leony bezpapierowe

Leonbergery w potrzebie

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

Ale co Beaty zrobiła w tej kwesti?Nas krytykuje??????A moze ma pomysl....jest nauczycielka.....czy zorganizowała w swojej szkole pogadanke na temat bezsensownego rozmnazania?Sterylizacji?Spotkanie z wetem,wyjscie do azylu?



Moze najpierw zaczniemy od takich malutkich cegiełek na rzecz psów?Mój syn zorganizował w swojej szkole (gimnazjum) pogadanke na temat własnie bezdomnosci psów,na temat rozmnazania,na temat sterylizacji.Dyrekcja przystala na to chetnie,dzieci zainteresowane,wet pomógl,zostaly rozdane "talony" na znizke zabiegów sterylizacji,w szkole zaczał sie ruch-gazetki,ogłoszenia...............echhh............


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Kokony ja już kiedys pokazywałam jaki można by plakat zrobić -
mi się ten spodobał, i do mnie trafił.
Może gdyby tam były pieski? Jak myślicie?

Obrazek
kliknij aby powiększyć

:-|


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

Znam ten plakat :cry: taki,tylko z psami jest u mojego weta :cry:


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Nie wiedziałam dauta, ze jest juz taki. Ale, sądze, że dla ludzi, dla których pies nie jest tylko psem, ale członkiem rodziny, wzruszą się przy takim plakacie. Wg mnie jest mocny. A jak reszta uważa? Jakieś pomysły?
Jak by się umieściło zdjęcia pięknych słodkich kuleczek z przyczną śmierci :-( To ludzie by się tak nie spieszyli do rozmnażania..
Ostatnio zmieniony 2009-01-20, 21:32 przez SiL, łącznie zmieniany 1 raz.


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

SiL pisze:Nie wiedziałam dauta, ze jest juz taki. Ale, sądze, że dla ludzi, dla których pies nie jest tylko psem, ale członkiem rodziny, wzruszą się przy takim plakacie. Wg mnie jest mocny. A jak reszta uważa? Jakieś pomysły?
Jak by się umieściło zdjęcia pięknych słodkich kuleczek z przyczną śmierci :-( To ludzie by się tak nie spieszyli do rozmnażania..
myslisz??? :-(
tylko czy ktos sie zatrzyma,przeczyta i przede wszystkim pomysli,ze jego to tez dotyczy :cry:
ale kazdy pomysł jest dobry,byle skuteczny
Ja kłade na młodziez-wbrew pozorom jest uczuciowa i to czesto ona ma wpływ na zwierzaki ze swojego domu,moze efekt nie bedzie zaraz,ale chocby pare.... :cry:


kokony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 740
Rejestracja: 2008-05-13, 16:58

Post autor: kokony »

danuta pisze:Ale co Beaty zrobiła w tej kwesti?Nas krytykuje??????A moze ma pomysl....jest nauczycielka.....czy zorganizowała w swojej szkole pogadanke na temat bezsensownego rozmnazania?Sterylizacji?Spotkanie z wetem,wyjscie do azylu?

Moze najpierw zaczniemy od takich malutkich cegiełek na rzecz psów?Mój syn zorganizował w swojej szkole (gimnazjum) pogadanke na temat własnie bezdomnosci psów,na temat rozmnazania,na temat sterylizacji.Dyrekcja przystala na to chetnie,dzieci zainteresowane,wet pomógl,zostaly rozdane "talony" na znizke zabiegów sterylizacji,w szkole zaczał sie ruch-gazetki,ogłoszenia...............echhh............
Proszę o nieunoszenie się ;-)
Chodzi o sensowny apel Beaty, a nie o to, jak się z tym czujemy. Każdy ma do zrobienia swoją działkę i rozliczanie innych nic nie da oprócz pyskówki.

Co do cegiełek, to się zgadzam w pełnej rozciągłości :-) A syna masz superoskiego i należy mu się pomnik i medal - masz z kogo być dumna - zazdroszczę :-)


kokony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 740
Rejestracja: 2008-05-13, 16:58

Post autor: kokony »

danuta pisze:
SiL pisze:Nie wiedziałam dauta, ze jest juz taki. Ale, sądze, że dla ludzi, dla których pies nie jest tylko psem, ale członkiem rodziny, wzruszą się przy takim plakacie. Wg mnie jest mocny. A jak reszta uważa? Jakieś pomysły?
Jak by się umieściło zdjęcia pięknych słodkich kuleczek z przyczną śmierci :-( To ludzie by się tak nie spieszyli do rozmnażania..
myslisz??? :-(
tylko czy ktos sie zatrzyma,przeczyta i przede wszystkim pomysli,ze jego to tez dotyczy :cry:
ale kazdy pomysł jest dobry,byle skuteczny
Ja kłade na młodziez-wbrew pozorom jest uczuciowa i to czesto ona ma wpływ na zwierzaki ze swojego domu,moze efekt nie bedzie zaraz,ale chocby pare.... :cry:
Ja uważam, że młodzi OK i jak najbardziej, ale mam taką wizję, żeby zrobić coś na prawdę dużego. Taką kampanię, o której się mówi.

Plakacik jest mocny i dobry, ale za długi... Tzn. np na billboardzie jak taki dasz, to nikt nic nie skuma. 3 słowa i jeden obrazek wymowny. To ideał :mrgreen:


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

kokony pisze: A syna masz superoskiego i należy mu się pomnik i medal - masz z kogo być dumna - zazdroszczę :-)
:evil: tiaaa-nie zawsze ;-)


alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

chyba się troszkę nierozumiemy :
cytat:
jeżeli zaś znajdą się ludzie, którzy wyłożą za nie po 9 stów i zrobią to z pełną świadomością tego, co się dzieje w schroniskach, bo tak chcą i już to co? (nieczuli, wyrachowani)
jeżeli są to ludzie- nie przyszli rozmnażacze, którzy chcą psa mieć do kochania i stróżowania to co? (źli)

Tak dla mnie źli :evil: prawo mówi że niewiedza nie zwalnia z obowiązku przestrzegania go !!!! Do mnie to niedociera że nie pomyślałem ,nie siedziałem w temacie..... jeżeli tak jeśli się nie wgłębiłeś się w temat to ktoś podszedł do zakupu psa jak zabawki..niestety ..
cytat:
podpisy zebrać- na wystawy jeździcie tam może by było możliwe do zdobycia te 100 tyś

może w szkole łatwiej jak codziennie po 200 twarzy niech każda ta twarz się raz podpisze

I teraz pytanie chcę pomagać to po co ten pies za trzy stówki ???? :cry: Przydałyby się na inne biedy a psiaka podobnego można było znaleźć też na gratce którą tak wnikliwie niby wszyscy czytają.....ale ten za trzy stówki była naszą ZACHCIANKĄ I CZYMŚ CO CHCIAŁEM POSIADAĆ A W ROZSĄDNEJ CENNIE młodzi by kupili pewnie że tak kupili by, a młodzi chłopacy najchętniej rasy bojowe i czyż to nie pycha?????? i mimo tej świadomość posiadania psa dla zachcianki i dumy czy budzenia strachu trak łatwo ci przychodzi stwierdzenie" czy oni źli"


Mało robimy ...może i tak zawsze można więcej , a że takie umowy . no cóż nikt by nie chciał swojego wnuka w schronisku spotakać dziwne?????? Dziwne jest dla mnie jak można dać zarobić ludzią którzy psy traktuja jak osły sr.... złotymi dukatami


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

A cos duzego???Czemu nie??Jednak przygotowanie takiego czegos trwa....dlatego pisze o tych malutkich rzeczach na rzecz zwierzat,bo jesli przez taka pogadanke w jakiejs szkole tylko 5 zwierzat przestanie byc rozmnazanych,badz inni zastanowia sie,czy wogóle kupic zwierzaka by moc dac mu wystarczajaco duzo opieki,to dla mnie sukces!!!!!!!!!!!I jesli w takiej miescinie jak moja jest 10 szkól(a jest wiecej)i z kazdej szkoły przemysli sobie ta sprawe 5 osób,to juz 50 zwierzat,czyli w nastepnym roku o 300 młodych mniej(bo liczy sie srednia 6 szczeniat) a to MNOSTWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Beaty
nowy forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 2008-09-24, 18:23
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Beaty »

...
Ostatnio zmieniony 2009-01-26, 14:12 przez Beaty, łącznie zmieniany 1 raz.


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

;-) I czasem maałymi kroczkami zajdzie sie dalej ni jednym wielkim skokiem,ale próbowac trzeba :-D


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

Beaty pisze: widzę tego efekty, u nas nie ma psów wałęsających się, wszystkie są wyłapywane i lokowane w schroniskach, a płacą za to gminy, za utrzymanie psów również, gorzej jest natomiast z kotami...
przerazasz mnie,jesli cie cieszy,ze psy sa wyłapane i siedza w azylu :shock: a wiesz jak sie maja w azylu????????????sorry,nie mam słów


Beaty
nowy forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 2008-09-24, 18:23
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Beaty »

..
Ostatnio zmieniony 2009-01-26, 14:12 przez Beaty, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

znowu sie wywiazala dyskusja dosc nieprzyjemna .A bylo juz troche jak zapobiegac-hodowcy podpisujcie umowy -ten miot za 900 zl jest po psie z papierami :-? .To moze taki pierwszy krok zeby cos zrobic -jakby kazdy hodowca wymagal to moze by mniej psow trafialo do pseudohodowli.Moja corka przy okazji naszego miotu C poklocila sie z jedyna przyjaciolka z klasy -bo tamta powiedziala ze tez beda mieli szczeniaki -po kundlicy.....(teraz sie nienawidza i tyle z tej dyskusji wyszlo)no i edukacje powinno sie zaczac wsrod wetow :evil: bo nadal jest takich pelno co zalecaja ciaze dla zdrowia :evil: i wsrod nabywcow szczeniat-w hodowli....To dopiero wierzcholek gory lodowej ale wystarczy ze kazdy sie postara cos zrobic na swoj sposob i odwiedzie choc jedna osobe od rozmnozenia suki-i juz bedzie efekt.....


[you] zycze Ci milego dnia:)))
ODPOWIEDZ