CACIB Rzeszów , 13-14.02.2010r.

Moderator: Wroc_Luna

Jola+leony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1096
Rejestracja: 2008-07-04, 21:32
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Jola+leony »

Gratulacje :oklask: :oklask: :oklask:


Miron
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 2008-11-17, 11:36
Lokalizacja: Czudec/Rzeszów

Post autor: Miron »

Gratuluje i do zobaczenia za rok.


Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

GRATULUJEMY i pozdrawiamy wszystkich _03_


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Nika
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 453
Rejestracja: 2009-03-28, 00:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Nika »

Gratulacje dla wszystkich :oklask: :oklask: :oklask:


Pozdrawiam Ola :)
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

:oklask: :yes: :tjump:


McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

Gratulacje dla forumowych leośków i ich właścicieli :)

Barry tym razem dosk.3, ale w stawce mocnych psów -Baldur, Caruso, gdzie każdy z nich mógł być równoczesnie i 1 i 2 i 3 i naprawde nie wiedziałam jak sędzia sobie poradzi z uplasowaniem na lokatach tak pieknych trzech psów, wypadlo tym razem tak, innym razem może wypaść zupełnie na odwrót :) Gratulacje :)
Wstawiam fotkę Barrysia przygotowanego i ustawionego tu przez Agnieszkę:

Obrazek
Jednak wystawiał go wujek.

Ponieważ w oba dni sekretarzowałam, nastepnego dnia Aga wystawiła mi także Arniego na ringu, wywalczyli CWC,CACIB, BOB.
Obrazek
W konkurencjach finałowych Arniego pokazał utytułowany młody prezenter Mateusz Legieta, wypadło bardzo profesjonalnie. Dziekuję wam kochani :)

Wystawa ogółem na +, miałam okazję porozmawiać z norweską sędziną Moną K.Selbach która 20 lat zajmowała się hodowlą spanieli tybetańskich i dzieki tej rozmowie zdobyłam cenną wiedzę, bardzo przydatne doświadczenie. Niestety na ringu musiałam robić za trzy osoby - sekretarza , gospodarza ringu i tłumacza, bo dziewczyna która miała gospodarzowac była kompletnie niewyszkolona, a pan tłumacz nie rozumiał słownictwa kynologicznego i opisy tłumaczyłam sama... w pewnym momencie zniknąl z ringu i już w ogóle zostałam ze wszystkim sama, a ocenianie trwało dalej, na szczęście nie miałam problemów z językiem. Wróciłam do domu kompletnie zmęczona...

Równocześnie "dziękuję" pewnej osobie za wygryzienie mnie z ringu leonbergerów w roli sekretarza ringowego, kompromitujące telefony do mojego oddziału i namawianie innych osób by zrobiły to samo - poprostu żenada. I proszę sobie regulaminy poczytać - bo chyba sędzia i asystent to nie to samo co sekretarz, gospodarz i to, że mój pies był na ringu tego dnia w żaden sposób nie wpłynęłoby na jego ocenę. Założyłam wątek czysto informacyjnie, bo liczyłam na to, że jakoś pomogę, ale widać w tym "światku" takie coś nie istnieje. Uroczyscie oświadczam że wycofuję się z tego g**** i jest to mój ostatni post na forum. Żegnam.
Ostatnio zmieniony 2010-02-15, 19:18 przez McDzik, łącznie zmieniany 1 raz.


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Mc dzik-szczerze mowiac nie wiem o jaka osobe Tobie chodzi,ale moim zdaniem moze lepiej ze nie sekretarzowalas na tym ringu,bo jesli bys jednak byla sekretarzem a Barry by wygral to mogloby wywolac jakies spekulacje -a szanse na wygrana mial bo to piekny pies ;-) .


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

:aplaus: :aplaus: :aplaus: :aplaus: :aplaus:
_kwiatek_ _kwiatek_ _kwiatek_ _kwiatek_ _kwiatek_
...DLA FORUMOWYCH!
:smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

McDzik pisze:i jest to mój ostatni post na forum.
Eeeeee... MAGDA!
Ty jesteś młoda i przepełniona marzeniami o tym, że wszyscy ludzie (i psy) są dobrzy i szlachetni... Jak niewątpliwie pamiętasz pół roku temu też się obraziłem na FORUM, ale - na szczęście - wszystko udało się wytłumaczyć i porozumieć... Życie jest jednym wielkim kompromisem, a czyjąś małostkowość i nienawiść trzeba po prostu omijać z daleka i się z nią pogodzić...
Istnieją też pewne kardynalne zasady:
1. Sędzia oceniający daną rasę nie powinien być hodowcą tejże rasy; tak samo i
2. "Pracownik" ringu nie powinien w jakikolwiek sposób uczestniczyć (by nie móc wpływać) w ocenianiu przedstawiciela rasy przez siebie posiadanej.
Moja przyszła synowa jest sędzią krajowym i - jak na razie - zatrudniają ją tylko jako sekretarza, bądź kierownika ringu, ale jak ognia unika tych ringów, gdzie są goldeny, bo jej rodzice mają takowego wystawowego...
Z drugiej strony sam uczestniczyłem w bardzo prestiżowej wystawie, na której kierowniczką ringu była hodowczyni leosi i z autopsji wiem, że "przedziwnie" wygrały te, które były spokrewnione z jej hodowlą :chmmm: :elektro: Chociaż sędzia wydawał się być dobrym i obiektywnym fachowcem! ...a wyniki były zdumiewające :jaw-dropping:
:smoke:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

embe pisze:1. Sędzia oceniający daną rasę nie powinien być hodowcą tejże rasy
Marek tu sie niestety nie zgodze bo w kazdej rasie najbardziej uznani sedziowie to znani hodowcy danej rasy -ale tacy uznani hodowcy ,jak daleko nie patrzec w leonach Perosino z Wloch (hodowla Berljon)..I moim zdaniem to jest super bo ktoz jak nie hodowca danej rasy zna lepiej rase ??Ale hodowca i zarazem sedzia nie powinien oceniac psow z wlasnej hodowli-jest hodowca grzywaczy chinskich i sedzia (hodowla Germanika o ile pamietam) i na jego stronie pisze takie cos-drogi nabywco ,jestem rowniez sedzia kynologicznym i nie chce oceniac psow z wlasnej hodowli ,wiec prosze uszanuj to i nie zglaszaj psa z mojej hodowli na wystawe gdzie bede sedziowal...i tu wielki szacunek dla tego pana -sedzia moze oceniac psy z wlasnej hodowli nie bedace w jego rekach ...Ja osobiscie znam pana ktory juz niedlugo bedzie sedzia-rowniez leonow.Nie pojade na wystawe gdzie bedzie sedziowal choc sadze ze bedzie fantastycznym sedzia -po pierwsze
nie postawie go w takiej sytuacji choc wiem ze nasza znajomosc by nie wplynela na jego ocene ;-) ,po drugie wlasnie..gdyby jakis moj pies wygral ktos moglby mnie posadzic o uklady :lol: ..
Ostatnio zmieniony 2010-02-16, 12:51 przez gingerheaven, łącznie zmieniany 2 razy.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

McDzik pisze: ........że wycofuję się z tego g**** i jest to mój ostatni post na forum. Żegnam.[/b]
Wybacz,ale skoro nie rozumiesz ,ze jest to conajmniej nieetyczne to słusznie robisz ;-) Wiecej nie bede gadala,bo i po co :mrgreen:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

gingerheaven pisze:Marek tu sie niestety nie zgodze bo w kazdej rasie najbardziej uznani sedziowie to znani hodowcy danej rasy -ale tacy uznani hodowcy ,jak daleko nie patrzec w leonach Perosimo z Wloch (hodowla Berljon)..I moim zdaniem to jest super bo ktoz jak nie hodowca danej rasy zna lepiej rase ??Ale hodowca i zarazem sedzia nie powinien oceniac psow z wlasnej hodowli-jest hodowca grzywaczy chinskich i sedzia (hodowla Germanika o ile pamietam) i na jego stronie pisze takie cos-drogi nabywco ,jestem rowniez sedzia kynologicznym i nie chce oceniac psow z wlasnej hodowli ,wiec prosze uszanuj to i nie zglaszaj psa z mojej hodowli na wystawe gdzie bede sedziowal...i tu wielki szacunek dla tego pana -sedzia moze oceniac psy z wlasnej hodowli nie bedace w jego rekach ...Ja osobiscie znam pana ktory juz niedlugo bedzie sedzia-rowniez leonow.Nie pojade na wystawe gdzie bedzie sedziowal choc sadze ze bedzie fantastycznym sedzia -po pierwsze
nie postawie go w takiej sytuacji choc wiem ze nasza znajomosc by nie wplynela na jego ocene ;-) ,po drugie wlasnie..gdyby jakis moj pies wygral ktos moglby mnie posadzic o uklady :lol: ..
:aplaus: Wyartykułowałaś to, co chciałem wyrazić, ale nie umiałem odpowiednio się wysłowić _kwiatek_
:smoke:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

taak,skad ja to znam :hahah: Tez czesto "zle sie wyslowie" i potem dostaje baty :rotflik: .urok slowa pisanego w necie :mrgreen:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

A nawiazujac do tematu wlasnie sedziowania psow ze swojej hodowli to w zeszlym roku na pewnej wystawie dosc prestizowej za granica pewien hodowca wystawil swojego psa u hodowcy tego psa -otrzymal ocene dobra :-) .
A tu dokladny cytat ze strony hodowli Germanika -moim zdaniem bardzo madry...
Szanowni właściciele psów z przydomkiem Next Germanika
Jestem hodowcą Waszych psów i nie chcę być ich sędzią. Wystawianie psa
u hodowcy jest możliwe w Polsce i nie jest wbrew regulaminowi, ale ja uważam
to za niezręczne i nieetyczne. Jestem także groomerem i nie mogę oceniać psów, które przygotowałem.
Tak mówi regulamin ZKwP.
Proszę, uszanujcie to!
Ostatnio zmieniony 2010-02-15, 23:10 przez gingerheaven, łącznie zmieniany 1 raz.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Miron
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 2008-11-17, 11:36
Lokalizacja: Czudec/Rzeszów

Post autor: Miron »

Sam wiem jak to rożnie jest i słyszy się jak sędziowie oceniają że niby są wystawy ustawiane przez to że pies jest z danej hodowli itp. nie chce pisać jak to jest.
To temat o wystawie i powiem tak że Mój tata wystawiał Mirona i byłem przekonany że Samson wygra bo jest po prostu świetnym psem i nastawienie było takie że będzie taki wynik no.1 Samson no.2 Miron lecz Pani sędzia inaczej zadecydowała, następnie było to że suczka wygrała. Widać że różnie to nie raz może być. Jadąc na tą wystawe traktowaliśmy jako spotkanie nie jako zawody spotykając się każdy był już zwycięzcom a po za tym sami mogliśmy porównać swoje pupile.

P.S Do zobaczenia na następnej wystawie _02_


ODPOWIEDZ