Złośliwiec

tematy dotyczace zachowania,szkolen i problemow behawioralnych

Moderator: Wroc_Luna

kasia i tomek
nowy forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 2009-12-23, 22:50
Lokalizacja: Żary

Złośliwiec

Post autor: kasia i tomek »

Witajcie. Nie wiem czy zaczynac się martwic? Nasz mały leoś ma prawie 10 tyg. Niestety wydaje mi sie ze próbuje nami w domu dyrygowac. Tzn szczeka na wszystkich jakby sie kłócił.
Jak sie nad nim ktos nachyla to zamiast liza, podgryza i nie wazne czy to ręka czy twarz. Boje sie że jak tak dalej bedzie to moze ugrysc kogos z rodziny. Nie daj boze moja 5 letnia córke która dba o niego, bawi sie z nim i go karmi. Nie wiem co o tym myslec?
Boje sie ze nie bedzie miłym i łagadnym psem i kogoś skrzywdzi. A wtedy zastrzelę go bez mrugniecia okiem.


nowy dom nowy piesek
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

niezależnie od zamiarów psa (złośliwy, czy niezłośliwy...) szczeniak w tym wieku zawsze może zrobić dziecku krzywdę - niechcący, ma ząbki jak szpilki i wielkie chęci do łapania nimi wszystkiego dookoła, więc wystarczy szarpniecie i rana gotowa.
Tak artus w wieku 7 tygodni rozdarł ucho mojej mamie, leżała na kanapie, a artus chciał złapać sobie włosy, podskoczył - niechcący chwycił ucho, po czym opadł na podłogę, tyle, że nie zdążył ucha puścić


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

a jesteście pewni, że on próbuje rządzić, a nie domaga się zabawy?


kasia i tomek
nowy forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 2009-12-23, 22:50
Lokalizacja: Żary

Post autor: kasia i tomek »

Wydaje mi sie że próbuje rządzi. jak go wyganiamy z pokoju do którego nie ma wstepu to szczka na nas siedząc przed tym pokojem. Mam taka mądrą ksiązke którą czytam. Może mi coś pomoże. Ale niepokoje się o niego, naprawdę. :cryluch:


nowy dom nowy piesek
SISQO
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 435
Rejestracja: 2009-09-01, 21:32
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: SISQO »

kasia i tomek pisze:A wtedy zastrzelę go bez mrugniecia okiem.
:froze: :diablic: Nie wiem,czy to są jakieś jaja,czy piszecie poważnie ???! Przecież to jest 10 tyg. szczeniak !!!!! To dzieciak,dla którego podgryzanie i szczekanie to zabawa i forma komunikacji z wami ! Czego oczekiwaliście...że na zawołanie będzie przybiegał do nogi,cały dzień spał i budził na załatwienie swoich potrzeb (pewnie też od początku na dworze) ???? Tez mam 12 tyg. szczeniaka i nie zamieniłabym go na żadnego innego !! Też nas podgryza i droczy się z nami...szczeka,kiedy czegoś jemu zabraniamy...pewnie,że chce postawić na swoim,bo jest inteligentny i próbuje nas na ile może sobie pozwolić. Mamy 20 miesięcznego synka i 12 tyd pies potrafi odróżnić,ze to jest słabsza istotka-jest w stosunku do niego delikatniejszy,ale trzeba pilnować by podczas zabawy nie zrobił synkowi krzywdy,bo przeciez nadal sam jest "dzieckiem". Dziecko też nie może traktowac psa jak maskotkę,której można powykrecać łapki i wszystko będzie ok. Poświęcajcie psu więcej czasu na zabawy...trzeba dużo chwalić,a nie karać...nie tędy droga ! Jeżeli juz na samym początku popełnicie błedy,to nie zdziwcie się pózniej,ze pies będzie miał skrzywiona psychikę !!! Weżcie też pod uwagę,że mimo zabawek,to i tak pewnie podgryzie w domu jakiś mebel itp. I co wtedy zrobicie ??? Kolejne rozczarowanie ? Będzie trzeba go powiesić,czy oddać ???? Jestem w szoku :owow: :nobrow:


POZDRAWIAM...BEATA
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

to, że szczeka, może być zwyczajnie wyrażaniem niezadowolenia z sytuacji, w jakiej się znalazł, a nie że chce przejąć władzę nad ludzkimi domownikami. Moja sucz wyje, gdy zostaje sama, a ma już 2 lata i nie stanowi żadnego zagrożenia dla ludzi, po prostu jest rozpieszczona i musi mieć do towarzystwa kogokolwiek.
A jak jest przy misce, jak się zachowuje, gdy ma jedzenie?


SISQO
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 435
Rejestracja: 2009-09-01, 21:32
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: SISQO »

kasia i tomek pisze:jak go wyganiamy z pokoju do którego nie ma wstepu to szczka na nas siedząc przed tym pokojem
Nasz robi dokładnie to samo. Próbuje nas...szczekaniem chce osiągnąć swój cel. Póżniej troszkę piszczy,a ostatnio wskakuje(ciężko,ale udaje mu się) na klamke i otwiera sobie drzwi. 'Pokłóci" się z wami,ale musi się uczyć i wiedzieć co mozea czego nie. Dziecka nigdy nie zostawiajcie sam na sam,bo jego kiełki potrafią dużo...dało się to odczuć na własnej skórze.


POZDRAWIAM...BEATA
Awatar użytkownika
Elżbieta
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 291
Rejestracja: 2009-01-03, 16:58
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Elżbieta »

kasia i tomek pisze:A wtedy zastrzelę go bez mrugniecia okiem
jak można napisać coś takiego??? :shock:


Ela,Waldi,Balou Psia Psota,Boba i Łando Pałucki Przejar
kasia i tomek
nowy forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 2009-12-23, 22:50
Lokalizacja: Żary

Post autor: kasia i tomek »

Przecież wiadomo że z tym strzelaniem to zartowałem. Ale nie miałem jeszcze leona i nie wiem jak one sie zachowują . Mam owczerka niemieckiego- ratownika lawinowo- gruzowiskowego- i on sie inaczej za szczeniaka zachowywał. Niepokoje sie troszke dlatego prosze o rade i wytłumaczenie mi sytuacji. Ale powoli mnie uspakajacie. _01_


nowy dom nowy piesek
Lechu
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 278
Rejestracja: 2009-12-06, 10:55
Lokalizacja: Stepnica

Post autor: Lechu »

Nie porównuj psa pracującego z Leonem :mrgreen:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

On jest malutki i bawi sie z wami jak bawil sie z bracmi i siostrami ;-) .Odwracajcie jego uwage od czesci ciala zabawka ,jak podgryza was konczyc zabawe .Po jakims czasie zrozumie ze was nie wolno podgryzac.Jak sie ladnie bawi zabawkami to nagrodka :-) .A szczekanie nalezy po prostu ignorowac ,jak zobaczy ze nie przynosi skutku to przestanie ;-)
Polecam lekture S.Correna "jak rozmawiac z psem"


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

leony do dość mocno natrętny gatunek z dużą skalą ekspresji, dla mnie to pozytywne, bo ja lubię tą ich żywotność, do tego są jeszcze bardzo towarzyskie - źle znoszą samotność.
Wasz mały teraz testuje, co uda mu się "wskórać"


SISQO
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 435
Rejestracja: 2009-09-01, 21:32
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: SISQO »

Całe szczęście,że Wasz wybór nie padł na rasę S.Husky,bo byłoby po Was. Każdy szczeniak jest indywidualistą,i każdy jest inny,nie zależnie od tego czy to ta sama rasa,czy też nie ! Z każdym pracuje się inaczej i nie porównujcie go ze swoim pierwszym psem. Poświęcajcie dla niego więcej uwagi...on się dopiero uczy. Jeszcze nie dawno był przy matce,a teraz rozpoczęło się dla niego nowe życie,gdzie wszystko jest nowe i trzeba się w tym odnalezć. Nie przekreslajcie go tylko uczcie się współpracować ! Powodzenia


POZDRAWIAM...BEATA
Awatar użytkownika
Ewa
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 321
Rejestracja: 2009-11-01, 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Złośliwiec

Post autor: Ewa »

kasia i tomek pisze:A wtedy zastrzelę go bez mrugniecia okiem.
Przepraszam, ale takie żarty to nie żarty. I nawet jeżeli to żart, to zdecydowanie nie na miejscu...

Macie żywiołowego i zabawowego szczeniaka - on potrzebuje zabawy i zainteresowania. I duużo zrozumienia z Waszej strony. Psy nie są złośliwe. Natomiast gdy ich energia nie jest zagospodarowana odpowiednio to mogą być kłopotliwe. Mądre zmęczenie powinno pomóc. I zabawy z innymi psami - może psie przedszkole warto rozważyć?


Ewa i Fibi

...Nastusia za TM...
Lechu
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 278
Rejestracja: 2009-12-06, 10:55
Lokalizacja: Stepnica

Post autor: Lechu »

Możecie również spróbować obrazić się na Leona :mrgreen:

Jak zacznie Was podgryzać krzyknijcie głośno "Ałł!!" i nie bawcie sie z nim przez kilka minut. :mrgreen:


ps, rowniez polecam ta ksiazke :mrgreen:


ODPOWIEDZ