Katowice 2010

Moderator: Wroc_Luna

danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

:-( to prawda....dla mnie było koszmarem patrzac jak oglada psom zeby....on im wbijal palce w dziasła,podnosił je tak wysoko,ze bolało :-( .....jeszcze nigdy nie widziałam,by psy bały sie sedziego :-( ....a tutaj naprawde robiły uniki


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Nie dosc ze rasy nie zna to jeszcze sadysta :dramatic:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

....i jeszcze to chwytanie psa w "talii"...co to miało byc? :roll: robił to tez bardzo niedelikatnie


Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

Super zdjęcia i jeszcze raz :oklask: :->


bercik
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 2009-10-26, 10:47
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: bercik »

Wygrywały tłuste kule na kijach, często z przebudowanym zadem....ale za to king-kongi.
Sorry jesli kogos uraziłem :oops:


Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

Nigdy nie byłem na wystawie. A jak się czyta to co piszecie, to raczej się od odechciewa, nawet jako gość. A to co piszecie o psuciu rasy to już jest po prostu karygodne. Nie jestem hodowcą, nie mam nawet zbyt dużego doświadczenia z psami, ale nie trzeba go mieć, by wiedzieć, że tuczenie tak dużych psów jak Leonbergery jest po prostu robieniem im krzywdy.


Sławek i Leo vel Satir
Psia Psota
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 299
Rejestracja: 2007-11-14, 10:33
Kontakt:

Post autor: Psia Psota »

Co do wystawy to pozwolę wyrazić sobie też swoje zdanie. Sędziowanie trwało bardzo długo, Ale było bardzo dokładne co rzadko jest praktykowane na polskich ringach. Po raz pierwszy zauważyłem że sędzia sprawdzał nawet czy psy mają zwarte stopy czego jak do tej pory nigdzie nie widziałem a byłem co najmniej na kilkudziesięciu wystawach.sprawdzane też były proporcje głowy co też niewielu sędziów próbuje robić. Co do obmacywania psów to nie uważam aby to było złe wręcz przeciwnie pozwala to na wykrycie mankamentów które niektórzy wystawcy starają się ukryć pod futrem. i służy do określenia poprawności budowy.Sędzia na ringu nie może oceniać tylko psa po ilości i stanie futra tylko po tym jaka ma anatomię i to jest chyba normalne dla każdego więc zupełnie nie rozumiem oburzenia niektórych forumowiczów......Pies przygotowany do wystawy ma stać na ringu i pozwolić sędziemu na dokonanie oględzin beż najmniejszych prób oporu z jego strony. I nie ważne czy będzie to sprawdzanie zębów jajek czy czegoś jeszcze innego. Jeśli ktoś nie potrafi tego nauczyć psa to ma problem.
Jak napisała Abruś wcześniej nasza mała Vega dzielnie zniosła wszelkie oględziny sędziego i z tego się cieszę bo to dopiero pierwsza jej wystawa i w dodatku w klasie baby gdzie jeszcze sędziowie mogą na różne rzeczy maluchom pozwolić a w starszych klasach już nie.
I nie uważam aby sędzia się w jakikolwiek sposób znęcał nad naszą mała po prostu dokładnie sam ja oglądał...
Co do werdyktów to z nimi się nie dyskutuje tylko przyjmuje takie jakimi one są. Nie uważam że najlepszy pies w rasie jest olbrzymem bo dużo większych od niego było na tej wystawie
Zastanawia mnie tylko jedno czemu najwięcej do powiedzenia maja o sedziowaniu ci którzy na wystawie nawet nie byli????


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

Piotr - masz rację - oczywiście , że dokładne obmacanie psa jest niezbędne do wydania trafnej oceny, ale tu sędzia macał, macał, ale i tak nic nie wymacał - wszystko super i nijak się to miało do macania podczas wystawy w Leonbergu (znacznie dłuższego), gdzie po pierwsze nikt psom bólu nie zadawał, a po drugie w ocenie znalazły się wady, których podczas sobotniej wystawy sędzia nie wykrył :mrgreen: zupełnie nic nie znalazł, więc po co była ta strata czasu?
Sędzia na ringu nie może oceniać tylko psa po ilości i stanie futra tylko po tym jaka ma anatomię...
no właśnie mam wrażenie, że sędzia jednak miał do tego słabość... :si:
oczywiście nie twierdzę, że wszystkie nagrodzone psy posiadały tylko takie walory


Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Misty śliczna _04_
A co do sędziego - jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim dogodził :lol:

O tuczeniu słyszę codziennie od hodowców z różnych ras - kupują puszki przed wystawami żeby psy nabierały masy :onon: Głupota totalna. Można tylko liczyć, że większość nie da się zwariować _kwiatek_


Psia Psota
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 299
Rejestracja: 2007-11-14, 10:33
Kontakt:

Post autor: Psia Psota »

Nie widziałem aby psy w jakiś sposób okazywały ze je coś boli przy oględzinach ale faktem jest że uważnie nie obserwowałem oględzin każdego psa. Więc nie będę mówił że tego bolało to czy tamto. Są sytuacje gdzie oględziny mogą być bolesne np; przy oglądaniu psu jajek kiedy on nagle zapragnie sobie usiąść ale wtedy osoba która wystawia psa nie powinna dopuścić do tego aby pies próbował to zrobić.
sprawdzanie obręczy barkowej czy bioder nie powinno wywołać bólu a jeśli tak jest to zamiast na wystawę powinno się wybrać raczej do dobrego weta.

A co do wystaw w Leonbergu to one są wyjątkowe bo tam psy są bardzo dokładnie opisywane a ocena jednego psa zajmuje więcej czasu niż u nas nieraz całej klasy.. Takiego sędziowania w Polsce na pewno się nie doczekamy na żadnej wystawie i o obojętnie jakiego fachowego sędziego...


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

I coz z tego macania wyszlo -niewiele.Np pies w championach na 4 lokacie podobno kulal -konsekwencja wymagalaby co najmniej obnizenia oceny badz nie do oceny-notabene ze zdjec to jak dla mnie najladniejszy pies w tej stawce _04_ ,nie zebym cos do niego miala -po prostu jak sie sprawia wrazenie tak dokladnego sedziego to powinno sie wychwycic u psa slaby ruch badz kulawizne ....I po lokatach widac dosc mala konsekwencje w sedziowaniu,brak kryteriow jakichkolwiek i priorytetow -oceniam na postawie zdjec i relacji kilku osob :-) .W niektorych klasach pierwsze lokaty super a reszta dziwnie jakos -no ale coz sa gusta i gusciki ,tyle ze dobrze by bylo gdyby kazdy sedzia bral pod uwage ruch psa obok jego eksterieru bo eksterier to kwestia gustu o ile nie ma wad krytycznych w psie.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Psia Psota
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 299
Rejestracja: 2007-11-14, 10:33
Kontakt:

Post autor: Psia Psota »

gingerheaven pisze:.Np pies w championach na 4 lokacie podobno kulal -po prostu jak sie sprawia wrazenie tak dokladnego sedziego to powinno sie wychwycic u psa slaby ruch badz kulawizne ....I po lokatach widac dosc mala konsekwencje w sedziowaniu,brak kryteriow jakichkolwiek i priorytetow -oceniam na postawie zdjec i relacji kilku osob :-) .W niektorych klasach pierwsze lokaty super a reszta dziwnie jakos -no ale coz sa gusta i gusciki ,tyle ze dobrze by bylo gdyby kazdy sedzia bral pod uwage ruch psa obok jego eksterieru bo eksterier to kwestia gustu o ile nie ma wad krytycznych w psie.
A widziałaś to że kulał???? bo ja nie a dobrze mu się przyglądałem
Co do kryteriów i priorytetów każdy się może na wystawie zapytać sędziego czemu podjął decyzje a nie inne i czym się przy tym kierował. Jestem pewien ze sędzia by udzielił odpowiedzi i zdradził swoje kryteria. Wystarczyło zapytać jak ktoś nie znał angielskiego to był tłumacz do dyspozycji. Sędzia zwracał uwagę na ruch i nawet sam sugerował co można inaczej zrobić ja przynajmniej taką uwagę i sugestie dostałem i w opisach innych psów tez widziałem wzmianki o ruchu jak i prezentacji psa.
A skoro opierasz się na opiniach innych to z iloma osobami rozmawiałaś co wygrali swoje klasy??????
Czyżbyś opierała się tylko na opiniach przegranych????
to chyba nie obiektywne..


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Rozmawialam nie tylko z osobami wystawiajacymi w tym dniu ale i obserwatorami .
Kazdy ma prawo do wlasnej opinii ,ja mam swoja ze do tego sedziego nie chcialabym jechac i ciesze sie ze zostalam w domu -tak jak abrus napisala macal a nic nie wymacal bo w opisach wady sie nie pojawily :lol: I nie chodzi mi tu o psy wygrane a o calosc wynikow w stawkach -uwazam ze niektore piekne psy zostaly zle potraktowane ,zwlaszcza wyniki w mlodziezy dziwia i bynajmniej nie chodzi mi o wynik Indiego na 2 lokacie bo obawialam sie ze moze na zadnej nie stanac :-P ,ale nie tylko mlodziez zostala dziwnie posedziowana.No ale coz,nie ma co walkowac tematu,wystawa nie pierwsza i nie ostatnia,nigdy nie ma tak ze kazdy jest zadowolony i nie jest to wyscig o zlote gacie ,kazdy wie co ma w domu raczej i od wygranej pies nie pieknieje a od przegranej nie brzydnie na szczescie -wady i zalety pozostaja te same :roll:

Chcialam jeszcze napisac tak jak wiekszosc tu osob ze Misty sliczna suka i tu na pewno lokata zasluzona w 100% :y:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

Psia Psota pisze:A widziałaś to że kulał????
baaardzo kulał
Psia Psota pisze:Sędzia zwracał uwagę na ruch i nawet sam sugerował co można inaczej zrobić ja przynajmniej taką uwagę i sugestie dostałem
powaznie????A jakie miał zastrzezenia do ruchu malutkiej????
Psia Psota pisze:A co do wystaw w Leonbergu to one są wyjątkowe bo tam psy są bardzo dokładnie opisywane a ocena jednego psa zajmuje więcej czasu niż u nas nieraz całej klasy
Nie zauwazyłam tego,ani tego by psy przysiadały z bolu przy macaniu "jajek",ani nikt tam wykonujac jakies dziwne ruchy reka w powietrzu nie udawał,ze mierzy proporcje
Psia Psota pisze:sprawdzanie obręczy barkowej czy bioder
hmmm,ciekawy sposób sprawdzania bioder
Psia Psota pisze:pozwala to na wykrycie mankamentów które niektórzy wystawcy starają się ukryć pod futrem
Jednak udało sie,pomimo,ze tak dokładnie macał,choc tutaj zgodze sie z Toba,bo przeciez znamy psy,które trzaskały wystawy z futrem,a jak go stracily to był jeden wielki zonk


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

danuta pisze:Jednak udało sie,pomimo,ze tak dokładnie macał,choc tutaj zgodze sie z Toba,bo przeciez znamy psy,które trzaskały wystawy z futrem,a jak go stracily to był jeden wielki zonk
:hahah: to fakt


[you] zycze Ci milego dnia:)))
ODPOWIEDZ