14, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: andante »

ania3miasto pisze:Osobiście nie trawię ludzi, którzy podchodzą do wystaw zbyt ambicjonalnie. Pies nie jest ze mną po to, żeby tylko wygrywał. Od najlepszego przyjaciela nie wymaga się, żeby zawsze był najpiekniejszy
:oklask: :oklask: :oklask: :yes: :yes: :yes: Jak dobrze, że między właścicielami leonków 99% to ludzie NORMALNI a nie maniacy chorobliwie ambicjonalnie traktujący swoją psią pasję. Pisałem do Wroc_Luna, po wystawie w poznaniu kiedy to BJ. zrobił na mnie miłe wrażenie.( to malo powiedziane), że właściciel BJ. jest największym wygranym(bez względu na to jakie zajął miejsce) bo ma wspaniałego psa i przyjaciela. Wygrana na wystawie to jak wiśienka na torcie. Fajnie, że jest ale nie zmienia walorów smakowych tortu. Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów. Miłego dnia a leonkom godzin najczulszych pieszczot. _03_ :mrgreen:


Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

:-D wisienka na torcie -fajne okreslenie :-D ja juz troche wystawiam swoje psy i powiem tak-nie brzydna jak przegrywaja a od wygranych nie pieknieja :lol: sa moje i to najwazniejsze :mrgreen:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
andante
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 332
Rejestracja: 2009-11-14, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: andante »

gingerheaven pisze:powiem tak-nie brzydna jak przegrywaja a od wygranych nie pieknieja sa moje i to najwazniejsze
I to jest sedno sprawy, tak mi się wydaje. :aplaus: _03_


Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

...profesjonalny handling
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
nieco spokojniej - dwa psy w zgranym inochodzie
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-05-01, 21:51 przez abrus, łącznie zmieniany 3 razy.


Awatar użytkownika
arselina
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1155
Rejestracja: 2008-08-12, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: arselina »

Mistrzostwo świata dla Archisi :tjump: A u ciebie jakaś nowa metoda " trzymania za język ( ostatnie zdjęcie) ;-) :haha:


ARSELINA
ODPOWIEDZ