Złośliwiec

tematy dotyczace zachowania,szkolen i problemow behawioralnych

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
iwona i Car
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 581
Rejestracja: 2008-07-07, 04:12
Lokalizacja: Down Under

Post autor: iwona i Car »

embe pisze:Np. mój Ramzes mógłby zabić dziecko ogonem, ot tak z radości... Gdy wychodząc na spacer przypinam Wacika do smyczy .....
Wtedy "obrywam" od radosnego Ramzesa wielokrotnie ogonem w twarz, aż mi okulary potrafią pofrunąć gdzieś tam w dal!
No i tyle powodow do obciecia ogona ,jakos u leosiow na to nikt nie wpadl :lol:
Tak w rasach gdzie amputuja zdrowy kawal ogona tym wlasnie tlumacza .
Oprocz tego hodowca CTR tlumaczyl jeszcze ,ze obciety ogon nie naraza rozbicia porcelanowych popielniczek :wh:
embe pisze:Żarty żartami, ale do decyzji o posiadaniu leosia trzeba się odpowiednio przygotować, aby nie było niespodziewanych niespodzianek...
Że o uszkodzeniu stawu barkowego wskutek szarpnięcia smyczą nie wspomnę...
To prawda ilu wlascicieli nie zdaje sobie sprawe jak latwo moze skrzywdzic psa uzywajac sily :cry:
Zamiast szkolic to od pierwszych dni pokazuja ze swojej strony agresje :roll:
To samo slyszy sie o halterach , jest to narzedzie ktore siluje sie z pozycja glowy u psa :-(

Slyszalam , czytalam ,ze w Szwecji ponoc jest zakaz uzywania haltera .
poniewaz za duzo psow uszkadzalo sobie kregi szyjne a nawet byl przypadek skrecenia karku .


Pozdrawiam Iwona :-)
kasia i tomek
nowy forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 2009-12-23, 22:50
Lokalizacja: Żary

Post autor: kasia i tomek »

Dostaje Royal Cannin Junior Large Dog. Tylko sucha karma na razie


nowy dom nowy piesek
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

300 gram to za malo na dobe na 10 tygodni-przeciez na pewno wazy juz z 13 kilo jak nie wiecej


[you] zycze Ci milego dnia:)))
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

Na opakowaniu royala pisze jaka ilosc karmy podawac


kasia i tomek
nowy forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 2009-12-23, 22:50
Lokalizacja: Żary

Post autor: kasia i tomek »

Na opakpwaniu jest napisane tak jak podaje. Waży (wczoraj) 10 kg. ale wydaje mi sie ze to jest troche za mało jak na niego ale jednocześnie nie chce żeby byl tłuścioszkiem :-/


nowy dom nowy piesek
SISQO
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 435
Rejestracja: 2009-09-01, 21:32
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: SISQO »

Nasz Largo,ma 12 tyg. Dzisiaj był ważony i mierzony. Waga 16.5kg i 51cm. Też jest na Royal'u,ale tym weterynaryjnym,bo po kilku dniach w nowym domku zaczął wydziwiać i za żadne skarby nie chciał ruszyć Royal zamówionego z netu. Oprócz tego dostaje surową wołowinę,biały serek. Mamy popsuty aparat i dlatego nie ma jeszcze założonej galerii na forum,ale na dniach muszę wrzucić kilka fotek chociaż z komórki,bo już mi się zebrało :-D :-D


POZDRAWIAM...BEATA
SISQO
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 435
Rejestracja: 2009-09-01, 21:32
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: SISQO »

kasia i tomek pisze:Waży (wczoraj) 10 kg. ale wydaje mi sie ze to jest troche za mało jak na niego
Może ta karma mu nie służy i warto byłoby coś zmienić ?


POZDRAWIAM...BEATA
kasia i tomek
nowy forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 2009-12-23, 22:50
Lokalizacja: Żary

Post autor: kasia i tomek »

Wcina ją aż mu sie uszy tzręsą. Więc radzicie wprowadzić jeszcze coś naturalnego rozumiem?


nowy dom nowy piesek
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Jeśli dobrze zrozumiałam karmisz RC Giant BabyDog. Na worku jest rozpiska z dawkowaniem. Kierujesz się docelową waga psa dorosłego, w przypadku samca trzymaj się 70 kg. W trzecim miesiącu życia dawka dla niego to 495 gram karmy. Podziel to jeszcze na 4 posiłki. Z suchą nie koliduje nabiał, najlepszy przetworzony twarogi, jogurty, kefiry. Galareta z kurzych łap, chrzęści - wszystko co zawiera glukozaminę i chondroitynę w dużej ilości, bo w tej karmie jest jej mało - tylko 500 mg/kg. Więc albo gotuj galaretę albo kup dobry preparat na stawy i podawaj dopuki nie skończy rosnąć.
Nie kombinuj z mięsem - powinnaś mu oczywiście wprowadzać stopniowo duże kości, szyję z indyka itp. To gdzie jest chrząska. Samo mięso jeśli podstawą żywienia psa jest karma sucha namiesza mu w profilu wapnia i fosforu, a to nic dobrego dla rosnącego moloska.
Mój chłopak ma obecnie 2,5 roku. Waży aktualnie 68 kg, a ani on największy ani najpotęzniejszy i jeszcze się rozrasta. Samce są sporo większe i masywniejsze od suczek.


kasia i tomek
nowy forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 2009-12-23, 22:50
Lokalizacja: Żary

Post autor: kasia i tomek »

Dziekuje. Poszedł pomagasek. Czy on może byc w przyszłości trzymany na dworze. Mam bardzo duże podwórko i chciałbym aby też pilnował naszego dumu jak juz bedzie mógł. No i kiedy mozna go już dac na dwór jak wogóle można?


nowy dom nowy piesek
Lechu
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 278
Rejestracja: 2009-12-06, 10:55
Lokalizacja: Stepnica

Post autor: Lechu »

300gram dziennie?, nasz kundlek dostaje 230 :mrgreen:


Awatar użytkownika
tsode
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 244
Rejestracja: 2007-12-15, 21:03
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: tsode »

SISQO pisze:Nasz Largo,ma 12 tyg. Dzisiaj był ważony i mierzony. Waga 16.5kg i 51cm. Też jest na Royal'u,ale tym weterynaryjnym,bo po kilku dniach w nowym domku zaczął wydziwiać i za żadne skarby nie chciał ruszyć Royal zamówionego z netu. Oprócz tego dostaje surową wołowinę,biały serek.
@sisqo
uważajcie, bo jak rozpuścicie Małego z żarełkiem, to będzie tak jak z moim - jada tylko karmę wet z kurczakiem i nic innego nie ruszy
a przy wyjazdach, np., staje się to zdecydowanie niewygodne
w codziennej egzystencji - także :lol:
wg mnie karma wet powinna być stosowana tylko wtedy, jesli psiak ma dolegliwości


Mariblue
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 366
Rejestracja: 2008-12-28, 18:01
Lokalizacja: Dolny Śląsk ;)

Post autor: Mariblue »

ania3miasto pisze:Jeśli dobrze zrozumiałam karmisz RC Giant BabyDog. Na worku jest rozpiska z dawkowaniem. Kierujesz się docelową waga psa dorosłego, w przypadku samca trzymaj się 70 kg. W trzecim miesiącu życia dawka dla niego to 495 gram karmy. Podziel to jeszcze na 4 posiłki. Z suchą nie koliduje nabiał, najlepszy przetworzony twarogi, jogurty, kefiry. Galareta z kurzych łap, chrzęści - wszystko co zawiera glukozaminę i chondroitynę w dużej ilości, bo w tej karmie jest jej mało - tylko 500 mg/kg. Więc albo gotuj galaretę albo kup dobry preparat na stawy i podawaj dopuki nie skończy rosnąć.
Nie kombinuj z mięsem - powinnaś mu oczywiście wprowadzać stopniowo duże kości, szyję z indyka itp. To gdzie jest chrząska. Samo mięso jeśli podstawą żywienia psa jest karma sucha namiesza mu w profilu wapnia i fosforu, a to nic dobrego dla rosnącego moloska.
Mój chłopak ma obecnie 2,5 roku. Waży aktualnie 68 kg, a ani on największy ani najpotęzniejszy i jeszcze się rozrasta. Samce są sporo większe i masywniejsze od suczek.
Nie Baby Giantem, choć tak powinni...
napisali, że karmią
Dostaje Royal Cannin Junior Large Dog. Tylko sucha karma na razie
Linia Large dog jest dla psów wielkości owczarka niemieckiego, czyli jakieś 30 kg "mniejszego" niż leonberger ...

Jesli wybieracie karmieniem Royal Canin to:
do 5 m-cy karmi się Giant Babydog
od 5 do 8 m-cy Giant Puppy
od 8 do 24 m-cy Giant Junior
od 24 miesiąca - Giant Adult

Tu trochę teorii o różnicach w dorastaniu i karmieniu psów zależnie od docelowej wielkości >>klik<< i >>klik<<[/quote]


Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Tsode ale ja sadze ze tu chodzi o vetsize -ja tez tym karmilam i nie ma nic wspolnego z weterynaryjna dieta,vet size jest robiony za granica ,karma "bytowa" niby ten sam sklad ,inny kolor paczki ale robione w polsce...
Co do tego rozpieszczania z jedzeniem to sie zgadzam na calej linii :-D .


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Mariblue oni cos w tym royalu ostatnio pozmieniali ostro tylko nie pamietam co-u mojego weta byly ulotki tej karmy vetsize i juz babydoga nie bylo :roll: ale fakt ze ma byc to linia giant nie large


[you] zycze Ci milego dnia:)))
ODPOWIEDZ