leony bezpapierowe

Leonbergery w potrzebie

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

Betay a czy to tajemnicą jest dlaczego pokasowałaś swoje posty na FM ?????????? W temacie kiedy przedstawiałaś się razem z swoją pupilką z oleśnicy . Wybacz, ale twój post jakoś do mnie nie przemawia.... Pamiętam dobrze tamtą dyskusję... i widzę , że nadal do ciebie żadne argumęty nie trafiają a twój post odbieram w stylu my będziemy kupować bo to nie takie złe, a wy i tak nie pomagacie :evil: tylko mielecie jęzorem zróbcie coś a nie rzucajcie się na ludzi . Pamiętam jak pisałaś , że kupiłaś bo co by się stało z tym pieskiem trafiłby do schroniska i co ???? Czekają następne po 900 zł ale trzeba szybko rezerwować. Niestey przykre ale prawdziwe.


alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

Daligala ale widzisz, że ludzie nie chcą psów obarczonych takimi umowami :evil: że łatwiej i przyjemniej bez umowy I BEZ PAPIERA i na końcu może wyniknie, że te umowy przyczyniają się do kupowania i rozmnażANIA BEZPAIEROWCÓW :shock:


Beaty
nowy forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 2008-09-24, 18:23
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Beaty »

...
Ostatnio zmieniony 2009-01-26, 14:13 przez Beaty, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

alvaro pisze:Daligala ale widzisz, że ludzie nie chcą psów obarczonych takimi umowami :evil: że łatwiej i przyjemniej bez umowy I BEZ PAPIERA i na końcu może wyniknie, że te umowy przyczyniają się do kupowania i rozmnażANIA BEZPAIEROWCÓW :shock:
hm....jesli by kazdy hodowca tego wymagal to w krotkim czasie leony po psach z metryka to bylaby historia -przypominalyby coraz mniej leony te bez papierowe ....To jest zamkniete kolo ale to hodowcow powinno obchodzic co sie dzieje z ich szczenietami ,dokad ida i powinni uswiadamiac-juz w chwili zakupu.To co lepiej nie podpisywac umowy ,niech kupuja i rozmnazaja??A potem hodowca ma szczeniaki po swoich szczeniakach wyciagac ze schroniska???ja rozumiem o co Ci chodzi-ktos nie kupi u hodowcy z papierem bo go zrazi umowa,tylko ze na razie to pojdzie do innego hodowcy i potem rozmnozy -bo skoro go taka umowa przeraza to jest cos juz nie halo jak dla mnie :-? ale masz racje-nadal mam psa na sprzedaz miedzy innymi dzieki temu-ale nie tylko bo byly osoby ktore byly gotowe ta umowe podpisac,tylko mi nadal cos nie pasowalo i tyle :-? .
Sama pomoc bezdomnym psom ktora Ty udzielasz i chwala ci za to-tez duzo nie pomaga ,sa sterylki i adopcje a rozmnazacze dalej swoje robia -co nie znaczy ze masz zaprzestac,bron boze,sama po przeprowadzce chce tez pomagac jesli bede mogla !!! ale w obecnym prawie nic wiecej nie zrobimy-weci powinni odwodzic od rozmnazania suk bez papierow-mysle ze to najwieksza sila przekazu jaka moze byc ...ja odwiodlam pare osob od rozmnazania suk bez papierow -ale kazda ta osoba twierdzila ze to dla zdrowia bo wet zalecil :evil:
Ostatnio zmieniony 2009-01-20, 22:52 przez gingerheaven, łącznie zmieniany 1 raz.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Beaty pisze:Daga
rozmawiałam na ten temat z kuzynką sędzią i te umowy to pic na wodę bez prawa takiego jak na zachodzie- mandat 5 tyś. no może więcej..
:lol: a niech taki delikwent zaplaci taki mandat to nie sadzisz ze mu sie odechce? :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

To była ironia ocyzwiście że ja popieram twoje umowy ale jak wida beaty nie...


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

alvaro pisze:To była ironia ocyzwiście że ja popieram twoje umowy ale jak wida beaty nie...
wiem-napisalam aby inni zrozumieli :oops: ;-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

Popieram umowy i podpisuje je na te kundle i mix i ludzie podpisują ,czytają i działa!!!!!! Więc uważam że jest to jeden z wielu środków do zapobiegania pseudochodowli nich każdy hodowca zrobi choć tyle ...A co do pedagogów to jestem zrażona bo mam za rodziców i całe życie robie im na bakier błędy też robie im na bakier :-P


Beaty
nowy forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 2008-09-24, 18:23
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Beaty »

..
Ostatnio zmieniony 2009-01-26, 14:13 przez Beaty, łącznie zmieniany 1 raz.


alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

A mandat powinien być za rozmnażanie bez rodowodu!!!!!!!!!!!!!!!!!!! odechaciało by się leserom i zresztą za kupowanie też bym dała a już w szczególności ras bojowych :evil:
A narazie robie tyle co mogę i niepozwolę aby ktoś kto świadomie kupił psa bez rodowodu i dal zysk tym, tym... mnie potępiał i sugerował bóg wie co :-/


alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

Pusię jak najbardziej przecież ona niewinna twojego zadufania i niewiedzy :mrgreen:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

alvaro pisze:Popieram umowy i podpisuje je na te kundle i mix i ludzie podpisują ,czytają i działa!!!!!! Więc uważam że jest to jeden z wielu środków do zapobiegania pseudochodowli nich każdy hodowca zrobi choć tyle ...A co do pedagogów to jestem zrażona bo mam za rodziców i całe życie robie im na bakier błędy też robie im na bakier :-P
ja wiem ile robisz i jak napisalam-super .Mam nadzieje ze za jakis czas moge sie wlaczyc do pomocy ,choc bede mieszkac na takim zadupiu ze sam transport psa to bedzie problem ale moze wschodnio pomorskie ja wspomoge -wazne ze bede miala juz warunki,nie kazdy ma tak super przyjacielskiego psa,moj jest terytorialista z czym nigdy sie nie krylam :-? .Ale pomoc bezdomnym bidom i sterylka to pomoc nadal dorazna -tyle ze przy tym sie edukuje niektorych potencjalnych ludzi co chca adoptowac psa,potem moze oni kogos nawroca...


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

alvaro pisze:A mandat powinien być za rozmnażanie bez rodowodu!!!!!!!!!!!!!!!!!!! odechaciało by się leserom i zresztą za kupowanie też bym dała a już w szczególności ras bojowych :evil:
A narazie robie tyle co mogę i niepozwolę aby ktoś kto świadomie kupił psa bez rodowodu i dal zysk tym, tym... mnie potępiał i sugerował bóg wie co :-/
Alvaro-jak kupowalam swojego pierwszego rasowego psa -Dalego (wczesniej byly kundle,nigdy nie kupilam psa zadnego,moi rodzice kupili spaniela bez metryki jak mialam 7 lat-zyl 3 tygodnie,padl na parwo -w ksiazeczce mial wszystkie szczepienia wbite :-? )...to byla walka z moim tz o psa z papierami-on chcial bez :shock: Anglik-niby narod z "kultura kynologiczna".....nie chcielismy wystawiac ,nie myslelismy o hodowli-ja chcialam psa z rodowodem on sie ze mna zaciekla klocil ze po co (a nie brakowalo nam pieniedzy) ....ludzie czesto kupuja naprawde z niewiedzy -moze wlasnie edukacja juz w szkole by cos pomogla ,ale jakas rozsadna -ze rasowy=rodowodowy ale tez jest cale mnostwo przyjaciol na 4 nogach w schroniskach


[you] zycze Ci milego dnia:)))
alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

Zrobi choć tyle nie miałam na mysli przyjmowanie kundli a podpisywanie umów na swoje pociechy :mrgreen: To i tak już wiele. :eyebrow:


alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

gingerheaven pisze:
alvaro pisze:A mandat powinien być za rozmnażanie bez rodowodu!!!!!!!!!!!!!!!!!!! odechaciało by się leserom i zresztą za kupowanie też bym dała a już w szczególności ras bojowych :evil:
A narazie robie tyle co mogę i niepozwolę aby ktoś kto świadomie kupił psa bez rodowodu i dal zysk tym, tym... mnie potępiał i sugerował bóg wie co :-/
Alvaro-jak kupowalam swojego pierwszego rasowego psa -Dalego (wczesniej byly kundle,nigdy nie kupilam psa zadnego,moi rodzice kupili spaniela bez metryki jak mialam 7 lat-zyl 3 tygodnie,padl na parwo -w ksiazeczce mial wszystkie szczepienia wbite :-? )...to byla walka z moim tz o psa z papierami-on chcial bez :shock: Anglik-niby narod z "kultura kynologiczna".....nie chcielismy wystawiac ,nie myslelismy o hodowli-ja chcialam psa z rodowodem on sie ze mna zaciekla klocil ze po co (a nie brakowalo nam pieniedzy) ....ludzie czesto kupuja naprawde z niewiedzy -moze wlasnie edukacja juz w szkole by cos pomogla ,ale jakas rozsadna -ze rasowy=rodowodowy ale tez jest cale mnostwo przyjaciol na 4 nogach w schroniskach
Z niewiedzy jak z niewiedzy ale pmięć do słów mam nasza oto współrozmówczyni deklarował, że kupiła bo się bała że do schroniska trafi bo była tam wolontariszką i widziała jak psy tam zyją niestety dziś posty już skasowane ...... ale dziś się dowiadujemy ,że w schronisku jest fajnie :-?


ODPOWIEDZ