Kastracja /Sterylizacja/Antykoncepcja

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Wroc_Luna pisze:ja powoli i delikatnie ucze was wklejac zdjatka. alvaro tez pisała ze nie umie a widzieliscie jak wkleiła dzisiaj zdjatka? suuper!
=slawek=
A co ja knociłem??? :smoke:


Jola+leony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1096
Rejestracja: 2008-07-04, 21:32
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Jola+leony »

Dobrzy nauczyciele to juz wielki sukces :oklask:


Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

troszke za duzo razy img powklejałes a reszta dobrze
=slawek=


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

nasz mod czuwa :uaua:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Jola+leony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1096
Rejestracja: 2008-07-04, 21:32
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Jola+leony »

:oklask: :oklask: dla moda


Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

przestancie bo biedny embe naprawde pomysli ze nie umie a ja tylko kosmetyke zrobiłem. nie moge np poprawic zdjatka achisi ktore sie nie wyswietla wiec tez nie umiem wszystkigo.
=slawek=


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Wroc_Luna pisze:troszke za duzo razy img powklejałes a reszta dobrze
=slawek=
Dzięki za pomoc :yes: :smoke:


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Ktore sie nie wyswietla, moze poprawie.


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Obrazek
Czy to rude to jodyna czy twoj kotex embe jest szylkretowym samcem ( a wlasciwie byl samcem )?


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Jodyna... :smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

sava pisze:Embe - ale jestes jedynym na tym forum - a moze jedynym w Polsce, ktoremu jego samiec urodzil pluszaka :haha:
FAKT!!! :bzz: :rotflik: :rotflik: :rotflik: :smoke:


Piórko
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 2008-07-06, 21:52

Post autor: Piórko »

Witam ponownie!
Przepraszam od razy jeżeli bedzie "przydługo". Chciałabym opisać .....koszmar- inaczej tego nazwać nie umiem związany ze sterylizacja Persji. Jakis czas temu zdecydowałam sie ją wysterylizować. Decyzja była przemyślana - wcześniej pojechaliśmy raz na wystawę, poczytałam sobie forum i doszłam do wniosku, że w żadne rozmnażanie bawić się nie bedę, a cieczki nie są nam potrzebne.
Dwa tygdnie temu w piekne sobotnie przedpołudnie odbył sie zabieg - bez komplikacji. Komplikacje zaczęły się po. Rana się nie goiła, ciagłe parcie na mocz, który oddawała z dużą iloscia krwi, doszła gorączka. Po 9 dniach, różnych lekach, i stanie w zasadzie beznadziejnym zgodziłam się na ponowne otwarcie - z duzym ryzykiem, że nie przeżyje narkozy. Okazało sie, że nie tylko nie goiła się na zewnatrz, ale równiez w środku. Już po pierwszym zabiegu wet sygnalizował duże obtłuszczenie narzadów wewnętrznych. Naczynia krwionośne ma kruchutkie, jak porcelana. Suczka wręcz chuda - skad obtłuszczenie? - od początku karmiona best choice premium, duża aktywnośc fizyczna. Kikut, który został po macicy "obwinąl" się cały tłuszczem. Leczenie, diagnoza, ewentualne przyczyny były konsultowane z kilkoma weterynarzami. Po drugim zabiegu rana zaczeła się znowu babrać, ale trochę zmodyfikowano leki i powoli dochodzi do siebie.
Teraz zastanawiam sie - jak jest tego przyczyna? Ile pożyje mój pies z takim zdrowiem. Co będzie np.: przy przypadkowym zranieniu łapy?
Opisuję to tylko w celach informacyjnych - dla hodowców i posiadaczy leonków.
Nikomu nie życzę takich przeżyć - i mam nadzieję, że hodowcy bedą zwracać baczną uwagę nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na zdrowie naszych pupili.
Pozdrawiam


Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Bardzo współczuję :cry:


Awatar użytkownika
Parys
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: 2007-11-20, 15:46
Lokalizacja: Frankfurt Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Parys »

Piórko pisze:Witam ponownie!
Przepraszam od razy jeżeli bedzie "przydługo". Chciałabym opisać .....koszmar- inaczej tego nazwać nie umiem związany ze sterylizacja Persji. Jakis czas temu zdecydowałam sie ją wysterylizować. Decyzja była przemyślana - wcześniej pojechaliśmy raz na wystawę, poczytałam sobie forum i doszłam do wniosku, że w żadne rozmnażanie bawić się nie bedę, a cieczki nie są nam potrzebne.
Dwa tygdnie temu w piekne sobotnie przedpołudnie odbył sie zabieg - bez komplikacji. Komplikacje zaczęły się po. Rana się nie goiła, ciagłe parcie na mocz, który oddawała z dużą iloscia krwi, doszła gorączka. Po 9 dniach, różnych lekach, i stanie w zasadzie beznadziejnym zgodziłam się na ponowne otwarcie - z duzym ryzykiem, że nie przeżyje narkozy. Okazało sie, że nie tylko nie goiła się na zewnatrz, ale równiez w środku. Już po pierwszym zabiegu wet sygnalizował duże obtłuszczenie narzadów wewnętrznych. Naczynia krwionośne ma kruchutkie, jak porcelana. Suczka wręcz chuda - skad obtłuszczenie? - od początku karmiona best choice premium, duża aktywnośc fizyczna. Kikut, który został po macicy "obwinąl" się cały tłuszczem. Leczenie, diagnoza, ewentualne przyczyny były konsultowane z kilkoma weterynarzami. Po drugim zabiegu rana zaczeła się znowu babrać, ale trochę zmodyfikowano leki i powoli dochodzi do siebie.


Teraz zastanawiam sie - jak jest tego przyczyna? Ile pożyje mój pies z takim zdrowiem. Co będzie np.: przy przypadkowym zranieniu łapy?
Opisuję to tylko w celach informacyjnych - dla hodowców i posiadaczy leonków.
Nikomu nie życzę takich przeżyć - i mam nadzieję, że hodowcy bedą zwracać baczną uwagę nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na zdrowie naszych pupili.
Pozdrawiam




Ale jaka diagnoza - dlaczego sie tak stało. Czy to genetyczne? Ja mam Paryska,tez chudy strasznie!!!!!!
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Parys, łącznie zmieniany 1 raz.


Piórko
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 2008-07-06, 21:52

Post autor: Piórko »

Emocje czasami odbierają jasność myśli.
Własnie wyszedł weterynarz i parę rzeczy już trochę na spokojnie wyjaśnilismy sobie.
Pierwsze - otłuszczona była tylko bardzo mocno macica (ogladałam). Drugie - przy drugim otwarciu usunięto kilka krwiaków ktore sie porobiły - przypuszczam, że stąd diagnoza o kruchości naczyń.
Wszystko juz jest całkiem dobrze - drugi zabieg był w ubiegły poniedziałek, ale rekonwalescencja trochę potrwa. Martwie sie jednak jeszcze, że rana znowu sie trochę "rozlazła".
Uff - wierzę jednak, że znowu ją mamy!!!! _02_
Pozdrawiam wszystkich.


ODPOWIEDZ