Kastracja /Sterylizacja/Antykoncepcja

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ika
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 313
Rejestracja: 2008-11-15, 17:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ika »

Człowiek uczy się całe życie, ale żaden z weterynarzy nawet nie zasugerował czegoś takiego. Nawet na Klikach na Norwida :-?


Balcikowa
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 2009-02-27, 17:42
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Balcikowa »

Wczoraj Balto był u weta na szczepieniu no i jak wiecie-planujemy go kastrować.W związku z czym pytam weta kiedy ewentualnie by można było i jakie było moje zdziwienie,wręcz osłupienie,kiedy w odpowiedzi usłyszałam "a po co?dlaczego kastrować?" :shock: przepraszam,ale czy ja jestem nadgorliwa??? :shock: tyle się trąbi o sterylkach/kastracjach, z sukami nie ma problemu-wszyscy wręcz "krzyczą" "ciąć!" ;-) (i jestem jak najbardziej za),a tu takie buty... :-|
że mnie dr zbił z pantałyku,to wspomniałam o agresji,no to powiedział,że może najpierw podać hormony :shock: i zobaczymy czy to cokolwiek zmieni w zachowaniu-ej,no ja wiem,ze kastracja nie jest lekiem na każde "zło",ale czy są jakieś przeciwskazania żeby nie robić jej?? :shock: to próbowałam coś o chorobach wspomieć -no to "jakie choroby?" 8-) no to,że się nie bardzo orientuje(mam sukę,w psach się tak nie orientuje)to cos o nowotworze prostaty wsponialam :roll: to mi powiedzieli,że jak coś jest już ,to się robi zabieg...

Przepraszam-czy ja jestem nadgorliwa,"zła feministka" 8-) :roll: ?szczerze,to się zupełnie takiej odpowiedzi nie spodziewałam :-| kurcze kundel,sklonny do agresji(powtarzam-nie myślę,ze kastracja zrobiłaby z niego baranka automatycznie), jak sie Karo przeporwadzi i będzie miał ogródek do dyspozycji-na pewno będzie "węszył" cieki w okolicy,po co się ma chłopak męczyć,jesli i tak nie dane mu splodzić dzieci :roll: ?nie rozumiem....


Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Zastrzel weterynarza, spal lecznice, a ziemię posyp solą :evil:

I czego tu oczekiwać po nieświadomych ludziach, jeżeli weterynarz się pyta "po co kastrować?". Jak tu przeciwdziałać pseudohodowlom czy nawet "miotom dla zdrowia"? :wall:

Przepraszam, ale szlag mnie trafił :-x

Balcikowa, poszukaj dobrego weta i kastruj. Pewnie, że pies się będzie męczył jak się suki w okolicy zaczną ciekać. Poza tym na pewno będzie próbował do nich zwiewać, czym może się narazić na niebezpieczeństwo (wpdanięcia pod samochód na przykład). Moze kastracja nie załatwi problemów behawioralnych (bo na ogół nie załatwia) ale na pewno ułatwi życie psu i jego właścicielom.


Pozdrawiam,
Khaira
Balcikowa
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 2009-02-27, 17:42
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Balcikowa »

dzieki _kwiatek_ ,bo kurde,zgłupiałam,jakby to była suka to bym nawet nie pytała,ale coś widzę,ze z psem zawsze sa jakies dziwactwa....może jakby to była kobieta to by nie podchodziła do tematu tak? :roll: ja nie wiem,ale chyba niektórzy panowie,to do kastracji psów jakoś tak "emocjonalnie" podchodzą...solidarność męska czy co :roll:

pojechalismy do weta Karoliny,ja mam swoją wetkę,ale z nia o psie nie gadałam-bo nie mialam po co ;-) to może do niej podjedziemy,Karolina jest otwarta na propozycję,ona mówi,że sie nie zna,więc zostawia to mi.Albo do tego weta mimo wszystko,bo i tak tam 2 szczepienie,ale jakoś powiem,że chcę kastrowac i już :evil: kurczę-glupio,jechac do weta i sie "nastawiać" na argumenty,powinno byc odwrotnie chyba :roll:

A wet mimo wszystko podobno fajny i na koniach się też zna(mam kopytnego) ;-) tylko kurcze,tego się nie spodziewałam :-/


Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Z moich obserwacji wynika, że faktycznie faceci mają jakieś zastrzeżenia do kastracji. Co ciekawe, sterylka samic im wcale nie przeszkadza :->

A ten twój wet do koni też tak podchodzi? Też pyta po co ogierka wałaszyć? :mrgreen:


Pozdrawiam,
Khaira
Balcikowa
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 2009-02-27, 17:42
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Balcikowa »

nie wiem jak do koni podchodzi,bo ja go pierwszy raz na oczy widziałam :mrgreen: ale koleżnaki ze stajni go wzywają i nie narzekały :-P (ja to tylko telefonicznie wczesniej miałam z nim doczynienia-szczepionke dla Grubego załatwiałam)i jakieś cuda podobno dla wszystkich alergików i kaszlaków mają(znaczy koni ;-) ),więc do konia bym go wezwała :-P ale z psem-to już bym nie pojechała,nie chcę się z wetem kłócic kto ma rację itp. po takim czymś to bym zaufania nie miała :-| a w ogóle to -Bogu dziękować,że wszystkie stwory puki co zdrowe! :->
Khaira pisze: Z moich obserwacji wynika, że faktycznie faceci mają jakieś zastrzeżenia do kastracji. Co ciekawe, sterylka samic im wcale nie przeszkadza
moje są bardzo podobne...ciekawe,ciekawe 8-)


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Przy czym duzo latwiej przychodzi Panom podjac decyzje o kastracji kocura niz psa.
Do kocich i psich dziewczyn podchodza tak samo.
Ciekawe :roll:


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Khaira pisze:Z moich obserwacji wynika, że faktycznie faceci mają jakieś zastrzeżenia do kastracji.
Hmmmmm... :chmmm: Każdy swoją płeć i jej atrybuty stara się szanować... Wyobraźcie sobie: "Chłop bez jajek!" Toż to w mniemaniu kobiet gorzej niż impotent! PORAŻKA DLA PRZEDSTAWICIELA PŁCI MĘSKIEJ!!! Sam nie chciałbym (nawet bardzo!!!) znaleźć się w takiej sytuacji! Nigdy nie pozwolił bym wykastrować Ramzesa! PRZECIEŻ TO "CHŁOP!" Z jajami - bo bez nich to tak na pół! Dlatego jestem przeciwny kastracji samców... :smoke:


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Ha ha ha
Nie mowilam, kocurowi zrobia "ciach, ciach" ale psu "jajka obciac" to ujma na meskim honorze.


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Balcikowa
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 2009-02-27, 17:42
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Balcikowa »

8-) heh... no tak,ujma :-> dobrze,że dla mnie Tekilczak bez tych swoich rodnych narządów jest dla mnie nadal 100% kobitą 8-)


Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Znalazłam przypadkiem, dodajmy baner na naszym forum i wrzućmy też listę lecznic
http://www.arkastrefa.fora.pl/materialy ... t,325.html
Spisk klinik jest tutaj :-P
http://www.labradory.info/portal.php?ar ... 6636e9b864

Co wy nato ? :mrgreen: Na pierwszą stronę ;-) :uaua:


Awatar użytkownika
Elżbieta
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 291
Rejestracja: 2009-01-03, 16:58
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Elżbieta »

Jestem za :oklask:


Ela,Waldi,Balou Psia Psota,Boba i Łando Pałucki Przejar
fredzia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1070
Rejestracja: 2007-11-15, 00:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fredzia »

ja tez jestem ZA :y: :aplaus:


Rejterada
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 2008-02-05, 09:09

Post autor: Rejterada »

Mania jest po sterylce.

Nasz wet stwierdzil co prawda ze sterylka tak pieknej suki z papierami to grzech i on nie wie czy dostanie za to kiedykolwiek rozgrzeszenie ale w końcu zoperowal Manie.

Po przeczytaniu kilku pierwszych stron mialem duze obawy czy to wszystko ma sens ale mam nadzieje ze bedzie dobrze. Poki co nie mamy kubraczka musze dzisiaj cos zrobic aby sie mi Mańka nie rozpruła.
Pozdrowka


fredzia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1070
Rejestracja: 2007-11-15, 00:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fredzia »

Rejterada pisze:Nasz wet stwierdzil co prawda ze sterylka tak pieknej suki z papierami to grzech i on nie wie czy dostanie za to kiedykolwiek rozgrzeszenie ale w końcu zoperowal Manie.
Jeśli nie chciales jej rozmnazac to uwazam,ze decyzja była prawidłowa...
ale grzechem jest ze takiej pieknej suki nam tu nie pokazujesz! :wh:

Jak się Mańka czuje?


ODPOWIEDZ